Kielce v.0.8

Sport i Rekreacja
Nasza pasja, Nasz tor

 drukuj stron�
Sport i Rekreacja Świętokrzyskie
Wys�ano dnia 07-11-2014 o godz. 08:26:59 przez rafa 7561

W niedzielę, 9 listopada o 8.00 na placu w Dobrowie (gmina Tuczępy) Oddział Automobilklubu Kieleckiego w Busku Zdroju rozpoczyna cykl imprez pod hasłem „Nasza pasja, Nasz tor”. Zrzeszeni w Oddziale miłośnicy motoryzacji połączą trening z pracami nad pełnym przygotowaniem placu do zawodów sportu samochodowego.



Mieszczący się w gminie Tuczępy, a dokładnie we wsi Dobrów koło Grzybowa „Tor Grzybów” pojawił się na motoryzacyjnej mapie Polski ok. 2011 roku. Jego potencjał pokazała Driftingowa Impreza Charytatywna zorganizowana rok później przez Mateusza Kapustę. Po należącym wtedy do firmy SAMA placu jeździli znani w całej Polsce zawodnicy. Obecnie wykorzystują go buski Oddział Automobilklubu Kieleckiego, BMW Klub Kielce oraz inne społeczności. Fani motoryzacji trenują na nim jazdę w kontrolowanym poślizgu (drift) oraz pokonywanie trasy na czas. Niekiedy jest on też areną mini-zawodów w obu tych konkurencjach.

Prezes Buskiego Oddziału Automobilklubu Kieleckiego Krzysztof Starkman nawiązał stałą współpracę z właścicielami obiektu. W każdy trzeci weekend miesiąca klubowicze odbywają treningi driftu i jazdy na czas. Na wrześniowym spotkaniu testowano opracowany według pomysłu wiceprezesa Oddziału jednomiejscowy bolid z motocyklowym silnikiem. Projekt ten będzie rozwijał się w Formułę Busko Zdrój rywalizującą na Torze Kielce pod patronatem władz uzdrowiska.

To tylko część planów Buskiego Oddziału Automobilklubu Kieleckiego. Jeszcze zimą Zarząd Oddziału zamierza zorganizować szkolenie dla sędziów driftingowych, po to by już w nadchodzącym sezonie rozgrywać na „Torze Grzybów” zawody w jeździe w kontrolowanym poślizgu, próby sprawnościowe na czas oraz wyścigi na 1/8 mili. Określenie, na jakim dystansie można rozgrywać w Dobrowie wyścigi równoległe, było jednym z pierwszych zadań, jakie postawili sobie klubowicze.

Wstąpienie w szeregi Buskiego Oddziału Automobilklubu Kieleckiego i pomoc w pracach nad „Torem Grzybów” to szansa dla tych, którym leży na sercu problem niedoboru miejsc do uprawiania sportu motorowego. Opieka miłośników aut nad powierzonym im obiektem dowiedzie ogromnego zapotrzebowania na takie miejsca lepiej niż wyścigi i drift na ulicach.

Więcej informacji uzyskać można na forum Oddziału pod adresem akobusko.fora.pl.


Andrzej Szczodrak


Komentarze

Error connecting to mysql