Kielce v.0.8

Moda
Paprocki i Brzozowski w Kielcach

 drukuj stron�
Moda
Wys�ano dnia 28-02-2009 o godz. 11:52:33 przez rafa 8574

Do niedzielnego pokazu najnowszej, wiosenno-letniej kolekcji Paprocki i Brzozowski coraz bliżej - przygotowania do imprezy ruszyły już 7 lutego.

Wszystkie modelki zaangażowane w projekt, zebrane zostały w Galerii Winda, gdzie miały robione próbny makijaż i sesje zdjęciowe przez profesjonalną fotograf. Wszystko po to, żeby projektanci na podstawie fotografii mogli wstępnie dopasować konkretne kreacje do modelek, kierując się ich typem urody i figurą.

Dla modelek z naszego regionu, to niezwykła szansa na zaistnienie w świecie modelingu i sam zaszczyt prezentować kreacje jednych z najbardziej poważanych i popularnych kreatorów w polskim kręgu mody.
- Nigdy przedtem nie miałam możliwości noszenia i pokazywania strojów tak sławnych projektantów. Współpraca z nimi będzie niecodziennym, ekscytującym doświadczeniem – mówi jedna z uczestniczek pokazu.
Dla niektórych dziewczyn będzie to całkiem nowe doświadczenie. Wśród około 24 modelek znalazła się szczęśliwa dziesiątka – uczennic liceum im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.
- Słowak prężnie współpracuje z KCK-iem, w zamian za to nasza szkoła dostała propozycje, aby kilka uczennic wystąpiło w pokazie – poinformowała jedna z przyszłych modelek.
- Nauczyciel od wf-u stwierdził, że nadaje się na wybieg, a ja z wielka przyjemnością zgodziłam się wziąć udział w pokazie i tak znalazłam się tutaj.

Jednak większość dziewczyn, które będą prezentowały wiosenno-letnie kreacje Paprockiego i Brzozowskiego, próbowało już swoich sił w modelingu, głownie za sprawą Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion organizowanego od kilku lat w Kielcach. Niektóre z nich robią już nawet karierę międzynarodową. Zatem, nie bez powodu duet projektantów zdecydował się na wystawienie swojej kolekcji w Kielcach, dostrzegając potencjał wśród naszych modelek. Przypomnijmy, ze mieli już okazje zobaczyć je podczas kilku edycji OFF Fashion, gdzie są stałymi jurorami.

Jak się zaprezentują tym razem będziemy mieli okazje zobaczyć już w niedziele 1 marca o godzinie 19 w KCK za Żelazną Kurtyną. Projektanci przyjadą do Kielc ze swoimi strojami dzień przed pokazem, po to aby zrobić przymiarki, dobrać stroje do modelek, przedyskutować z wizażystami makijaż i fryzury.

Paprocki i Brzozowski chcą rozwoju mody w Kielcach, decydując się wystawić tutaj po raz drugi, zaraz po Warszawie swoją najnowszą kolekcję, przyczyniają się do uzyskania przez nasze miasto upragnionego statusu polskiej stolicy mody. Organizatorzy zapewniają, że będzie to niesamowity pokaz, pierwszy taki w Kielcach. Wspominają o niepowtarzalnej scenografii i planowanym koncercie śpiewaka operowego - Artura Rucińskiego. Zapowiada się ciekawy wieczór.

Joanna Dobrowolska


Komentarze

Error connecting to mysql