Kielce v.0.8

Teatr
Piosenki na pokuszenie

 drukuj stron�
Teatr
Wys�ano dnia 13-01-2006 o godz. 09:00:00 przez pala2 16117

To najnowszy spektakl w Teatrze im Stefana Żeromskiego w Kielcach - dwie aktorki Małgorzata Andrzejak i Katarzyna Gałasińska opowiadają o miłości słowami najpopularniejszych szlagierów XX wieku.

Próby do spektaklu to przede wszystkim dobra zabawa i improwizacja - jak w jezzie, którego w tym spektaklu nie będzie mało.

"Piosenki na pokuszenie" opowiadają o zwierzeniach miłosnych dwóch kobiet: dojrzałej i dopiero wchodzącej w dorosłe życie. A robią to za pomocą takich przebojów jak "Miłość ci wszystko wybaczy", "Ciepła wdówka na zimę", "Widzisz mała" czy "Na zakręcie".

Piosenki w spektaklu to nowe aranżacje. Śpiewającym aktorkom towarzyszyć będzie grające na żywo trio jazzowe Łukasz Mazur, Michał Braszak i Michał Szafraniec.
Premiera spektaklu już w najbliższą sobotę.

--------------------------------
Katarzyna Gałasińska
Zdaniem ekspertów, ta młoda i utalentowana aktorka ma wszelkie predyspozycje, żeby - podobnie jak Justyna Sieniawska - podbić serca kieleckiej publiczności. Mówi o sobie, że jest spontaniczną osobą z dużym poczuciem humoru i łatwo nawiązuje kontakty. W ubiegłym roku ukończyła warszawską Akademię Teatralną na wydziale lalkarskim w Białymstoku. Ale zna się nie tylko na aktorstwie - ukończyła też szkołę muzyczną w klasie fortepianu, opanowała podstawy baletu i dysponuje trzyoktawowym głosem. Jako studentka zjeździła z teatrem lalkarskim pół Europy. Na festiwalu marionetkowym w Belgii otrzymała za swoją etiudę nagrodę. Poza teatrem pasjonuje się historią Japonii i Tybetu, fotografią i religiami świata.

Małgorzata Andrzejak
Aktorka z pokaźnym doświadczeniem zawodowym - na koncie ma aż 50 głównych ról. Występowała w siedmiu teatrach, m.in. w Rzeszowie, Opolu, Białymstoku, Kaliszu i Gorzowie Wielkopolskim. Uzdolniona wokalnie - w 1991 r. dostrzegli to jurorzy Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, przyznając jej główną nagrodę. Dyplom z aktorstwa zdała u Aleksandra Bardiniego w 1982 r. Ma duże doświadczenie radiowe. Kielecka publiczność mogła już oglądać panią Małgorzatę w "Wielebnych" Grzegorza Chrapkiewicza.
Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

Agape 13-01-2006 o godz. 12:32:56
No nie, znowu nowa twarz w kieleckim teatrze, mimo, że na początku roku dyrektor mówił, że nie będzie nowych. Naprawdę żadna z naszych aktorek starszych stażem nie umie śpiewać? Z tego co pamiętam Joanna Kasperek wygrała kiedyś Przegląd Piosenki Aktorskiej (1994), ale widocznie to nie zasługa...
pilon 13-01-2006 o godz. 17:36:20
Oj, ja Ty się strasznie czepiasz, fe! Tylko krowa nie zmienia poglądów. A co dopiero dyrektor tak poważnej firmy.
A na spektakl nie pójdę - składam broń od razu.
Agape 13-01-2006 o godz. 20:15:16
Ty, pilon, ta krowa coś za blisko mnie. Chyba tak o mnie nie myślisz, co? Nie czepiam się tylko wypowiadam swoje poglądy. I pokazuję inne możliwości. Choć pewnie nikt się tym nie przejmuje...
Agape 13-01-2006 o godz. 20:17:18
A poza tym, dlaczego składasz broń? Idź, idź i opowiedz nam, jak było. Bo z innej prasy to znowu się dowiemy, że jest świetne i wyjątkowe. Wolę Twoją, może nieco złośliwą opinię.
pilon 15-01-2006 o godz. 10:26:27
Jak powszechnie wiadowo, każda krowa w takim kontekście jest rodzaju męskiego? I tylko męskiego! Przecież wszyscy wiemy, że wielkie cytaty są tworzone i dotyczą tylko męskiej części cywilizacji. A do teatru nie pójdę, bo po prostu muszę dbać o zdrowie, a obawiam się, że w ciągu dwóch miesięcy trzecia wizyta może mnie wpędzić w głęboką depresję. Ale zawsze możesz Ty iść, napisać, a ja przeczytam - i jeszcze może ze trzy na krzyż osoby.
Agape 15-01-2006 o godz. 22:42:02
Jakbym mogła, to bym poszła. Licyłam na Ciebie. A co do krowy, przyjmuję wytłumaczenie :)
Agape 15-01-2006 o godz. 22:51:10
I nie załamuj się, że malo kogo to obchodzi. To moze być tylko na razie. Pamiętaj: kropla drąży skałę... Ale kropla musi być...
pilon 17-01-2006 o godz. 00:28:04
A JEDNAK POŚWIĘCIŁEM SIĘ BYŁEM - NAPISZĘ NAWET RECENZJĘ, ALE DOPIERO W WEEKEND.
Error connecting to mysql