Kielce v.0.8

Komiks
Nasze województwo zareklamuje się poprzez komiks

 drukuj stronę
Komiks Świętokrzyskie
Wysłano dnia 26-08-2009 o godz. 18:00:00 przez rafa 3625

Takiego pomysłu na promocję regionu nie miało jeszcze żadne polskie województwo - już wkrótce rusza druk pierwszego komiksu, którego akcja rozgrywa się w Górach Świętokrzyskich, a bohaterami są czarownice i gang zbója Madeja!

- W ramach kampanii promocyjnej województwa świętokrzyskiego przewidzianej na najbliższe lata i finansowanej głównie z pieniędzy Unii Europejskiej, mamy budżet na przygotowanie wydawnictw i folderów reklamowych. Lwią część przeznaczamy na tradycyjne przewodniki ze zdjęciami i opisami, które wydamy w kilku językach i bardzo dużych nakładach. Ale uznaliśmy, że warto też pokazać coś nietuzinkowego, zwłaszcza młodzieży, która reaguje ze średnim entuzjazmem na tradycyjne formy przekazu. I wtedy oryginalny pomysł zaproponował Leszek Kumański, który wymyślił komiks promujący nasz region – mówi Małgorzata Wilk - Grzywna, dyrektor biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego (ROT) które zarządza promocją turystycznych walorów naszego regionu.

- Scenariusz komiksu opiera się na walce dobra ze złem. Dobro reprezentują czarownice, poruszające się na futurystycznych miotłach i wyglądające jak Lara Crotf, zaś zło reprezentuje gang zbója Madeja. Czarownice bronią kwiatu paproci, który chcą zdobyć rozbójnicy. Dialogi napisaliśmy w taki sposób, aby zarówno podobały się młodzieży jak i dorosłym. To inteligentny komiks, coś w rodzaju Shreka - mówi pomysłodawca i wykonawca komiksu, znany reżyser, Leszek kumański. Obrazki do tego wydawnictwa narysował kielecki artysta, absolwent „plastyka” Norbert Rybarczyk.

- To bardzo oryginalny pomysł i sądzę, że podobnie jak niedawna telewizyjna kampania czy ogólnopolska akcja billboardowa zwróci uwagę turystów na nasz region. Trudno o coś bardziej skutecznego, co przemówi do wyobraźni, zwłaszcza ludzi młodych - ocenia pomysł ROT, Łukasz Wilczyński, współwłaściciel agencji Planet PR, która współpracowała między innymi przy promocji Krakowa.

A dziś prezentujemy jedną stronę komiksu z całości, która będzie liczyć około 40 stron.
Tego komiksu niestety nie będzie można kupić. Cały nakład zostanie rozdany na branżowych imprezach turystycznych i rozprowadzony wśród biur podróży, które ściągają turystów do naszego regionu.

Jarosław PANEK, panek@echodnia.eu http://www.strefabiznesu.echodnia.eu


Komentarze

Ocena: 3.3/5 (28)

W temacie Komiks

Nowe oblicze Koziołka Matołka

Dymki na luzie Norberta Rybarczyka

Koziołek Matołek w Łodzi

Komix Mix

Komiks z biglem

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260