Kielce v.0.8

Świętokrzyskie
Orkiestra zagra po raz dziewiętnasty!

 drukuj stron�
Świętokrzyskie Muzyka
Wys�ano dnia 06-01-2011 o godz. 17:17:06 przez rafa 7481

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W tym roku orkiestra zagra dla urologii i nefrologii dziecięcej.Potrzeba wczesnego wykrywania wad układu moczowego u dzieci z możliwością podjęcia szybkiego leczenia oraz ratowanie dzieci z niewydolnością nerek, która w ostatnich latach narasta, jest powodem dla którego WOŚP postanowiła wesprzeć ten dział medycyny dziecięcej. Jak wyjaśnia ekspert doc. dr hab. n med. Sylwester Prokurat „To bardzo ważne, bo wczesne rozpoznanie może w sposób decydujący wpływać na dalsze losy dzieci,
a później osób dorosłych.”

W naszym województwie 19. WOŚP zagra nie tylko w Kielcach. Sztaby zarejestrowano
w takich miejscowościach jak: Bodzechów, Bodzentyn, Bogoria, Busko-Zdrój, Chęciny, Daleszyce, Dwikozy, Górno, Jędrzejów, Kazimierza Wielka, Końskie, Krasocin, Kunów, Małogoszcz, Morawica, Nowa Słupia, Opatów, Osiek, Ostrowiec Świętokrzyski, Ożarów, Pawłów, Piekoszów, Pińczów, Połaniec, Radoszyce, Sandomierz, Sędziszów, Skarżysko-Kamienna, Stąporków, Starachowice, Staszów, Suchedniów, Włoszczowa, Zagnańsk.

Co będzie się działo w ramach wielkiego niedzielnego grania w różnych miejscach naszego regionu, możecie przeczytać w poniższym zestawieniu.

Kielce
Kielecki finał tradycyjnie odbędzie się przy głównym deptaku Kielc. Na ulicy Sienkiewicza staną sceny, na których odbywać się będą koncerty, pokazy i licytacje. Wśród wielu atrakcji, które odbędą się na „Sienkiewce” zobaczymy:
- przy kawiarni Cztery Pory Roku ustawiona będzie scena „Echa Dnia”, na której koncertować będą zespoły rockowe Spatium i Rok’a’feler,
- przy Puchatku scenę przygotuje kieleckie Starostwo Powiatowe gdzie Kielczanie będą mogli bawić się przy muzyce zespołów folklorystycznych min. Bęczkowianie czy Leśmianie,
- na mostku na Silnicy odbędą się pokazy strażaków z Ćmińska, Bilczy i z Komendy Miejskiej w Kielcach,
-  pojedynki, pokaz fechtunku i musztry w wykonaniu Orląt Armii Krajowej i Stowarzyszenie Hird,
- warsztaty pierwszej pomocy i nauka obsługi defibrylatora AED, które poprowadzi Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża,
- o godz. 15.00 na scenie przy Placu Artystów odbędzie się próba bicia rekordu Guinessa
w głośnym graniu. Orkiestry dęte z całego województwa zagrają „Sto lat” dla Jurka Owsiaka,
a poziom głośności będzie mierzony w decybelach,
- po godzinie 19.00 na scenie wystąpią gwiazdy finału - zespół Bracia z Wojtkiem i Piotrkiem Cugowskimi oraz młodziutka i charyzmatyczna Ewa Farna.

O godzinie 20 w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy oraz główna licytacja. Gwiazdą koncertu będzie zespół niesamowitych tenorów Affabre Concinui.
W redakcji „Echa Dnia” przy ulicy Targowej 18 już można nabywać wejściówki na ten koncert. Cena biletu-cegiełki to 25 złotych.
W graniu na rzecz WOŚP wezmą udział również:
- Muzeum Zabawek i Zabawy, które zaprasza tego dnia na liczne atrakcje - zwiedzanie muzeum za grosik do puszki, konkurs plastyczny, kibicowanie graczom gier strategicznych,
a wieczorem w kawiarni Kawka Zabawka – pokaz bajek z kultowego rzutnika Ania
z rodzinnym czytaniem i zabawą,
- Galeria Handlowa „Echo” zaprasza przez cały dzień na licytacje i wspólną zabawę,
- Kino WDK zaprasza o godz. 15.00 na specjalny seans, z którego całkowity dochód przekazany zostanie do puszki WOŚP.

Sandomierz
Sandomierski finał 19. WOŚP rozpocznie się o godzinie 15.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Patkowskiego. Organizatorami są: Sandomierskie Centrum Kultury, MOSiR oraz Urząd Miejski.
W koncercie wystąpią: formacje taneczne Paradox, Fluo, Akcent i Salsa Dance, wokaliści ze Studia Piosenki działającego przy Sandomierskim Centrum Kultury, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, zespół CREE-M oraz legendarna formacja rockowa ZIYO.
Organizatorzy przygotowali kiermasze a harcerze tradycyjnie już będą zapraszać do "słodkiej kawiarenki” z domowymi wypiekami.

Starachowice
Główny sztab znajdować się będzie w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Radomskiej.
Tam w godzinach od 12.00 do 17.00 działać będzie orkiestrowe SPA - masaże i zabiegi kosmetyczne, będą też fryzjer i stylistka paznokci. O godzinie 11.00 w starachowickim szpitalu miejskim zacznie się Biała Niedziela. Czynnych będzie większość gabinetów specjalistycznych, gdzie lekarze będą przyjmować pacjentów za odpłatnością, a pieniądze trafią do orkiestrowych puszek. Na parkingu przed szpitalem zorganizowane zostaną imprezy plenerowe - przejazdy samochodem wyścigowym MK Team, pokazy ratownictwa medycznego Harcerskiej Grupy Ratowniczej i Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Od godz. 15.00 na scenie w Starachowickim Centrum Kultury wystąpią młodzieżowe zespoły  ze Starachowic i powiatu.

