Kielce v.0.8

Teatr
Lordy

 drukuj stronę
Teatr
Wysłano dnia 04-03-2015 o godz. 22:36:33 przez bozena 3894

Zapraszamy do naszego Teatru na kolejną premierę. Na Dużej Scenie, w Pokoju Mrożka, dramaturg i dramatopisarz Mateusz Pakuła przygotowuje wspólnie z reżyser rodem z Czech – Evą Rysovą drugie, po „Twardym gnacie, martwym świecie” (2014) przedstawienie w naszym Teatrze.



Z powodzeniem przeniesiono już na naszą scenę także inny tekst Mateusza Pakuły – „Mój niepokój ma przy sobie broń” (reż. Julia Mark; 2013). „Lordy...” są inspirowane ważnymi postaciami ze świata kultury, przedstawienie łączy w sobie sztukę teatralną, filmową i muzyczną:

LORDY: Lord Kantor / Lord Milord / Lord Herling to trzyczęściowy spektakl Mateusza Pakuły i Evy Rysovej, inspirowany twórczością Tadeusza Kantora, Mirona Białoszewskiego (Lord Milord) i Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Każda z części korzysta z innej konwencji. Lord Kantor to teatralna tragikomiczna kreskówka science fiction, opowieść o naturze pamięci i wspomnień. O klonowaniu, cyfryzacji i smogu. Lord Milord to rodzaj językowej odysei, poetycki film, poruszający kwestie związane z rodzicielstwem. W Lordzie Herlingu głównym tematem także są wspomnienia. Przypatruję się wspomnieniom, tak Grudzińskiego, jak i swoim, obaj dorastaliśmy w Kielcach. Podejmuję m.in. kwestię miejsca pochodzenia, nasiąkania miejscem, a także - to szczególnie ważne w dzisiejszym zżeranym przez depresję świecie - kwestię szczęścia. Czy szczęście jest tylko dla świń? - Mateusz Pakuła, autor i reżyser spektaklu.

Tytułową rolę w „Lordach...” powierzono Andrzejowi Placie. Aktor dał popis gry aktorskiej w „Twardym..” Mateusza Pakuły i Evy Rysovej, co od razu przyniosło mu nagrody Dzikiej Róży w Plebiscycie na najpopularniejszego aktora od publiczności i dziennikarzy (2014). „Twardy...” także został przez widzów i dziennikarzy obwołany najpopularniejszym spektaklem zeszłego sezonu. W „Lordach” partnerują Placie: Dagna Dywicka, Ewelina Gronowska, Joanna Kasperek, Edward Janaszek, Wojciech Niemczyk i Dawid Żłobiński.

Na naszej scenie ponownie będzie można zobaczyć również Zuzannę Skolias, którą widzowie mogą pamiętać dzięki roli diabolicznej Marchewki z „Twardego...” i jej rodzonego brata Antonisa Skoliasa – „muzyczną” Pieczarkę z tego samego spektaklu. Twórcy po raz kolejny przygotowują także muzykę do spektaklu.

Premierze "Lordów" w naszym Teatrze towarzyszy promocja najnowszego zbioru sztuk Mateusza Pakuły pt. PANOPTIKOS - który zawiera m.in. "Mój niepokój ma przy sobie broń", uhonorowane Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną "Smutki tropików" oraz wszystkie "Lordy".

Zapraszamy na premierę 7 marca.
Więcej informacji na temat spektaklu na: http://www.teatr-zeromskiego.com.pl/spektakle/id/102


Teatr im. Stefana Żeromskiego


Komentarze

Ocena: 3.6/5 (153)

W temacie Teatr

Bem! wraca na afisz

Sławomir Holland znów w Kielcach

Wywiad z głównym Ocelotem

Magiczna stodoła, czyli Wesele w Dąbrowie

Ostatni śmieje się Wajda

Nowy sezon w Kieleckim Teatrze Tańca

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260