Kielce v.0.8

Taniec
Po prostu zumba!

 drukuj stron�
Taniec
Wys�ano dnia 02-10-2011 o godz. 13:40:00 przez rafa 11556

Każdy, kto miał do czynienia w ostatnich miesiącach z tematyką fitness musiał zetknąć się z rewelacją sezonu – zumbą. Przebojem wkroczyła do polskich klubów fitness i szkół tańca, porywając do ćwiczeń całe tłumy osób, dla których stała się nie tylko niezwykłym odkryciem, ale również ogromną pasją. Zumba fitness to zainspirowany rytmami latynoskimi nowatorski, dynamiczny i niezwykle skuteczny program fitnessowo-taneczny, oparty na połączeniu treningu cardio z podstawowymi krokami merengue, salsy, cumbii, reggaetonu czy samby, świetną zabawą oraz dużą dawką pozytywnej energii.Na całym świecie zumba bije rekordy popularności – obecna jest już w 110 krajach, gdzie ponad 10 milionów zumboholików każdego dnia entuzjastycznie uczestniczy w zajęciach zlokalizowanych w ponad 90.000 obiektów sportowych. Wśród zumboentuzjastów można znaleźć takie gwiazdy jak Madonna, Shakira, Jenifer Lopez, Kirstie Alley, Natalie Portman, Victoria Beckham czy nawet Michelle Obama!

Oko w oko z zumbą

Ja postanowiłam poznać ją bliżej podczas konwencji FitStyle organizowanej w ramach targów Sport Lato w Kielcach, podczas której odbywał się maraton zumby. Stoisko ekipy Zumba Polska uderzało kolorami – radosne barwy strojów i folderów zachęcały, żeby podejść i dowiedzieć się, w czym tkwi cały sekret.
Instruktorów spotkałam przy bocznym wejściu. Kilkoro z nich siedziało po turecku pod dmuchanym namiotem „na papierosie”. Przedstawili się, zaprosili do siebie. Młodzi, otwarci, uśmiechnięci. Są najlepszą reklamą zumby – wyluzowani, pełni radosnej energii i bardzo kolorowi. Na pytanie, dlaczego zumba jest tak wyjątkowa, Agnieszka Cubała, instruktorka z Warszawy, odpowiada:
– Stosowane w zumbie kroki taneczne, oparte o trening cardio, są łatwe do wykonania i rzeźbią sylwetkę. Na zajęciach panuje luźna atmosfera zabawy, co sprawia, że nawet osoby nietańczące i niemające wcześniejszych doświadczeń fitnessowych łatwo się na nich odnajdują i chętnie wracają. Na dodatek już po krótkim czasie zaczynają widzieć efekty „ćwiczenia”! Kolejny atut to gorąca, pełna energii oraz wakacyjnych i klubowych skojarzeń muzyka latynoska.

Niekończąca się impreza

Zumba to ani sport, ani technika tańca. Zumba to impreza i tak na całym świecie reklamuje się ją, zapraszając do niekończącej się radosnej zabawy. Celem jest porwanie do wspólnego szaleństwa latynoskich rytmów i kolorów. Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z zumbą, poczułam jak zaraża ona uśmiechem i swoją wyjątkową energią. Obok mnie zachwycały się nią moje rówieśniczki oraz panie, które na co dzień niańczą już wnuczęta, co utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że jest ona absolutnie dla każdego. Jej funclub rośnie w oczach, a entuzjastom zumby wciąż nie jest jej dosyć.
– Rok 2011 przebiega w Polsce zdecydowanie pod hasłem zumby! Organizowane są liczne masterclassy, zumbathony, festiwale i zumboteki. Odbywa się to na skalę lokalną, ogólnopolską, jak i nawet europejską. Główne ośrodki zumby w Polsce to Warszawa, Gorzów Wielkopolski, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk – dodaje Agnieszka.

Tego trzeba spróbować!


W Kielcach też już można pobawić się w rytmie zumby. Pojawiła się ona w fitness klubach i szkołach tańca wiosną tego roku. Już w wielu z nich zajęcia zumby na stałe zostały wpisane do rozkładu zajęć. Lekcje prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania, z wykorzystaniem kroków o różnej trudności. Wystarczy jedna godzina zabawy przy porywających południowych dźwiękach, by zakochać się w zumbie na jesień i podarować sobie przy jej pomocy odrobinę słońca, gdy za oknem lato zmienia się deszczową pluchę. Tego nie da się opisać, tego trzeba spróbować!


Aneta Pawłowska

Przepraszamy, komentarze dla tego artyku�u sa niedostepne.
Error connecting to mysql