Kielce v.0.8

Nauka Technika
Leonardo da Vinci w Polsce

 drukuj stron�
Nauka Technika Cywilizacja
Wys�ano dnia 12-09-2014 o godz. 20:04:49 przez rafa 10356

Modele mechanicznego lwa, machiny czasu, robota-żołnierza, a także kilkadziesiąt innych trójwymiarowych prototypów maszyn będzie można zobaczyć podczas niezwykłej wystawy Świat Leonarda już od września w Polsce.Międzynarodowa ekspozycja, która urzekała mieszkańców Tokio, Nowego Jorku czy Mediolanu, ukazuje geniusz mistrza i pozwala zajrzeć głębiej w niesamowity umysł jednego z największych ludzi wszechczasów. Dzięki wykorzystaniu interaktywnych technik prezentacji, w tym dynamicznej technologii 3D, będzie można zobaczyć, a nawet usłyszeć niesamowite urządzenia oraz zrozumieć sposób ich konstrukcji i działania.

Wystawa prezentuje dwa najważniejsze zbiory projektów Leonarda da Vinci: Kodeks Atlantycki oraz Kodeks o Lataniu. Pierwszy z nich, to zestawienie znanych koncepcji maszyn stworzonych przez mistrza. Drugi - to pełne detali studium nad lotem ptaków. Ten dokładny zapis obserwacji Leonarda posłużył do stworzenia planów i konstrukcji wielu szybujących prototypów dzisiejszych samolotów. Miał również pomóc ziścić jego marzenie o wzniesieniu się ponad chmury.

Zwiedzający wystawę, zainteresowani innymi pracami tego wszechstronnie uzdolnionego humanisty, człowieka renesansu będą mieli szansę zobaczyć również reprodukcje jego obrazów, zapoznać się z projektem miasta idealnego czy mostu obrotowego.
Zapowiedź wystawy można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=us-czqrmxIg&feature=youtu.be

Wystawa będzie dostępna przez rok w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu k./ Chęcin, którego oficjalne otwarcie nastąpiło już w pierwszy weekend września 2014r. Ekspozycja dostępna dla zwiedzających do 19 września.


Komentarze

Error connecting to mysql