Kielce v.0.8

Muzyka
Kolejne gwiazdy One Love Sound Fest 2010

 drukuj stronę
Muzyka Polska
Wysłano dnia 11-08-2010 o godz. 13:47:29 przez rafa 4234

Prezentujemy kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji One Love Sound Fest we Wrocławiu.Tym samym mamy już pełny skład tegorocznej edycji Festiwalu, który przedstawia się następująco:

Gentleman & The Evolution (D)
Lee Perry & Dublestandart (Jam/Austria)
Mighty Diamonds (Jam)
Linval Thompson (Jam)
Million Stylez (Swe)
Rootsman (UK)
King Earthquake (UK)
UK Roots Connection: Scientist Sound & 2 Kings feat. Peter Culture, Izyah Davis, Prince Jamo (UK)
Subatomic Sound System (USA)
Vavamuffin (PL)
Natural Dread Killaz (PL)
Mesajah (PL)
Eastwest Sound (Kuba1200&Grizzlee) (PL)
Joint Venture Sound System (PL)


Zapraszamy do zakupu biletów na tegoroczną edycję Festiwalu. Bilety można nabyć przez naszą stronę internetową www.onelove.pl oraz w całej Polsce w sieci sprzedaży Ticketpro, Eventim i Ticketportal. Szczegółowy wykaz punktów sprzedaży biletów znajdziecie na stronie www.onelove.pl w zakładce bilety.

Lee Perry & Dubblestandart (Jam/Austria)

Wciąż wierzy w muzykę jako magiczny rytuał. Od kilkudziesięciu lat kultywuje smak szamanizmu by odstraszać podrzynaczy gardeł i złodziei włóczących się po Jamajce. Mimo upływu czasu jeden z największych ekscentryków w świecie muzyki - Lee Scratch Perry pozostaje otwarty na zmiany i nowoczesne trendy, a jego szalone pomysły z obszarów voodoo i ganji sprawdzają się już nie tylko w świecie nowoczesnego dubu i dubstepu, ale i w sprośnych dancehallowych hitach jak „Pum-Pum”.

Na One Love 2010 zobaczymy wspólny show prawdziwej legendy historii światowego reggae z czołowym reprezentantem nowoczesnej europejskiej sceny dub – austriacką formacją Dubblestandart. Z szacunkiem dla przeszłości będziemy patrzeć w przyszłość.

Lee "Scratch" Perry urodził się w 1936 roku na Jamajce. Próbował swoich sił zarówno jako wykonawca, jak i producent. Wychował dwa pokolenia muzyków, a jego najwybitniejszym uczniem był Bob Marley. Lee Perry (znany również jako "Little", "Pipecock Jackson", "The Gong", "The Upsetter") rozpoczął swoją karierę sprzedając płyty Clementa Dodda. Później, gdy ten założył Studio One, podjął tam pracę aranżera i łowcy talentów, którą wykonywał wraz z Jackiem Mittoo. Perry zawdzięcza pseudonim swojemu pierwszemu singlowi "Chicken Scratch". W 1968 roku kłótnia na tle finansowym spowodowała, że Perry opuścił Studio One i rozpoczął pracę u Joe Gibbsa, zakładając wytwórnię Upsetter. W 1969 roku singel "Return Of Django" nagrany przez jego podopiecznych - The Upsetters (w składzie znaleźli się m.in. Aston i Carlton Barret) znalazł się na brytyjskiej liście prz ebojów. Za uzyskane z jego sprzedaży pieniądze Perry urządził studio Black Ark, gdzie na czterośladowym magnetofonie nagrywał najbardziej awangardowe płyty reggae lat siedemdziesiątych. Pod opieką Perry'ego zdobywali doświadczenie m.in. The Wailers, The Heptones, Augustus Pablo, Junior Murvin czy Max Romeo. Współpraca Perry'ego z punkrockową grupą The Clash zaowocowała singlem "Complete Control", który cieszył się sporym powodzeniem. W 1978 nagrał z Bobem Marleyem utwór "Punky Reggae Party". Rok później przeprowadził się do Wielkiej Brytanii, a następnie do Stanów Zjednoczonych. W latach 1978-81, do dnia śmierci Boba Marleya, występował i nagrywał z nowojorską grupą reggae Terrorists, założoną przez Dro Ostrowe'a i Garry'ego Schiessa. Współpraca ta zaowocowała m.in. maxi-singlem "Love Is Better Now".

