Kielce v.0.8

Kino
Jubileuszowy Nurt

 drukuj stron�
Kino NURT,Festiwal Form Dokumentalnych Nurt,
Wys�ano dnia 03-10-2014 o godz. 12:10:24 przez rafa 7934

W dniach 24 – 28 listopada 2014r. odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury Jubileuszowy XX Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2014.Już dwadzieścia lat NURT, niezależnie od trendów i koniunktury, prezentuje to, co w polskim dokumencie najważniejsze – ostre, indywidualne spojrzenie, niezależność poglądów, otwartość na wszystko, co nowe, co piękne, co jest.

NURT nie boi się tematów trudnych czy kontrowersyjnych, nie ma dla NURTU reżyserów zakazanych czy spraw przemilczanych. Liczy się tylko forma, jakość, liczy się pasja, z jaką dokument dociera do samego sedna.

NURT to oczywiście nie tylko pokazy konkursowe, nie tylko nagrody i możliwość dyskusji z twórcami i krytykami – to także pokazy specjalne, spotkania autorskie, koncerty. Już teraz zdradzić możemy, że na tegorocznym NURCIE będzie można, między innymi, spotkać się z Janem Kantym Pawluśkiewiczem, obejrzeć klasyczny film „MUMIA” z Borisem Karloffem ilustrowany muzyką na żywo zespołu Czerwie a także, uwaga!, wziąć udział w 70 urodzinach Dyrektora Artystycznego Festiwalu Krzysztofa Miklaszewskiego.

Festiwal Form Dokumentalnych NURT jest jedną z wizytówek Kielc, jedną z imprez najbardziej rozpoznawalnych w całej Polsce. Świadczy o tym rosnąca z roku na rok liczba zgłoszeń, bogactwo podejmowanych form i tematów oraz – co bardzo ważne - coraz więcej debiutów.


Komentarze

Error connecting to mysql