Staszów
Staszowski finał rozpocznie się o godz. 11.00 przemarszem ulicami miasta Orkiestry Dętej KiZCHS Siarkopol z Grzybowa.
Sala widowiskowa Staszowskiego Ośrodka Kultury zaprasza od godz. 11.30 na koncert w którym zagrają min: Kabaret Szkolny PG nr 1 w Staszowie, „Nie Bardzo”, „Fun Fire”, „Izba Przyjęć”, “In silent”, „Boozer”, „ KBTW”, „Kattorna Quatret” , Orkiestra Dęta Huty Szkła Gospodarczego T. Wrześniaka, „After Day”, „kola kawa band”,  „Via Rei „

Pacanów
Europejskie Centrum Bajki, Urząd Gminy Pacanów oraz Gimnazjum nr 1 w Pacanowie przyłączają się do wspólnego zbierania pieniędzy na rzecz WOŚP.
Zapraszamy do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.
W bajkowej scenerii koncerty, licytacje oraz liczne atrakcje dla ducha i ciała.

Ostrowiec Świętokrzyski
Dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury będzie miejscem finału, który wystartuje
o godz. 15.00. Wystąpią : Młodzieżowa Orkiestra Dęta MCK i SSM , Zespół  SDL z Domu Kultury w Ćmielowie, Zespół „Tremolo” ( MCK Ostrowiec Świętokrzyski), wokalistki- podopieczne Ryszarda Góry ( MCK Ostrowiec Świętokrzyski), Szkoła Tańca „Progres”, Zespół „ Acoustic Acrobats”.

Ćmielów
Finałowy koncert rozpocznie się o godz. 15.00 w Domu Kultury w Ćmielowie .
W programie min.: występy dzieci i młodzieży, koncert zespołów Muhomourh i SDL.

Pińczów
Koncert finałowy rozpocznie się o godz. 16.00 w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pińczowie.
W ramach pińczowskiego Finału WOŚP odbędą się koncerty: Szkoły Muzycznej, Studia Piosenki przy PSCK, HzH, Babyrock, Kakadu.
Do wylicytowania będzie też „Walentynkowa kolacja pod gwiazdami” – kolacja dla dwojga w obserwatorium astronomicznym mieszczącym się przy nowej sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1.

Stąporków
Organizatorem finału jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Stąporkowie.
Na scenie wystąpią lokalni artyści i zespoły.

Koprzywnica
Impreza finałowa rozpocznie się o godz. 14.00 w Ośrodku Kultury w Koprzywnicy.
Odbędą się pokazy w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz występy współpracujących z placówką zespołów muzycznych. Na uczestników będzie czekała "słodka kawiarenka”. Tego dnia  w hali sportowej odbędą się rozgrywki sportowe dla dzieci i dorosłych.

Małogoszcz
Koncert finałowy odbędzie się zwyczajowo „pod chmurką” na scenie przed Domem Kultury
w Małogoszczu. Gwiazdą będzie popularny zespół VOYAGER, grający muzykę disco polo. Ponadto wystąpią: grupa wokalno – taneczna BASTA, dzieci i młodzież oraz Zespół Folklorystyczny z Domu Kultury w Małogoszczu . Uczestników rozgrzewać będzie duże ognisko i pyszna grochówka.

Opatów
Opatowski sztab WOŚP mieści się w Komendzie Hufca ZHP Opatów.
Finałowy koncert rozpocznie się w sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury
o godz. 16.00, gdzie wystąpią lokalne zespoły i artyści.

Dwikozy
Wielki finał odbędzie się w nowej hali sportowej przy szkole podstawowej w Dwikozach. Orkiestra będzie grać tam od godziny 14.00 a wystąpią dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy oraz Nadwiślańska Kapela Podwórkowa z Zawichostu.

Wszystkie finałowe koncerty WOŚP połączone będą z licytacjami. Będzie można wylicytować gadżety WOŚP i przedmioty przekazane przez darczyńców. Wśród nich będzie „wszystko” - prace artystów plastyków, pamiątki sportowców, książki, zabawki, przedmioty rękodzieła artystycznego, różnorakie potrawy, usługi fryzjerskie, przejażdżki samochodami rajdowymi i … lista byłaby bardzo długa. Gratką licytacji w Sandomierzu będzie specjalny kalendarz pt. "Sandomierz - miasto ojca Mateusza". W Koprzywnicy tradycją aukcji jest miejscowy chleb wypiekany specjalnie dla orkiestry w kształcie serca.
Tradycyjnie też o godz. 20.00 zapłonie wszędzie „Światełko do nieba”.

W niedzielę setki wolontariuszy będzie zbierało na terenie naszego województwa pieniądze do puszek WOŚP – bądźmy hojni! Otoczmy, tych głównie młodych ludzi, opieką – przyda im się kubek gorącej herbaty, jakaś kanapka i uśmiech. Przyłączmy się do wspólnej zabawy wszędzie tam, gdzie sztaby zorganizują finałowe koncerty.

Tego dnia warto „nakręcić się pozytywnie” na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka!


Komentarze

Error connecting to mysql