Kielce v.0.8

Sport i Rekreacja
Paintball czyli wojna na niby

 drukuj stron�
Sport i Rekreacja Polska
Wys�ano dnia 09-07-2003 o godz. 15:28:55 przez pala1 15210

Paintball to powrót do dziecięcych zabaw w podchody, ”indian", bitew i wojen które możemy przeżyć raz jeszcze, tyle że w wersji dla nieco starszych. Teraz już jako dorośli możemy zapewnić sobie fascynującą taktyczno militarna grę zespołowa. Ta powstała dwadzieścia lat temu za Atlantykiem gra jest jak narkotyk. Jak raz spróbujesz, już będziesz w nią grał. Od października ubiegłego roku działa w Kielcach klub Air Soft Gun (ASG) o nazwie "Sekcja ASG". Jest to odmiana paintballu w której broń jest dokładną repliką "prawdziwej" broni a istota samego trafienia przeciwnika schodzi na dalszy plan.


Duży nacisk kładzie się na realizm walki i odegranie przydzielonej roli w scenariuszu, który jest rozgrywany.
Sekcja dzieli się na trzy oddziały. Pierwszy - przeznaczony jest dla początkujących "adeptów" Air Soft'u. Tu dowiadują się podstawowych rzeczy o tym sporcie i są szkoleni przed wstąpieniem do oddziału drugiego - który zajmuje się walką w terenie leśnym, lub trzeciego - wzorującego swoje szkolenie na antyterrorystach. Członkowie klubu bawią się i trenują na trzech poligonach: Telegrafie, Ślichowicach i Pakoszu.

Jakie są zalety paintaballu?
Adrenalina - skacząc na bungy czujesz ją tylko przez kilka sekund. Paintaball to całe kilogramy a nawet tony adrenaliny. Czy może być wspanialsze uczucie niż zdobycie flagi przeciwnika przy gradzie kul przelatujących nad głową? Czy też będąc przyczajonym w krzakach obserwować zbliżających się przeciwników, a następnie celną serią zmienić kolorystykę ich uniformów?
Team building - ta gra uczy pracy w zespole. Na ostateczny sukces składa się praca całej grupy. Indywidualiści zwykle schodzą z pola boju jako pierwsi. Paintball jest często używany przez firmy do budowania zwartego zespołu.
Instynkt - chcącym polować pozwala na zaspokojenie instynktu myśliwskiego w bezpieczny dla środowiska naturalnego sposób.
Ruch - jeszcze nikomu nie zaszkodziła odrobina ruchu na świeżym powietrzu po godzinach spędzonych przed ekranem komputera czy też ławce szkolnej.
Kontuzje - stosunkowo mała liczba kontuzji wynika z braku bezpośredniego kontaktu miedzy graczami (patrz boks, piłka nożna, etc.). Jeśli gracz nosi maskę jedyna negatywna konsekwencją gry mogą być co najwyżej siniaki.
Relacje - pozwala na nawiązanie nowych kontaktów. Paintaball-owcy tworzą jedną rodzinę, swój mały świat.

Zalety leśnego paintballu:
Aspekt ekonomiczny - podstawowym ograniczeniem w rozwoju tego sportu pozostają finanse. Do gry potrzebny jest nie tylko marker ale również maska, gaz a przede wszystkim kulki. Można spędzić cały dzień w lesie wystrzeliwując zaledwie jedną spłuczkę.
Taktyka - to nie ilość kulek, które może wyrzucić z siebie marker w ciągu kilku sekund ma decydujące znaczenie o sukcesie. Nawet najlepszy marker nie pomoże Ci, gdy przeciwnik zajdzie Cię od tyłu. To właśnie taktyka przyjęta przez drużynę ma decydujące znaczenie w walce.
Warunki - rozgrywki mogą odbywać się na stosunkowo dużym obszarze, w starych bunkrach, gęstym lesie, w zagajnikach, etc. Charakter gry bardziej przypomina rzeczywiste pole walki.

Klub i "Sekcja ASG" jest otwarta i należeć do niej może każdy kto skończył 17 lat. Nie ma żadnych opłat członkowskich. Jeśli chcecie się sprawdzić w prawdziwie męskiej grze, zawsze można przyjść i postrzelać. Nie ma znaczenia wiek, wzrost czy nawet płeć.

Kontakt z Klubem Air Soft Gun (ASG)
w sprawie rekrutacji: tel 0600 366 934
e-mail: kwp@tlen.pl
http://www: asgkielce.w.interia.pl
Info: ASG Tomasz Kaniecki, www.


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

Anonim 16-07-2003 o godz. 10:53:00
Tyle ze to nie paintball tylko ASG. Różnica taka że paintball to pociski 1,2cm wypelnione farbą, natomiast ASG to kulka 6mm bez farby(zwykle :), markery to w paintballu, w ASG repliki (czyli broń z wygladu czasem nawet z dzialania taka sama jak ta uzywana w wojskach na świecie) ktore strzelaja od 10 do 90 m. Po za tym to wszystkim polecam, to niesamowita rozrywka! Aha, dla ciekawskich link www.wmasg.pl
Anonim 28-10-2003 o godz. 17:06:57
Z całym szacunkiem. Dlaczego piszecie o Sekcji ASG a opowiadacie o paintballu- przeciez to dwie różne "rzeczy".
Bastian 14-03-2005 o godz. 10:33:33
Paintball nie ma w zasadzie nic wspólnego z ASG! Można zaryzykować twierdzenie że jest między nimi więcej różnic niż podobieństw. Artykuł miał traktować natomiast o paintballu tak więc dużą niefrasobliwością autora było umieszczanie jakicholwiek informacji o ASG.
Dla osób chcących dowiedzieć się więcej o pasjonującym sporcie, któremu miał być poświęcony ten temat, proponuję odwiedzenie stron :

http://www.paintball.info.pl/

http://forum.paintball.info.pl/

http://skapa.republika.pl/

pozdrawiam ,

Bastian

Świtokrzyski Klub Paintballowy

bastian_pl@poczta.fm
Error connecting to mysql