Kielce v.0.8

Kielce
Nagrody dla kultury w Kielcach

 drukuj stron�
Kielce Fotografia Kabaret Kino Kultura Muzyka Sztuki plastyczne Taniec Teatr
Wys�ano dnia 27-06-2011 o godz. 16:01:52 przez rafa 7582

16 najbardziej zasłużonych ludzi kultury zostało w ostatni piątek uhonorowanych przez prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego. Uroczysta gala, inaugurując obchody Święta Kielc, odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury.Tegoroczni laureaci zostali nagrodzeni  za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz krzewienia i ochrony kultury. Komisja wyłoniła ich spośród 38 kandydatów zgłoszonych przez instytucje kulturalne, stowarzyszenia, związki twórcze i radnych. Miło nam przy tym poinformować, że jednym z nagrodzonych jest Andrzej Piskulak - stały współpracownik naszego serwisu.

Nagrodę I stopnia w wysokości 5 tys. złotych otrzymali:

Andrzej Borys - fotograf z ponad 30-letnim stażem, od 2002 roku prezes okręgu świętokrzyskiego ZPAF,  organizator plenerów fotograficznych, współorganizator i juror ogólnopolskiego konkursu pt. „Życie jest piękne”, autor ponad 50 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 150 wystaw zbiorowych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Ryszard Pomorski - kompozytor, muzyk, aranżer, twórca charakterystycznego stylu zespołu Wołosatki, obecnie - dyrektor Domu Środowisk Twórczych, animator sztuki niekomercyjnej i propagator twórczości autorskiej, zwłaszcza młodych twórców. Jego najnowszy pomysł artystyczny, to wokalny zespół dziecięcy "Dzieci Zielińskiego", działający pod egidą DŚT.

Z kolei laureatami nagrody II stopnia, wynoszącej 4 tys. złotych, zostali:

Mirosław Bieliński - aktor Teatru imienia Stefana Żeromskiego.

Małgorzata Urszula Rupniewska
- kierownik Działu Inwestycyjno - Konserwatorskiego w Muzeum Narodowym w Kielcach.

Eugeniusz Szoła
- kielecki lutnik, kompozytor, poeta i malarz.

Andrzej Wolski
- pracownik Domu Kultury „Zameczek”, prowadzi zajęcia wokalne i muzyczne z dziećmi i młodzieżą, jest jurorem i konsultantem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Kielcach.

Stanisława Zacharko - Łagowska
- historyk i krytyk sztuki, artysta fotografik, pracuje w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach, organizuje wystawy, prowadzi Wydawnictwo BWA, ,należy do Związku Polskich Artystów Fotografików.

Nagrody III stopnia (2 tys. złotych) otrzymali:

Andrzej Piskulak - poeta, prozaik, dziennikarz i stały współpracownik serwisu wici.info.

Mirosława Sabat - kierownik filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej, od wielu lat promuje młode talenty, organizuje konkursy literacko-plastyczne i wystawy.

Jan Dubaj - były żołnierz Armii Krajowej, współpracuje ze szkołami, prowadzi działalność wydawniczą. Przygotował m.in. do druku książkę o Smoleńsku „Pamięć Polskiej Golgoty Wschodu”.

Tomasz Irski - główny instruktor ds. edukacji kulturalnej w Wojewódzkim Domu Kultury, organizator wystaw, konkursów plastycznych i muzycznych,

Piotr Krzemiński - pracownik Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”, opiekun młodzieży z Klubów „Wolna Strefa”.

Ewelina Kubot - instruktor baletu w Kieleckim Teatrze Tańca, tancerka, solistka, pedagog tańca, choreograf.

Paweł Opaliński - fotografik, grafik, Irena Paździerz - członek Związku Literatów Polskich.

Małgorzata Ziółkowska - kierownik baletu w Kieleckim Teatrze Tańca, tancerka, solistka, pedagog tańca, choreograf.

Galę swoim spektaklem, pod tytułem "Złoty kluczyk, czyli przygody Pinokia", ozdobił Kielecki Teatr Tańca.


Grzegorz Rolecki


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

Anonim 29-06-2011 o godz. 12:20:53
Przepraszam ale dwie pierwsze nagrody to nieporozumienie. Co prawda dwóch bardzo ambitnych ludzi, ale. Ryszard Pomorski odpowiedzialny za zniszczenie klimatu DŚT Pałacyk Zielińskiego, obecnie dworek weselny - miejsce gdzie środowisk twórczych dawno już nie ma. Drugi - Borys - zajechał wiele inicjatyw fotograficznych, przyspawany do stołka prezesa kieleckiego ZPAF ze względu na korzyści materialne, fotograficznie bardzo średnio. Ten kto decyduje powinien złapać się za głowę.
Anonim 01-07-2011 o godz. 10:31:41
1. Jakie korzyści materialne ma Pan Borys ? 2. W Domu Środowisk Twórczych dzieje się dużo więcej ciekawych rzeczy niż na przykład w Bazie Zbożowej...
Anonim 02-07-2011 o godz. 13:33:08
Tak w Domu Środowisk Twórczych dzieje się dużo tylko w koło to samo i nie jest to już "Dom Środowisk Twórczych i to od kilkunastu ładnych lat- przyznaję racje przedmówcy.
Anonim 02-07-2011 o godz. 18:57:10
...w Domu Środowisk Twórczych będzie koncert wspaniałego chóru, a Baza Zbożowa w sobote i niedzielę "zamknięta na cztery spusty" ???
Anonim 02-07-2011 o godz. 21:40:56
i na bazie nie ma takiej fajnej knajpki i ogrody jak w pałacyku
Anonim 03-07-2011 o godz. 16:45:02
Koncert chóru był w Domu Praczki bo w pałacyku było wesele :)
Anonim 03-07-2011 o godz. 18:31:19
...ale Pan Pomorski bardzo profesjonalnie osobiście zapowiedział chór... wszystko się doskonale udało... Nie chodzi o wesele ale o niemożność korzystania ze sceny plenerowej ze względu na deszcze... dziś kolejny koncert w pałacyku... a w Bazie Zbożowej nic się nie dzieje ? brak tak dobrego jak w pałacyku "menedżera" ?
Anonim 05-07-2011 o godz. 11:17:48
Ktoś tu sie podkochuje w "menagerze"? :)
Error connecting to mysql