Kielce v.0.8

Internet
Kulturalnie na facebooku

 drukuj stronę
Internet
Wysłano dnia 18-05-2010 o godz. 12:14:35 przez rafa 1820

Kielce coraz częściej promują się w sieci - profile placówek kultury założone na jednym z najbardziej uczęszczanych portali społecznościowych zyskują fanów - czy takie działanie daje korzyści i możliwość rozwoju? Czy warto się w to angażować?

Portale społecznościowe cieszą się duża popularnością. W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie jednym z nich. Facebook zdobywa coraz więcej fanów w postaci zwykłych użytkowników, ale również jest nadzieją dla firm czy też instytucji kulturalnych. Charakteryzuje go aktualność i łatwość dostępu. Można szybko i bez wchodzenia na dodatkowe strony dowiedzieć się o interesującej nas kwestii. Pozostając „fanem” określonej strony mamy dostęp do najnowszych informacji dotyczących danej instytucji.
Kieleckie organizacje podjęły działanie i stworzyły swoje profile na Facebooku. Celem tego kroku była promocja, ale również zachęcenie młodzieży do częstszego zaglądania w tamtejsze progi. Na stronach zamieszczone są numery telefonów oraz informacje o najbliższych wydarzeniach, a także zdjęcia. Każdy z „fanów” ma prawo do wyrażenia swojego zdania pozostawiając komentarz pod notatką dodaną przez właściciela profilu.
Swoją stronę na portalu posiada Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza. Ilość zamieszczonych informacji na stronie potwierdza fakt, iż priorytetem coraz częściej staje się profil na facebooku, a nie główna strona internetowa placówki. Ilość fanów z dnia na dzień wzrasta, co zapewne jest pomocne w rozwijaniu się biblioteki. Ponad setkę „fanów” posiada również profil Muzeum Narodowego w Kielcach i liczba wciąż rośnie.
Dzięki profilom kieleckich instytucji utworzonych na facebooku każdy ma dostęp do najświeższych informacji dotyczących Kielc od strony kultury. Coraz więcej ludzi zostaje zachęconych do udziału w kulturalnych przedsięwzięciach. Skutkiem tego będzie zapewne wzrost poziomu kultury kieleckiej młodzieży. Facebook jest formą rozrywki, ale również pełni funkcję promocyjną, co z czasem, miejmy nadzieje zaowocuje w naszym mieście.


Barbara Kędracka


Komentarze

Ocena: 4.2/5 (126)

W temacie Internet

Jak obejść Giertycha i na gołe baby popatrzeć

Zarobiłem milion dolarów

Drugieżycie.com

Tłok w sieci

Czas na planowanie podróży

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260