Kielce v.0.8

Moda
Pamiętaj, że nie ma brzydkich kobiet – są tylko nieodpowiednio ubrane.

 drukuj stronę
Moda Recenzje Cywilizacja Literatura
Wysłano dnia 15-11-2012 o godz. 18:18:02 przez rafa 3203

Żeby przekonać wszystkie kobiety, że mają prawo czuć się atrakcyjnie. Że mogą ubierać się modnie, a do tego w zgodzie z własną naturą. Że styl to kwestia proporcji, a nie rozmiaru. Po to napisano tę książkę.„Bądź boska” Moniki Jurczyk to zaproszenie do nowoczesnego świata mody. Świata bez pawich piór, plisów, taft i falbanek. Bez malutkich torebeczek i grubych bransolet. Autorka proponuje za to casual w szlachetnym wydaniu. Oto garść przykładów (albo lista zakupów): kardigany z dekoltem w serek, przewiązane w talii trencze, taliowane koszule bez guzików, ołówkowe spódnice. Szykowne i na każdą okazję. Taka jest pokrótce filozofia autorki.

Książka zajmuje też ważne stanowisko w aspekcie społecznym i obala fałszywe stereotypy na temat wyglądu i ubierania się. Pierwsza polska personal shopperka udowadnia, że każdą niedoskonałość figury można skutecznie zamaskować. Albo przekuć w atut! Wystarczy zajrzeć do autorskiego systemu sylwetek i rozpoznać siebie w jednym z dziewięciu standardowych typów. To absolutna podstawa. Bez tej wiedzy nie uwolnimy się od frustrujących nas pytań i ciężaru kompleksów. Teraz trzeba poznać piramidę prawidłowego ubierania się. Innymi słowy – poznać właściwe proporcje ubrań w naszej szafie i na zakupach. Na koniec kilka sztuczek, odpowiednio dobrane i skomponowane kolory i już wyglądamy bosko! Banalnie proste, czyż nie?

Dla dużych dziewczynek, kobiet w średnim wieku i starszych dam; Monika Jurczyk zrobiła wszystko, aby napisać książkę uniwersalną. Znajdziemy w niej nie tylko wskazówki jak efektownie wypaść na pierwszej randce, ale też jak wyglądać dobrze w jesieni życia i jak skomponować szafę przyszłej mamy. Poza tym dowiemy się, dlaczego lepiej unikać czerni, kto może śmiało nosić rybaczki (a kto tunikę) i wielu innych sekretów. Wszystko opatrzone przejrzystymi ilustracjami i okraszone porcją smacznego humoru. Stylowa pozycja.

Monika Jurczyk, fot_ Joanna Czaczkowska

Monika Jurczyk - pierwsza polska personal shopperka, autorka systemu SYLWETKA OSY (9 typów sylwetek Polek). Osa szkoli przyszłe personal shopperki, bywa gwiazdą eventów modowych, wykłada dress code i prowadzi warsztaty wizerunku dla firm. Ekspertka z dziedziny stylizacji (DD TVN, Pytanie na śniadanie, mała Czarna, Kawa czy herbata?, Newsweek, Onet.pl), dziennikarka modowa (Moda Forum, Miasto Kobiet). Więcej informacji: personalstylist.pl, akademiaosy.pl


Komentarze

Ocena: 2.9/5 (134)

W temacie Moda

Magia kapelusza

Nowy konkurs dla projektantów mody.

Znamy półfinalistów Fashion Designer Awards 2009

Męska moda doceniona na Off Fashion 2008

Paprocki i Brzozowski w Kielcach

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260