Kielce v.0.8

Wici
Papierowe Wici.Info #35

 drukuj stronę
Wici Papier Kino Fotografia Kielce Kuchnia Kultura Literatura Muzyka Sztuki plastyczne Świętokrzyskie Teatr Turystyka i Podróże
Wysłano dnia 04-03-2010 o godz. 22:48:52 przez rafa 2055

Z przyjemnością informujemy, że za kilka dni dostępne będzie na wieszakach w kieleckich kawiarniach, klubach i instytucjach kultury i sztuki 35 wydanie papierowe naszego dwumiesięcznika Wici.Info.

Na jego łamach nie zabraknie: znakomitych fotografii, informacji na temat, naszym zdaniem najważniejszych wydarzeń w Kielcach i regionie świętokrzyskim, recenzji interesujących książek, płyt i filmów, zapowiedzi, wywiadów, reportaży i tekstów publicystycznych.

Z Arturem Barcisiem na temat dobra i zła w bardzo interesujący sposób rozmawiał Jakub Wątor. „Może jako poszturchiwany, zakompleksiony i bity na korytarzach mały chłopiec nie chcę, by zdarzyło się to komuś innemu. W człowieku krzywdzonym widzę samego siebie i staję w jego obronie” – zwierza się naszemu dziennikarzowi znakomity aktor.

Z wywiadu, jakiego udzielił Magdalenie Kołodziej lider zespołu Myslowitz Jacek „Jaca” Kuderski dowiadujemy się, że „w Myslowitz każdego ciągnie w innym kierunku”. „(…)Wiadomo, że (w zespole – przyp. red.)) personalnie będą niesmaki, delikatne bądź większe, ale nie zaważy to na tym, co robimy. Mówię o tym, bo mamy dość fajny klimat w zespole. Nawet fajnie nam się rozmawia, nikt nikomu nic nie narzuca. Jest przestrzeń i to jest ważne” – powiedział „Jaca”.

Z kolei Jurek Owsiak specjalnie dla Wici.Info zwierzył się, że do Włoszczowy warto zajrzeć. „Szkoda tylko, że nie da się tu już dojechać pociągiem, bo macie nadal piękną stację, przez którą Włoszczowa miała krótkotrwały okres chwały. A teraz fajniejsze rzeczy się tu robi” – wyjaśniał słynny twórca WOŚP.

Polecamy uwadze miłośników heavy metalu znakomity wywiad Agaty Majcher z wokalistą zespołu Hunter Pawłem „Drakiem” Grzegorczykiem na temat jego fascynacji, inspiracji i nadziei. „Patrząc na was, nie wiadomo, czego można się spodziewać, same kłopoty. Chcecie przerażać? – spytała dziennikarka. „Jesteśmy po prostu sobą. Niekiedy jesteśmy do siebie bardzo podobni, w innych sferach się różnimy. To ma także wpływ na naszą muzykę. Każdy łączy swoje odczucia z tym, jakim jest człowiekiem, nadając niepowtarzalny charakter efektom naszej pracy, które wyglądają tak jak wyglądają!” – odpowiedział „Drak”.

O sukcesach, planach i tym, co aktualnie dzieje się w teatrze Ecce Homo napisał w swym artykule Grzegorz Świercz . Tenże autor pisze w interesującym artykule pt. „Promocja Bazy Zbożowej – promocją świętokrzyskiego” o tym, że Baza Zbożowa zasługuje na znaczne dofinansowanie w ramach programu „Promocja gospodarcza i turystyczna regionu świętokrzyskiego”.

Nasza redakcja w artykule pt. „Pomagamy Kasi” zaapelowała o pomoc dla 10 – letniej dziewczynki z Pińczowa, którą skomplikowana choroba przykuła do wózka inwalidzkiego. W artykule informujemy o mieszkańcach Pińczowa i okolic oraz uczniach z SP w Brześciu, którzy robią co mogą, by pomóc chorej Kasi.

Karol Kępa przedstawił starachowicki Klub Rugby „Feniks” . W tym celu rozmawiał z jego założycielem i prezesem Rafałem Gajewskim na temat dyscypliny sportu, o której kibice wiedzą, ale jej nie kibicują. Ten sam autor, tym razem, jako obieżyświat opisał swoje przeżycia z pobytu na Wyspach Kanaryjskich w reportażu pt. „Tuor de Gran Cabaria”.

Polecamy uwadze także artykuł pt. „Najbardziej kobiecy taniec świata” Anety Pawłowskiej na temat kieleckiej Szkoły Tańca Brzucha. „Pomysł na założenie szkoły powstał z mojej miłości do tańca brzucha” – mówiła naszej dziennikarce Aneta Sobierajska, która nie tylko stworzyła to magiczne miejsce, ale swoją pasją zaraża kolejne kobiety. „I choć szkoła oferuje także inne zajęcia, jak samba brazylijska czy sexy dance, to prym wiedzie tu zdecydowanie taniec brzucha i to on przyciąga najwięcej zwolenniczek” – czytamy w artykule.

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy dobrej lektury!

Link do wersji PDF


Redakcja Wici.Info


Komentarze

Ocena: 4.2/5 (186)

W temacie Wici

Drugi, czyli trzeci

Czy o tym wiesz?

Zapraszamy na Urodziny

Świat na opak w Wici.Info

Zaprojektuj swoją pocztówkę

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260