Pod koniec lat 70-tych spłonęło studio Black Ark. Perry oświadczył, że pożar spowodowała wadliwa instalacja elektryczna lecz pojawiły się opinie, że winę za to ponosi sam muzyk, który pod wpływem narkotyków osobiście podłożył ogień. W latach 80-tych Lee rozpoczął współpracę z brytyjskimi producentami Adrianem Sherwoodem i Mad Professorem. Wtedy też jego kariera muzyczna zaczęła wracać na dobre tory. "Scratch" odstawił na dobre alkohol i narkotyki. W jednym z wywiadów przyznał, że chciał sprawdzić, czy to dym tworzył muzykę, czy też on sam. Dwa albumy nagrane w On-U Sound z Adrianem Sherwoodem i formacją Dub Syndicate: „Time Boom X - De Devil Dead”(1987) oraz „From the Secret Laboratory”(1990) uważane są za szczytowe osiągnięcia nowoczesnego brzmienia reggae i Lee Perry’ego jako wokalisty.

Następnie powstało sześć płyt będących wynikiem współpracy Perry'ego z Mad Professorem. Były to krążki: "Black Ark Experryments" (1995), "Experryments At The Grass Roots Of Dub" (1995), "Super Ape Inna Jungle" (1995), Who Put The Voodoo Pon Reggae" (1996), "Dub Take The Voodoo Out Of Reggae" (1996) oraz "Dub Fire" (1998). Działał też na własną rękę, wydając solowe płyty: "Lord God Muzik" (1991), "Sounds From The Hotline" (1991), "The Upsetter and The Beat" (1992), "Excaliburman" (1992), "Spiritual Healing" (1994) i "The Original Super Ape" (1998).

Nową dekadę Perry rozpoczął od wydania krążka "Son Of Thunder" (2000). Dwa lata później powstała płyta "Jamaican E.T.", która przyniosła mu nagrodę Grammy. W 2003 roku Lee sygnował swoim nazwiskiem trzy projekty: "Earthman Skaning", "Encore" oraz "Alien Starman". W 2004 roku wydał płytę "Panic in the Babylon" nagraną ze szwajcarskim zespołem The White Belly Rats. Znalazły się tu m.in. takie przeboje jak "Voodoo", "Panic In Babylon" czy nowa wersja jednego z największych przebojów Perry'ego, "Inspector Gadget”.

W USA współpracował z grupą Dub Is A Weapon z Nowego Jorku. Z Dieterem Meierem z legendarnej elektronicznej formacji Yello stworzył album „Technomajikal”.

Choć ma już 74 lata i mieszka w Szwajcarii z żoną Mireille i dwójką dzieci, nie przestaje nagrywać i koncertować dla kochającej go publiczności w Europie i Ameryce Północnej. Jego obecna muzyka daleka jest jednak od legendarnych czasów na Jamajce. Wiele osób obecnie widzi Lee Perry’ego bardziej jako scenicznego performera niż producenta czy wokalistę. W 2004 roku znalazł się na liście 100 największych artystów wszechczasów wg. pisma  Rolling Stone. Powstały już dwa pełnometrażowe filmy o Lee Scratch Perry’m -  "Vision Of Paradise" oraz "The Upsetter".

W 2007 roku Perry znów zadziwił muzyczny świat zapraszając do produkcji swojej płyty "Repentance" samego króla muzyki tanecznej i telewizyjną osobowość Andrew W.K.

