Kielce v.0.8

Muzyka
Michael Jackson nie żyje

 drukuj stronę
Muzyka Świat
Wysłano dnia 26-06-2009 o godz. 10:58:49 przez rafa 3815

W wieku 50 lat zmarł nagle w Los Angeles Michael Jackson, legenda muzyki rockowej, nazywany "królem popu" i uważany jednego z najwybitniejszych piosenkarzy i showmanów w historii tego nurtu. W ostatnich latach po serii skandali jego kariera zdawała się zmierzać ku schyłkowi.

Jackson stracił przytomność i upadł w swoim domu około godz. 21.30 czasu polskiego. Kiedy przybyło pogotowie, nie oddychał i wykazywał objawy ataku serca. W szpitalu Uniwersytetu Kalifornijskiego (UCLA Medical Center) nie zdołano go wybudzić ze śpiączki. Zgon stwierdzono około 15 minut po północy czasu polskiego.

W pierwszych godzinach po śmierci Jacksona nie podano, jakie mogły być przyczyny nagłej choroby.

Śmierć "króla popu" wywołała szok w USA. Setki fanów zgromadziły się pod szpitalem na wiadomość o chorobie idola. W Nowym Jorku Times Square zapełnił się ludźmi, którzy przekazywali znajomym przez telefony komórkowe informację o jego zgonie, która ukazała się na wielkim zawieszonym tam ekranie telewizyjnym.

Urodzony w 1958 r. Jackson, który swą karierę rozpoczął w rodzinnym zespole, jako kilkuletnie dziecko stał się samodzielną gwiazdą pod koniec lat 70-tych. W następnej dekadzie został najpopularniejszym wokalistą popowym na świecie.

Jego album "Thriller" z 1982 r., z tytułową piosenką i takimi przebojami jak "Beat it" i "Billie Jean" jest do dziś największym bestsellerem płytowym w dziejach muzyki rozrywkowej - sprzedano ponad 26 milionów egzemplarzy.

"King of Pop" zyskał sławę także dzięki ekspresyjnemu, perfekcyjnie wykonywanemu na scenie tańcowi i słynnemu tanecznemu krokowi "moon walk" (spacer księżycowy).

W następnych latach Jackson, który był Afroamerykaninem, przeszedł serię operacji plastycznych i zabiegów, w wyniku których jego skóra stopniowo bielała, a rysy twarzy zmieniały się.

Idol ożenił się z córką Elvisa Presley'a, Lisą Marie Presley, ale małżeństwo trwało tylko 16 miesięcy. Wzbudziło to podejrzenia, że było tylko kamuflażem. Z drugiego małżeństwa, z pielęgniarką, Jackson miał dwoje dzieci.

W 2003 r. Jackson został oskarżony o molestowanie 13-letniego chłopca, który odwiedził go w jego luksusowej rezydencji Neverland w Kalifornii - miał go upić alkoholem z dodatkiem narkotyku i dotykać.

Piosenkarz przyznał, że sypiał w jednym łóżku ze swymi nieletnimi gośćmi, ale zaprzeczał jakoby miało to charakter erotyczny. Sąd uniewinnił go w 2005 roku.

W latach 90-tych Jackson procesował się także ze swoją wytwórnią płytową i oskarżał ją o rasizm. Znany był też z dziwactw i ekstrawagancji - publicznie nosił na twarzy maskę higieniczną twierdząc, że boi się infekcji; podróżował też ze swoim szympansem.

Na najbliższe miesiące zapowiadano triumfalny powrót "króla popu" na estradę; miał zaplanowaną serię koncertów w Londynie, która miała się rozpocząć 13 lipca. Telewizja CNN podała jednak, że Jackson wyglądał ostatnio coraz gorzej: był wychudzony i wydawał się postarzały.

dar, ND, PAP
http://www.wprost.pl/ar/164859/Michael-Jackson-nie-zyje/

-------------------------------------------------

Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles[3]) - amerykański muzyk, wykonawca, którego kariera i życie osobiste stały się częścią popkultury ostatnich czterech dekad. Był znany jako jeden z najlepszych wykonawców estradowych i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii[4].

Jego dokonania w przemyśle muzycznym to między innymi rewolucyjna zmiana w podejściu do teledysków[4] (zapoczątkowana przez video do piosenki "Thriller" z 1983), zdominowanie rynku muzyki popularnej w latach 80[5] oraz status pierwszego czarnoskórego artysty, który zgromadził silne poparcie w telewizji MTV, pomagając wówczas młodemu kanałowi muzycznemu wyjść do szerszej publiczności[6]. Spopularyzował skomplikowane ruchy taneczne, jak m.in. tzw. robot i moonwalk, które wpłynęły na dominujący dotąd trend w tańcu i na koncertach.

Michael Jackson obracał się w wielu muzycznych stylach i współpracował z kilkoma innymi gwiazdami sceny muzycznej, czasami pojawiając się też na płycie innego znanego wykonawcy[7]. Wywarł wpływ na całe pokolenia wykonawców hip-hopu, popu i R&B, m.in. Mariah Carey[8], Ushera[9], Britney Spears[8], Justina Timberlake'a[10], Chrisa Browna[11] i wielu innych.

Jackson rozpoczął swą karierę muzyczną w wieku 7 lat, jako wokalista zespołu rodzinnego The Jackson 5 i wydał pierwszy solowy album Got to Be There w 1971, wciąż pozostając członkiem grupy[12]. Pełną karierę solową rozpoczął w 1979 i oficjalnie rozstał się z zespołem w 1984[13]. Podczas kariery solowej, Jackson nagrał i współprodukował album Thriller, którego światowa sprzedaż wynosi ilość między 104 a 108 mln egzemplarzy[14][15]. Po Thrillerze Jackson wydawał kolejne płyty osiągające wysokie pozycje na listach: Bad (1987), Dangerous (1991), HIStory (1995) oraz Invincible (2001), ostatni album z całkowicie nowym materiałem. Michael Jackson otrzymał trzynaście nagród Grammy[16] i zapisał trzynaście singli na pierwszych miejscach list przebojów w Stanach Zjednoczonych[17]. W listopadzie 2006, Raymone Bain, rzeczniczka prasowa Jacksona, ogłosiła, że Michael Jackson sprzedał ponad 750 mln egzemplarzy płyt na świecie[18]. Czyni go to jednym z najlepiej sprzedających się artystów wszech czasów.

Od 1988 do 2005, Jackson mieszkał w swojej posiadłości w Kalifornii, zwanej Neverland Ranch, gdzie zbudował park rozrywki i prywatne zoo, często odwiedzane przez upośledzone i chore dzieci. W 1993 artysta został oskarżony o molestowanie nieletnich. Wątek związku Michaela Jacksona z dziećmi pojawił się ponownie w 2003, po emisji dokumentu Living with Michael Jackson. Jackson miał 3 dzieci: Michaela Josepha Jacksona Juniora (znanego jako "Prince"), Paris Michael Katherine Jackson oraz Prince'a Michaela Josepha Jacksona II (znanego jako "Blanket").

http://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Jackson


Komentarze

Ocena: 2.5/5 (15)

W temacie Muzyka

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260