Kielce v.0.8

Muzyka
Neil Zaza - gitarzysta rockowy w Polsce

 drukuj stronę
Muzyka Polska
Wysłano dnia 12-04-2011 o godz. 13:51:58 przez rafa 3097

Neil Zaza, jeden z najlepszych gitarzystów rockowych na świecie wraca po trzech latach do Polski, by promować swój najnowszy album „212”. Artysta wystąpi podczas koncertów: 29.04 w Krakowie (Klub Kwadrat), 30.04 we Wrocławiu (Rynek Starego Miasta), 1.05 w Poznaniu (Klub Blue Note), 2.05 w Warszawie (Klub Mechanik) i 3.05 w Radzyniu Podlaskim (ROKiR) w ramach V Warsztatów Gitarowych.Wirtuoza wspomagać go będzie w Krakowie i Poznaniu legenda polskiego rocka, a zarazem jeden z najlepszych polskich gitarzystów – Wojciech Hoffmann (Turbo) . Przedstawi on swoje instrumentalne dokonania z jedynej solowej płyty „Drzewa”. Będzie też niespodzianka dla jego wszystkich fanów – zupełnie nowe utwory, które znajdą się na najnowszym albumie.
Jako support warszawskiego koncertu wystąpi nie mniej utalentowany gitarzysta Tomasz Andrzejewski z zespołem.

Neil Zaza posiada w swojej dyskografii 9 albumów studyjnych oraz 2 w wersji live. Ponadto artysta uczestniczył w wielu sesjach kompilacyjnych, nagrywał także dla innych twórców. O jego pozycji na gitarowym firmamencie świadczy choćby liczba wejść na jego teledysk do utworu „I’m Alright” na youtube, który obejrzało już ponad 1,6 mln osób.
Neil jest oficjalnym endorserem gitar firmy Carvin.

Sposób gry na gitarze Zazy, to melodyjne kompozycje, które nie tylko zmieniły sposób gry wielu muzyków, ale także to, czego oczekuje od wirtuozów ich publiczność. By zobaczyć skalę wpływu Neila Zazy na świat muzyczny wystarczy obejrzeć na YouTube tysiące fanatycznych miłośników gry na gitarze, wykonujących jego najbardziej znany hit „I’m Alright”.

„Zawsze mi chodziło o piosenkę. Pamiętam wszystkie dźwięki, które mnie poruszały, kiedy dorastałem i nie chodziło nigdy o gitarzystów grających 128-mki. Zawsze sedno stanowiła ta niewytłumaczalna więź, którą czułem kiedy zdzierałem moje płyty, nie mogąc się oderwać od poszczególnych kawałków. Właśnie to chcę dzisiaj osiągnąć moją muzyką. Zawsze chodzi o fajną piosenkę!” – zwierza się artysta.

Światowe trasy ugruntowały Neila, jako gitarowy fenomen. W przeszłości grał, dzieląc scenę z takimi gwiazdami jak Joe Satriani, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, czy Nuno Bettencourt. Jego nagrania zawierają, między innymi partie Michael’a Anthony (ex-Van Halen), Jordana Rudess’a (Dream Theater), legendy bębnów Steve’a Smitha, czy Petera Framptona.

Wykonania Neila Zazy zbierają bardzo dobre recenzje krytyków ze wszystkich stron świata. Niezależnie od stałego przetwarzania instrumentalnej muzyki rockowej w poszczególne utwory warto przypomnieć także jego ogniste aranżacje bożonarodzeniowych utworów połączone z muzyką poważną i klasycznymi utworami rockowymi. Stanowią one podstawę jego dorocznych koncertów pod nazwą „One Silent Night…” („Pewnej Cichej Nocy…”). Podczas tych wykonań Neil, jego zespół oraz orkiestra symfoniczna z chórem nie tylko wykonują te utwory, oni je totalnie przedefiniowują.

Obecnie, Neil w swoim najnowszym albumie „212” podniósł poprzeczkę dla twórców melodyjnego rocka jeszcze wyżej i zaprezentował  kawałki, które zdaniem krytyków, stanowią najwyższej klasy emanację jego gitarowych możliwości. Jest to kombinacja technicznych umiejętności z melodyką i razem pokazują jak emocjonujące i ekspresyjne może być gitarowe granie.
Organizatorem trasy koncertowej jest firma Michała Kubickiego „KUBICKI  ENTERTAINMENT”.


Andrzej Piskulak


Komentarze

Ocena: 3.2/5 (20)

Powiązane video

W temacie Muzyka

Miles czeka na wiadomości

ELECTRO LIVE ACT. Warsztaty muzyki elektronicznej.

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260