Znalazł się na niej przebój „Pum-Pum” – pierwszy w historii teledysk Lee Perry’ego, w dodatku nakręcony na Jamajce. W 2008 roku Scratch znów połączył siły z Adrianem Sherwoodem i ekipą jego doskonałych muzyków w celu stworzenia dzieła pt. "The Mighty Upsetter". Wśród gości na tej płycie usłyszycie sekcję dętą Zion Train – Crispy Horns czy słynnego brytyjskiego rapera Roots Manuva. Rok później ukazuje się psychodeliczna wersja oryginalnego wydawnictwa pod wiele mówiącym tytułem „Dubsetter”. Materiał z płyty doczekał się również dubstepowych interpretacji na singlach, m.in. The Moody Boyz.

W 2009 roku ukazał się efekt kolaboracji LSP ze znaną w Polsce nowoczesną austriacką grupą dubową Dubblestandart, z którą stworzył album „Return From Planet Dub”. Oprócz nowych wersji „Blackboard Jungle” czy „I Chase the Devil” usłyszycie tam „Chrome Optimism Oxygene Dub” – utwór bazujący na motywie z  „Oxygene” Jean Michelle Jarre’a, gdzie oprócz Perry’ego pojawia się znany reżyser David Lynch i legendarna wokalistka Ari Up.

Połączone siły Lee Scratch Perry + Dubblestandart + nowojorska ekipa producencka Subatomic Sound System występowały w USA, m. in. w nowojorskim Central Parku latem 2009.

Wytwórnia Subatomic Sound wypuściła również dubstepowe remixy na 12” singlach.

Obecnie ukazuje się najnowszy album  Lee Perry’ego „Revelation”. Nad nowym materiałem pracował w szwajcarskich górach wspomagany przez Steve'a Marshalla. Na płycie pojawia się kilku gości, w tym gitarzysta The Rolling Stones, Keith Richards oraz król funka George Clinton.

Linki:
www.myspace.com/leescratchperry
www.upsetter.net/scratch/


 Million Stylez (Swe)

Kenshin Iryo czyli Million Stylez to jeden z najbardziej utalentowanych młodych artystów reggae w Europie. Mimo młodego wieku ma za sobą już poważne sukcesy na Jamajce - jako pierwszy Europejczyk wystartował w prestiżowym Big Break Contest, organizowanym przez Red Stripe i IRIE FM konkursie dla młodych artystów, i niespodziewanie dla wszystkich zajął czwarte miejsce. Jego pierwszy singiel 'Miss Fatty' utrzymywał się na pierwszych miejscach sprzedaży singli winylowych od Japonii, przez Europe, po Stany i Karaiby. Million Stylez ma na koncie dwa albumy, debiutancki 'From a Far' z 2006 i wydany pod koniec 2009 roku album 'Everyday' z gościnnym udziałem takich gwiazd jak Gentelman, Busy Signal i Don Carlos. Właśnie tą drugą płytę promować będzie koncert na festiwalu One Love.

Jak sam o sobie mówi Kenshin: 'Robie milion rzeczy na raz'. Faktycznie – mimo napiętego kalendarza koncertów Million wciąż nagrywa nowe numery dla różnych producentów [jak choćby ostatnie świetna produkcja na rytmie Cosa Nostra autorstwa Ward21] oraz sam zajmuje się produkcją, a jego numery i dubplaty grane są przez najbardziej liczące się na świecie ekipy sound systemowe.

Million Stylez wystąpił w Polsce raz, na małej scenie festiwalu w Bielawie dwa lata temu – ten koncert przez wielu komentowany był jako najlepszy występ Reggae Dub Festival 2008. Teraz ściągamy go z pięcioosobowym zespołem muzyków na dużą scenę One Love. Skład ten nie przestaje koncertować – niedawno skończyła się trasa po Stanach, na wrocławski koncert Million leci z Belgradu, a w grudniu rozpoczynają się ich koncerty w Afryce...

