Kielce v.0.8

Taniec
Po prostu zumba!

 drukuj stronę
Taniec
Wysłano dnia 02-10-2011 o godz. 13:40:00 przez rafa 8793

Każdy, kto miał do czynienia w ostatnich miesiącach z tematyką fitness musiał zetknąć się z rewelacją sezonu – zumbą. Przebojem wkroczyła do polskich klubów fitness i szkół tańca, porywając do ćwiczeń całe tłumy osób, dla których stała się nie tylko niezwykłym odkryciem, ale również ogromną pasją. Zumba fitness to zainspirowany rytmami latynoskimi nowatorski, dynamiczny i niezwykle skuteczny program fitnessowo-taneczny, oparty na połączeniu treningu cardio z podstawowymi krokami merengue, salsy, cumbii, reggaetonu czy samby, świetną zabawą oraz dużą dawką pozytywnej energii.Na całym świecie zumba bije rekordy popularności – obecna jest już w 110 krajach, gdzie ponad 10 milionów zumboholików każdego dnia entuzjastycznie uczestniczy w zajęciach zlokalizowanych w ponad 90.000 obiektów sportowych. Wśród zumboentuzjastów można znaleźć takie gwiazdy jak Madonna, Shakira, Jenifer Lopez, Kirstie Alley, Natalie Portman, Victoria Beckham czy nawet Michelle Obama!

Oko w oko z zumbą

Ja postanowiłam poznać ją bliżej podczas konwencji FitStyle organizowanej w ramach targów Sport Lato w Kielcach, podczas której odbywał się maraton zumby. Stoisko ekipy Zumba Polska uderzało kolorami – radosne barwy strojów i folderów zachęcały, żeby podejść i dowiedzieć się, w czym tkwi cały sekret.
Instruktorów spotkałam przy bocznym wejściu. Kilkoro z nich siedziało po turecku pod dmuchanym namiotem „na papierosie”. Przedstawili się, zaprosili do siebie. Młodzi, otwarci, uśmiechnięci. Są najlepszą reklamą zumby – wyluzowani, pełni radosnej energii i bardzo kolorowi. Na pytanie, dlaczego zumba jest tak wyjątkowa, Agnieszka Cubała, instruktorka z Warszawy, odpowiada:
– Stosowane w zumbie kroki taneczne, oparte o trening cardio, są łatwe do wykonania i rzeźbią sylwetkę. Na zajęciach panuje luźna atmosfera zabawy, co sprawia, że nawet osoby nietańczące i niemające wcześniejszych doświadczeń fitnessowych łatwo się na nich odnajdują i chętnie wracają. Na dodatek już po krótkim czasie zaczynają widzieć efekty „ćwiczenia”! Kolejny atut to gorąca, pełna energii oraz wakacyjnych i klubowych skojarzeń muzyka latynoska.

Niekończąca się impreza

Zumba to ani sport, ani technika tańca. Zumba to impreza i tak na całym świecie reklamuje się ją, zapraszając do niekończącej się radosnej zabawy. Celem jest porwanie do wspólnego szaleństwa latynoskich rytmów i kolorów. Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z zumbą, poczułam jak zaraża ona uśmiechem i swoją wyjątkową energią. Obok mnie zachwycały się nią moje rówieśniczki oraz panie, które na co dzień niańczą już wnuczęta, co utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że jest ona absolutnie dla każdego. Jej funclub rośnie w oczach, a entuzjastom zumby wciąż nie jest jej dosyć.
– Rok 2011 przebiega w Polsce zdecydowanie pod hasłem zumby! Organizowane są liczne masterclassy, zumbathony, festiwale i zumboteki. Odbywa się to na skalę lokalną, ogólnopolską, jak i nawet europejską. Główne ośrodki zumby w Polsce to Warszawa, Gorzów Wielkopolski, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk – dodaje Agnieszka.

Tego trzeba spróbować!


W Kielcach też już można pobawić się w rytmie zumby. Pojawiła się ona w fitness klubach i szkołach tańca wiosną tego roku. Już w wielu z nich zajęcia zumby na stałe zostały wpisane do rozkładu zajęć. Lekcje prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania, z wykorzystaniem kroków o różnej trudności. Wystarczy jedna godzina zabawy przy porywających południowych dźwiękach, by zakochać się w zumbie na jesień i podarować sobie przy jej pomocy odrobinę słońca, gdy za oknem lato zmienia się deszczową pluchę. Tego nie da się opisać, tego trzeba spróbować!


Aneta Pawłowska

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu sa niedostepne.

Ocena: 3.7/5 (441)

Powiązane video

Pokrewne linki

W temacie Taniec

Jesteśmy stolicą tańca!

Tajemnice kosmosu - Tranzyt Wenus

Bboying to styl życia

Tańce ludowe dawniej i dziś

Zwycięzcy II Otwartego Turnieju Tańca

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260