Kielce v.0.8


Najbardziej kobiecy taniec świata

 drukuj stronę

Wysłano dnia 19-07-2010 o godz. 11:35:38 przez rafa 7097

„Wchodząc tu zostaw za drzwiami wątpliwości i kompleksy, wychodząc zabierz odwagę i pewność siebie, jakiej Cię nauczyłam” - taki napis wita nas w pierwszej i zarazem jedynej kieleckiej Szkole Tańca Brzucha mieszczącej się przy ulicy Zamkowej. Rzeczywiście po przekroczeniu jej progu można odnieść wrażenie, że jest się w innym świecie. W nastrój wprowadzają aromatyczne kadzidła, orientalny wystrój wnętrz oraz rozbrzmiewająca arabska muzyka.Moda na orient

- Pomysł na założenie szkoły powstał z mojej miłości do tańca brzucha – mówi Aneta Sobierajska, która nie tylko stworzyła to magiczne miejsce, ale swoją pasją zaraża kolejne kobiety. I choć szkoła oferuje także inne zajęcia, jak samba brazylijska czy sexy dance, to prym wiedzie tu zdecydowanie taniec brzucha i to on przyciąga najwięcej zwolenniczek. Od początku istnienia szkoły, czyli od około trzech lat zainteresowanie jest bardzo duże, wciąż powstają nowe grupy o różnych poziomach zaawansowania. Wynika to przede wszystkim z tego, iż panuje moda na orient. Dziewczyny przyciąga niepowtarzalny klimat, muzyka, piękne stroje oraz chęć poznania czegoś zupełnie nowego. Te kobiety, które ćwiczą najdłużej, co rok na obchodach Święta Kielc prezentują wraz z panią Anetą to, czego nauczyły się w jej szkole.

- Taniec brzucha jest najpiękniejszym tańcem, jaki tylko istnieje, gdyż ukazuje piękno kobiecego ciała w bardzo delikatny sposób, a na dodatek ma w sobie ogrom emocji – tłumaczy pani Aneta. Ubolewa nad tym, jak bardzo trudno przekonać ludzi, zwłaszcza tych starszych, że taniec brzucha nie jest w żaden sposób wulgarny, tylko subtelnie uwodzicielski. Niestety, w naszym społeczeństwie krążą takie stereotypy i niezwykle ciężko jest je przełamać.

Egipskie korzenie

Taniec brzucha wywodzi się z krajów arabskich, wiele źródeł za miejsce jego powstania podaje Egipt i wiąże z kultem bogini Izydy. Pewne jest natomiast, że ma on swoje bardzo stare i piękne tradycje, jest nieodłączną częścią kultury Bliskiego Wschodu. Nawet istnieje w tym regionie ślubny zwyczaj, iż tancerka brzucha ze świecznikiem na głowie wprowadza młodą parę na salę weselną, co ma przynieść małżeństwu szczęście i pomyślność. W Europie sztuka tańca brzucha uległa znacznej komercjalizacji oraz jest bardzo często modyfikowana przez naleciałości z innych technik tanecznych. Jednak gdy wybierzemy się do któregoś z krajów arabskich, to z pewnością będziemy mogli podziwiać ten taniec w jego tradycyjnej formie. Dlatego właśnie pani Aneta jego tajniki poznawała w Egipcie i w Turcji, gdyż jak podkreśla, uczyć należy się zawsze u źródeł.

Mężczyznom wstęp wzbroniony

Szkoła Tańca Brzucha jest miejscem, w którym kobiety mogą zapomnieć o codzienności, o tym ile mają lat i zbędnych kilogramów, gdyż jest to jeden jedyny taniec, który preferuje kobiety dojrzałe i krągłe. Na zajęcia przychodzą panie o przeróżnym wieku i wyglądzie i bardzo często z wieloma kompleksami.

- Kiedyś pewien Arab powiedział mi, że piękna kobieta to taka, która swoim ciałem wypełnia całe łoże. Zawsze to powtarzam moim dziewczynom – zdradza pani Aneta - dzięki tańcu brzucha kobiety zmieniają się w oczach, nabierają pewności siebie, inaczej się poruszają, poprawiają swoją sylwetkę.

Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, za zamkniętymi drzwiami w bardzo miłej, wręcz intymnej atmosferze, aby wszystkie panie czuły się w tańcu swobodnie. Formuła ta nawiązuje do początków tańca brzucha, kiedy to wykonywano go jedynie w damskim gronie. Dopiero po jakimś czasie taniec ten ewoluował i zaczął cieszyć męskie oko.

Zakochać się w tańcu


Choć jest to taniec dla każdej kobiety, to wcale nie oznacza to, że jest on łatwy. Początki bywają trudne, taniec brzucha posiada pewne reguły, które trzeba poznać i się ich wyuczyć. Pierwszy miesiąc najczęściej pokazuje czy dana osoba zaraziła się tą pasją i będzie dalej tańczyć, i wcale nie chodzi tu o predyspozycje fizyczne. Pani Aneta podkreśla, że w tańcu brzucha po prostu trzeba się zakochać.

Przez pierwsze pół roku na zajęciach trzeba być ubranym w obcisły strój, gdyż ćwiczy się wtedy przede wszystkim poprawne ustawienie ciała podczas tańca. Jednak później, gdy nauka polega na doskonaleniu swoich umiejętności i poznawaniu kolejnych figur, można zaszaleć zakładając długie spódnice, kolorowe chusty i brzęczące bransolety.

Zajęcia odbywają się codziennie na innym poziomie zaawansowania, a w pierwszą środę marca rusza nowa, początkująca grupa. Więcej informacji o szkole i jej ofercie można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-tanca-brzucha.pl.


Aneta Pawłowska


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, prosze sie zarejestrować

Anonim 28-02-2012 o godz. 10:51:55
POLECAM WSZYSTKIM!!!! SUPER SPRAWA, A PANI ANETA JEST BARDZO DOBRĄ NAUCZYCIELKĄ!

Ocena: 4.1/5 (263)

W temacie

Najbardziej kobiecy taniec świata

Urzędnicy chcą kontrolować studniówki

Pierwsze lądowisko dla UFO już wkrótce

Julie i Julia

Star Trek

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260