Piosenki Million Stylez to połączenie świetnie brzmiącej, nowoczesnej produkcji i 'tradycyjnej' można powiedzieć reggae tematyki, ale z innego niż zwykle punktu widzenia. Ze swoimi japońsko – francuskimi korzeniami, fascynacją jamajską kulturą i muzyką, i wychowaniem wśród rodzin imigrantów w zimnej Szwecji, Kenshin Iryo to prawdziwy obywatel świata i z podniesioną głową reprezentuje nową generacje artystów reggae z Europy.

Video:
Million Stylez - Miss Faty
www.youtube.com/watch?v=ivMa1B3cRdw
Million Stylez - Everyday
www.youtube.com/watch?v=b7AnniIynJw
Million Stylez – All night
www.youtube.com/watch?v=sUUUsbPcUMA&feature=related 

 Subatomic Sound System (USA)/ Mesajah (PL)/Eastwest Sound - Kuba1200 & Grizzlee (PL)

Powstały na przełomie tysiąclecia, nowojorski Subatomic Sound System zbudował sobie reputację na całym świecie poprzez eksplodujące koncerty i produkcje mieszające różne style. Przełamali bariery swą unikalną adaptacją jamajskiej kultury sound systemów z lat 70-tych oraz studyjnych technik dubowych do współczesnych stylów muzycznych, poziomu technologii oraz koncertów na żywo. Pracują w Nowym Jorku na wszelkich poziomach – są wytwórnią płytową, DJ’ami, producentami, żywym zespołem oraz organizatorami imprez.Oprócz tego Subatomic Sound Radio nadaje w Radio New York na obszarze zamieszkałym przez 11 milionów ludzi.

Narodzeni w szczycie gorączki błędu Y2K, pomiędzy zwarciami na obwodach, nowojorskim asfaltem a ludzkimi ciałami, Subatomic Sound System uderzyli w grunt uciekający spod nóg. Powstali jako zespół grający na żywo złożony z wytrawnych muzyków eksperymentujących z hip-hop, dub reggae, dancehall oraz drum and bass. Nadmierne naświetlenie promieniami gamma wkrótce przekształciło ich w pół-człowieka/pół-maszynę, studyjnego potwora.

Pod kontrolą EMCH aka Scientifik oraz NOAH - tha riddim doktora, Subatomic Sound System stworzyli wyjątkowy styl muzyki prowadzonej przez beat, który krąży pomiędzy zadymioną wolną wibracją hiphopu czy dub reggae i dwukrotnie szybszą maniakalną energią  jungle, drum & bass, punk rocka lub up tempo jazzu. Podobne mieszanki doprowadziły w Wlk. Brytanii do powstania takich stylów jak grime, dub-step oraz broken beat, ale w Nowym Jorku Subatomic Sound System rozwinęli to na swój sposób.

Droga wiodła od wczesnych eksperymentów do pół miliona ściągnięć po wygranie konkursu  NYC Red Bull Vinylab DJ Next. Rezultaty można usłyszeć na albumie „On All Frequencies”.

We Wrocławiu podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce interesy Subatomic Sound System reprezentować będzie EMCH aka Scientifik, dubowy chemik i mastermind Subatomic. Pochodzący z zagłębia grunge w Seattle gitarzysta, początkowo zafascynowany był innowacyjnością miejscowego Jimiego Hendrixa, odkrył dub reggae poprzez Bad Brains i Fugazi. Całość zakończyła się w głowie na Lee Scratch Perry’m i Kingu Tubby’m. Wykształcony w jazzie i klasyce muzyk brał udział w takich projektach jak 311, The Roots, 24-7 Spyz czy Eek-a-Mouse. EMCH zagra również na gitarze razem z Lee Scratch Perry’m i Dubblestandart.

