Kielce v.0.8

Moda
OFF Fashion 2011

 drukuj stronę
Moda Recenzje
Wysłano dnia 30-05-2011 o godz. 21:46:30 przez rafa 4882

Pokazy mody operowej i codziennej , warsztaty stylistyczne, miasto pełne modelek i niebanalnie ubranych projektantów – to znak, ze w Kielcach odbyła się IX edycja międzynarodowego konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion.Pokazy mody operowej i codziennej , warsztaty stylistyczne, miasto pełne modelek i niebanalnie ubranych projektantów – to znak, ze w Kielcach odbyła się IX edycja międzynarodowego konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion.

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion staje się z edycji na edycje coraz to bardziej dopracowanym widowiskiem, któremu towarzyszą ciekawe imprezy i wystawy. W tym roku oprócz pokazów finałowych w ramach Off Fashion odbyły się rozpoczynające cykl imprez warsztaty plastyczne i pokaz mody „Mały stylista – ubieranie papierowych lalek" zorganizowane przez Muzeum Zabawek i Zabawy, przy Placu Wolności w Kielcach. Tego samego dnia w Pałacu Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbył się niezwykły pokaz mody. Eleganckie ubrania marki Laura Guidi zaprezentowały panie ze Świętokrzyskiego Klubu Amazonki.

27 maja w Bazie Zbożowej mogliśmy podziwiać: wernisaż wystawy fotogramów i projekcji multimedialnych „Backstage", czyli Off Fashion od kuchni, prezentacje kierunku wzornictwo Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Szkoły Teko Design + Business z Danii.

Następnie odbył się pół finał konkursu który zgromadził 126 projektantów. Motywem przewodnim edycji letniej była kobieta – niekonwencjonalna, szalona, kontrowersyjna a czasem delikatna. I takie właśnie prezentacje mogliśmy podziwiać – prowokacyjne i bogato zdobione projekty których nie powstydziłaby się sama Lady Gaga ; modne w tym sezonie ćwieki, skóry i agrafki noszone przez Lady Pank ; klasyczne, eleganckie i delikatne kroje dla Lady Di ; zmysłowe, kobiece i ociekające seksem przezroczystości dla Lady Godiva. Jak zwykle nie zabrakło kolekcji męskich, które z edycji na edycje rosną w siłę i mamy ich coraz więcej ku zadowoleniu jury i publiczności. Jaki jest mężczyzna Lady Off ? – na pewno niekonwencjonalny – mający dusze włóczykija, lubiący surduty a także szorty w panterkę, czasem zamaskowany i tajemniczy, czasem pokazujący zgrabne łydki i wyrzeźbione torsy. Jury w tym roku miało ciężki wybór ponieważ większość kolekcji prezentowało nie tylko wysoki poziom ale i nieograniczoną kreatywność. Jury wybrało 21 projektantów do finałowego pokazu.
„Jestem Lady Off” - tak mogła powiedzieć o sobie większość pań znajdujących się w Kieleckim Centrum Kultury na finale IX edycji Off Fashion 2011, który odbył się 28 maja w Kielcach. Ciekawy temat konkursu zainspirował nie tylko zdolnych projektantów biorących udział w konkursie, ale także licznie przybyłą publiczność, która chciała udowodnić, ze Kielce stają się nową stolica mody. Co potwierdziła jurorka Dorota Wróblewska, która poświeci rozdział swojej nowej książki „Fashion People” modnie ubranym Kielczanom.

Tego wieczoru mogliśmy być świadkami pokazu kobiecych kostiumów z największych oper. Modelki spisały się na medal prezentując kreacje w iście aktorskim stylu. Koncert finałowy poprowadziła Małgorzata Kożuchowska, która razem z Dorota Wróblewską i Tomaszem Jackowem rozmawiała o polskiej modzie, pytając jury miedzy innymi o najlepiej ubrane regiony Polski a także sprowokowała rozmowę o stylizacjach polityków.

Wszystkie kolekcje, składające się z dwóch projektów, pokazane zostały zgromadzonej publiczności. Konkurs Off Fashion ma bardzo bogate jury – składające się z projektantów, dziennikarzy i znanych osobowości w świecie mody : Karen Staghoj, profesor Barbara Hanuszkiewicz, promotorka mody, kultury i sztuki Dorota Wróblewska, Tomasz Jacyków, duet projektantów Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, redaktor mody Wojciech Grzybała, Farouk Chekoufi, projektantka mody, właścicielka firmy Hexeline – Halina Zawadzka, Malwina Wędzikowska, Rinke Rooyens, projektantka mody Katarzyna Świeżak i dziennikarz Michał Zaczyński uhonorowany w tej edycji nagrodą „Przyjaciel Off Fashion”.

Pierwsze miejsce i 12 tys złotych przyznano Beacie Guzińskiej za kolekcję zatytułowaną "I am Off to dalston”. Beata Guzińska, na co dzień mieszkająca w Londynie zaskoczyła publiczność męską kolekcją – „strój mnicha” z religijnym obrazem i wzorzystym printem, wywołała szerokie dyskusje publiczności już na pól finałach.
Drugie miejsce zajęła pochodząca z Końskich Ewelina Kosmal -która zaprezentowała wariacje na temat nowoczesnej Lady Off . Zamaskowane projekty królowały na konkursie, czyżby czekała nas moda na maski i ukrywanie tożsamości?
Trzecia nagroda trafiła do Iwony Leliwy-Kopystyńskiej z Warszawy - również za kolekcje męską – którą można w skrócie nazwać „ninja – włóczykij”.

Gwiazdą wieczoru była zjawiskowa Urszula Dudziak, która wystąpiła razem ze swoim zespołem z programu „Bitwa na głosy"- Zielonsi.

Kolejna, dziesiąta, jubileuszowa edycja Off Fashion już jesienią i jak obiecuje organizator konkursu Pani Magdalena Kusztal, będzie to edycja wyjątkowa bo jubileuszowa.


Żaneta Lurzyńska http://mystic.bloblo.pl/ http://bratniedusze.blogspot.com/

Off Fashion maj 2011 - kolekcje finałowe


Kolekcje zakwalifikowane do finałów. Foto: Rafał Nowak...

  Album Off Fashion maj 2011 - kolekcje finałowe


Komentarze

Ocena: 4.3/5 (350)

W temacie Moda

Magia kapelusza

Nowy konkurs dla projektantów mody.

Znamy półfinalistów Fashion Designer Awards 2009

Męska moda doceniona na Off Fashion 2008

Szkolne emocje

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260