Kielce v.0.8

Moda
Lokomodywa, czyli XVII edycja Off Fashion

 drukuj stronę
Moda Off fashion,Kielce
Wysłano dnia 31-05-2015 o godz. 11:59:20 przez rafa 4329

Tematem przewodnim najnowszej edycji konkursu mody „Off Fashion” jest Orient Ekspres. Zwycięzców poznamy już 12 i 13 czerwca. Na gali finałowej w Kieleckim Centrum Kultury zaśpiewa Kayah & Royal String Quartet. Zapowiada się więc prawdziwy „Soul Train”.Do półfinału konkursu zakwalifikowano 125 młodych projektantów. Laureaci zdobędą indeksy Artystycznych Szkół Wyższych oraz będą mogli zaprezentować swoje kolekcje na prestiżowych pokazach mody. W tym roku organizatorzy jako główne źródło inspiracji wskazali „Morderstwo w Orient Ekspresie” - najsłynniejszą, obok „I nie było już nikogo”, powieść Agaty Christie, stanowiącą dziś całkiem niezłe świadectwo epoki międzywojnia.

Detektyw Herkules Poirot sprawę morderstwa Samuela Ratchetta rozwiązuje od 1934 roku - na papierze, na szybie telewizora, na ekranie monitora i w sali kinowej. Sam był człowiekiem wysoce kulturalnym, uposażonym w wyszukany gust, który pozwalał mu emanować elegancją, pomimo nieatrakcyjnej budowy ciała. Stanowił także okropnego snoba i zarozumialca; dekorował każde zdanie paryskim wtrętem, traktując otoczenie z nieukrywaną wyższością. Był jednak, przede wszystkim, genialnym obserwatorem, szukającym tropów w każdej dziedzinie życia.
Właśnie dlatego, niedawna bomba serialowa z Matthew McConaughey’em nosi tytuł „True Detective”. Kluczowy jest tam przymiotnik „true”, prawdziwy detektyw. Obowiązkiem człowieka jest bowiem chroniczna i mozolna próba przez duże “p” - ważniejsze od samego znaleziska jest samo poszukiwanie. To już było, u Christie właśnie, a wcześniej u Prousta w „Straconym czasie”. Tym razem poszukujemy w ubiorze, bawiąc się przepychem Titanica na szynach; „ruchomym świętem”, jakby nazwał go Hemingway.

Siedząca naprzeciwko dama była bardzo młoda – miała może z dwudziestkę. - opisuje narrator “Morderstwa…” - Świetnie dopasowany czarny żakiet i spódnicę, biała satynową bluzkę, mały czarny, elegancki toczek, zgodnie z obowiązującą modą zawadiacko przekrzywiony na bakier. Cudzoziemka miała śliczną twarz, białą cerę, ogromne piwne oczy, kruczoczarne włosy. Paliła osadzonego w długiej cygarniczce papierosa. Wypielęgnowane dłonie z polakierowanymi na intensywnie czerwony kolor paznokciami. Pojedynczy szmaragd osadzony w platynie. W jej spojrzeniu i głosie wyczuwało się kokieterię.

Orient Ekspresem podróżowała również inna ikona stylu - agent MI6 James Bond z twarzą Seana Connery’ego w „Pozdrowieniach z Moskwy”. Inspirowali się nim twórcy animowanego „Ekspresu polarnego” i jednej z najlepszych gier komputerowych w historii - „Last Express”. Iluzjonista David Copperfield poszedł jeszcze dalej - sprawił, że pociąg zniknął.

Przez Orient Ekspres od zawsze przewijał się brutalny mord, wielka przygoda, drogi drink, ozdobna suknia i cichy klimat walki z codziennością. Oprócz przepychu chodzi też przecież o wiatr we włosach.

XVII edycja Off Fashion - Orient Ekspres odbędzie się w dniach 12-13 czerwca w Kieleckim Centrum Kultury. Za nami już pokaz mody na dworcu PKP i Fashion Test przeprowadzony w Małej Sali KCK. Konkurs organizowany jest od 2007 roku w Kielcach.


grol, (fot. z gry “Last Express”)


Komentarze

Ocena: 4.3/5 (145)

W temacie Moda

Magia kapelusza

Nowy konkurs dla projektantów mody.

Znamy półfinalistów Fashion Designer Awards 2009

Męska moda doceniona na Off Fashion 2008

Szkolne emocje

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260