Linki:
www.subatomicsound.com
www.myspace.com/subatomicsound
http://en.wikipedia.org/wiki/Subatomic_Sound_System
Darmowy download sesji sound system:
www.subatomic.whsites.net/subatomic/freestuff/easeditensionremix.mp3

Video:
NYC release party for Dubblestandart & Lee Scratch Perry "Return from Planet Dub" album & "Blackboard Jungle" 12"
www.youtube.com/watch?v=_Iam1Ucj0PM

Mesajah (PL)

Mesajah to wokalista, autor tekstów i producent, założyciel, wraz z bratem paXonem grupy Natural Dread Killaz (NDK). Choć obaj reggae słuchają od wielu lat, ich pierwsze produkcje nie nawiązywały do muzyki o rodowodzie jamajskim. Zaczynali od trip-hopu i dubu, a reggae, które zawsze było dla nich inspiracją, dopiero z biegiem czasu stało się głównym nurtem ich produkcji. „Wyszło to naturalnie. W międzyczasie zaczęliśmy pisać teksty, które nagrywaliśmy do powstających na bieżąco reggaeowych riddimów” – wspominają.

Płyta „Ludzie prości” to pierwszy solowy album Mesajah. W swojej muzyce miesza różne gatunki, miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. Mesajah nie ogranicza się do brzmień muzyki jamajskiej. Debiutancki krążek to poszukiwanie innych dróg poprzez wyznaczanie nowych kierunków w szeroko pojętym nurcie reggae. Krążek promuje singiel „Każdego dnia”. Przy produkcji krążka brało udział wielu znanych i dobrych producentów z polski i zagranicy m.in. Juniobwoy, Pow Pow Movement, House of Riddim, Riddim Bandits, Erio. Na płycie nie zabraknie też gości. Będzie Junior Stress, Greezle, Cheeba, paXon, Yanaz, Grubson, O.M.A. i DJ Feel-X.

Album Mesajah cieszy się wielkim zainteresowaniem mediów, bardzo dobrze radził sobie na prestiżowej Liście Przebojów Radiowej Trójki. A najbardziej znanego utworu „Każdego dnia” będziecie mogli posłuchać na tegorocznym One Love Sound Fest.

Video:
Mesajah – Każdego dnia
www.youtube.com/watch?v=WbTuQ4S4jQc

Eastwest Sound - Kuba1200 & Grizzlee (PL)


EASTWEST SOUND to imprezowy oddział ekipy EastWest Rockers, łącznicy między Kingston, Nowym Jorkiem i Wrocławiem. Od 5 lat przerzucają muzyczny materiał z karaibskiej wyspy na stary kontynent. Zaprawiony na imprezach w całej Europie, szkolony na Jamajce, selektor kuba1200 razem z lojalną ekipą EWR to ludzie, którzy nie od dziś wiedzą co jest grane.

Na balangach EASTWEST SOUND usłyszycie nowe i starsze reggae, dancehall, hip hop i masę ekskluzywnego materiału – 'dubplate' i 'prerelease' to słowa klucze w selekcji kuby1200. Na ONE LOVE razem z kubą1200 zagra Grizzlee, który promować będzie swój wydany latem mixtape. Spodziewajcie się numerów z tego wydawnictwa oraz kilku znanych i nieznanych numerów EastWest Rockers, ekipy która powoli szykuje trzecią płyte...

EASTWEST SOUND można było zobaczyć już wspólnie z artystami i ekipami jak: Promoe, Konshens, Daddy Freddie, YT, Million Stylez, Demolition Man, Ill Inspecta, Sentinel, Supersonic, Pow Pow,  Upliftment Intl, Bassrunner, Ashanti. Ich czwartkowe imprezy PLAN:BASHMENT, organizowane wspólnie ze Splendid Sound od połowy 2010, na nowo wprowadziły reggae i  dancehall na imprezową mapę Wrocławia.

Więcej informacji, muzyki i więcej ognia na oficjalnym blogu: www.eastwest.fm 


Komentarze

Ocena: 4.0/5 (243)

W temacie Muzyka

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260