Kielce v.0.8

Lokale
Problematyczne urodziny

 drukuj stron�
Lokale
Wys�ano dnia 02-09-2009 o godz. 23:09:05 przez kuba 15640

Zbliżający się weekend będzie dość świąteczny – urodziny obchodzą dwie knajpy: Mehehe i Gabinet – niestety obydwie razem, acz osobno.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że target (oczywiście nie w 100%) obydwóch knajp jest po części podobny. I tu, i tu pojawiają się ci sami ludzie, artyści, muzycy. Jest pewna grupa osób, które są stałymi bywalcami zarówno na Bodzentyńskiej 18, jak i przy Placu Wolności 1. I właśnie w tym momencie pojawia się pytanie – jak ci, którzy chcą świętować urodziny obydwóch knajp, mają się zachować? Kursować co pół godziny przez całe centrum? Czy może zakotwiczyć w jednej z knajp ze świadomością, że w tej drugiej być może coś ciekawego właśnie ich omija.

Obydwa lokale są zaprzyjaźnione, zwykle nie tworzą sobie konkurencji, ba – bywa i tak, że w jednej z knajp można spotkać włodarzy tej drugiej. Ale w przypadku urodzin pojawił się problem. Czy nie można było się dogadać? Np. niech Gabinet świętuje w piątek, a Mehehe w sobotę? Po co zabierać sobie klientów, a na dodatek stawiać ich przed przymusowym wyborem?

Mehehe rok temu popisało się znakomitym pomysłem wywiezienia gości urodzinowych w środku imprezy na ognisko poza Kielce. Gabinet nie miał możliwości wykazania się, bo w sobotę obchodzi dopiero pierwsze urodziny. Obydwie knajpy zapowiadają wiele atrakcji, nie zdradzając szczegółów. Na Bodzentyńskiej zabawa zaczyna się o 20, w Gabinecie godzinę później. W Mehehe zagra Adaś DabDabek, którego równie często można zobaczyć za deckami przy Placu Wolności. Tu z kolei o muzyczną oprawę zadba między innymi Gęba, którego spotkać można… wiadomo, gdzie. Jak widać składy mieszają się i wszyscy wspólnie potrafią się doskonale bawić, więc dlaczego i tu, i tu urodziny zbiegły się w tym samym dniu? Zamiast zrobić dwudniową imprezę, na której obydwie knajpy świętować będą pierwszego dnia w jednej, drugiego w drugiej?

Gości urodzinowych z dylematem wyboru imprezy pozostawiamy samych.

P.S. Nie, my też jeszcze nie wiemy, gdzie pójdziemy.


Komentarze

Error connecting to mysql