Kielce v.0.8

Muzyka
Lura, Letko, Skolias i Aga Zaryan w KCK

 drukuj stronę
Muzyka
Wysłano dnia 26-09-2008 o godz. 13:00:00 przez sergio 1353

W sobotę i niedzielę w Kielcach odbędzie się Targi Kielce Jazz Festival Memorial To Miles - niekwestionowaną gwiazdą festiwalu będzie Lura. Smaczku dodaje fakt, że do Kielc artystka przyjedzie na jedyny koncert w Polsce.

Sobotni wieczór to popis Jorgosa Skoliasa i Bronka Dużego - pary, która zachwyca nie tylko muzyką, ale także dowcipem i inteligencją. Wielbiciele ich talentów wiedzą, że obaj dostarczają przeżyć muzycznych - niesamowity głos Jorgosa i puzon Bronka, ale także intelektualnych. Ich koncert jest jak rozmowa z mistrzem.

Gwiazdą wieczoru jest Lura. I choć urodzona w Lizbonie córka kabowerdyjskich imigrantów po raz pierwszy odwiedziła kraj przodków dopiero w wieku 21 lat, dla rezydentów malowniczego archipelagu u wybrzeży Senegalu jest niemalże najcenniejszym dobrem narodowym. Do tego stopnia, że swoją postacią firmuje jeden z dziewięciu samolotów należących do tamtejszych linii lotniczych TACV.

Trudno się dziwić tej miłości Kabowerdyjczyków do urodziwej rodaczki. Bo choć startując do muzycznej kariery w połowie lat 90., chciała nade wszystko śpiewać uniwersalny pop i soul, szybko zrozumiała, że jej prawdziwe powołanie leży gdzie indziej. W Polsce gościła dwukrotnie i bardzo spodobała się publiczności. Jej album sprawił, że Lurę okrzyknięto następczynią wielkiej Cesarii Evory. Warto więc przyjść i posłuchać.

W niedzielę dalszy ciąg muzycznych emocji, ale w innych klimatach. Będą zespoły grające elektroniczny, ale pełen nastroju i improwizacji jazz. Będzie też Henryk Miśkiewicz ze swoim kwartetem.

Muzyka Full Drive 2 chociaż osadzona w tradycji pełna jest elementów bluesa, swingu i funky. To muzyka energetyczna, pulsująca ciepłymi nastrojami, entuzjastycznie przyjmowana na koncertach.

Gwiazdą wieczoru jest też bez wątpienia kolejna wokalistka, tym razem z Polski. Agi Zaryan jeszcze w Kielcach nie gościliśmy jest więc okazja by przekonać się jak śpiewa ta obsypana nagrodami dziewczyna.

Po koncercie, około godziny 21 odbędzie się jazzowy happening przy wtórze muzyki (Rafał Gęborek - trąbka; Grzegorz Degejda - sequencer) pod pomnikiem Milesa Davisa przed Kieleckim Centrum Kultury.

Targi Kielce Jazz Festival Memorial To Miles odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury w sobotę i niedzielę (27 i 28 września). Początek o godzinie 19 i 18. Bilety: sobota 70 zł, niedziela 20 zł.


Lidia Cichocka Echo Dnia


Komentarze

Ocena: 3.1/5 (35)

W temacie Muzyka

Miles czeka na wiadomości

ELECTRO LIVE ACT. Warsztaty muzyki elektronicznej.

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260