Kielce v.0.8

Kino
Prosiaczek i przyjaciele

 drukuj stronę
Kino
Wysłano dnia 03-06-2003 o godz. 01:09:07 przez pala1 18544

"Prosiaczek i przyjaciele" to pełnometrażowy film animowany ze studia Walta Disneya, którego bohaterami są Kubuś Puchatek i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu - na plan pierwszy wysuwa się tym razem łagodny i bojaźliwy Prosiaczek, który czuje się gorszym od innych, bo przyjaciele mówią mu, że jest za mały, by pomagać przy "miodowych żniwach".

Gdy Prosiaczek znika, pozostali wyruszają na jego poszukiwanie kierując się pozostawionym przez niego albumem, który służy im jako mapa. Po drodze uświadamiają sobie, jak ważną rolę pełni w ich życiu zaginiony przyjaciel. W widowiskowym finale Prosiaczek po raz kolejny udowodni, że nie trzeba być wielkim, by dokonywać wielkich czynów...

""Andre Stojka, który użycza głosu Sowie w oryginalnej wersji językowej filmu, tak mówi o mieszkańcach Stumilowego Lasu: W każdym z bohaterów jest cząstka każdego z nas. Puchatek myśli tylko o tym, by najeść się miodu, a któż z nas nie szuka ciągle czegoś słodkiego? Sowa jest uważana za osobę uczoną i nie może zawieść swych przyjaciół - nawet jeśli nie zna wszystkich odpowiedzi. Kłapouchy to postać-archetyp: uosobienie wiecznego pesymisty, który widzi tylko negatywne strony. Prosiaczek działa w dobrej wierze - jest przestraszonym małym zwierzątkiem, które symbolizuje naszą walkę ze światem. Tygrys to z kolei niepohamowana żądza zabawy - ktoś, kto kocha się za to, kim jest i nie wyobraża sobie, że można być szczęśliwszym niż on sam. Nasi bohaterowie uosabiają typowo ludzkie cechy i dlatego tak łatwo się z nimi identyfikujemy.

A oto krótkie sylwetki mieszkańców Stumilowego Lasu:

PROSIACZEK

Prosiaczek jest małym, łagodnym i bojaźliwym zwierzątkiem, który zaskakuje wielkodusznością i wiernością. Jego znaki rozpoznawcze to różowe uszka, charakterystyczny szaliczek i sweterek w czerwono-czarne paski. Prosiaczek jest czyściutki i gościnny i ma nieco wybujałą wyobraźnię. W filmie "Prosiaczek i przyjaciele" mieszkańcy Stumilowego Lasu w pełni uświadomią sobie, jak wielką rolę pełni w ich życiu.

KUBUŚ PUCHATEK

Uroczy mały miś żyje w głębi Stumilowego Lasu wraz z przyjaciółmi: Prosiaczkiem, Królikiem, Tygrysem, Kłapouchym, Sową, Kangurzycą, Maleństwem oraz ze swym drogim powiernikiem i doradcą Krzysiem. Puchatek jest "misiem o bardzo małym rozumku", ale z całego serca troszczy się o swych przyjaciół, a zwłaszcza małego Prosiaczka. Nieustannie szuka miodu, by zaspokoić swoje niepohamowane łakomstwo.

TYGRYS

Tygrys jest wulkanem energii. Ma wybujały temperament i uwielbia brykać. Narzuca innym tempo, któremu trudno dorównać.

MALEŃSTWO

Najmłodszy mieszkaniec Stumilowego Lasu jest maleńkim kangurkiem, którym opiekuje się jego kochająca matka Kangurzyca. Uwielbia brykać podobnie jak jego bliski przyjaciel Tygrys, którego wprost ubóstwia. Maleństwo marzy, by zaimponować Tygrysowi, we wszystkim go więc naśladuje. W filmie "Tygrys i przyjaciele" bohaterowie wspominają okoliczności, w których Kangurzyca i Maleństwo trafili do Stumilowego Lasu.

KRÓLIK

Mimo wrodzonego uporu Królik jest zapewne najinteligentniejszym mieszkańcem Stumilowego Lasu, nic zatem dziwnego w tym, że często pełni rolę przywódcy. Jest znakomitym organizatorem - to on organizował poszukiwania Prosiaczka i wyprawę w poszukiwaniu Bieguna Północnego. Królik bywa porywczy - zwłaszcza, gdy sprowokuje do Tygrys - ale ma złote serce.

KŁAPOUCHY

Kłapouchy jest szarym i ponurym osiołkiem, którego uwielbiają czytelnicy "Kubusia Puchatka". Gdy któryś z przyjaciół wyświadczy mu przysługę, odpowiada zwykle: "Dziękuję, że mnie dostrzegłeś". Mimo iż brzmi to ironicznie, jest wyrazem szczerej wdzięczności. Nie jest zbyt żywy, ale ma wielkie serce i dla dobra przyjaciół gotów jest wyrzec się wszystkiego.

SOWA

Sowa jest sędziwym mędrcem Stumilowego Lasu, a Kubuś Puchatek i inni mieszkańcy często zasięgają u niego rady. Sowa wyraża się zawile i niejasno, ale nikomu zdaje się to nie przeszkadzać.

KANGURZYCA

Kangurzyca jest oddaną matką Maleństwa, ale troskliwie opiekuje się także wszystkimi pozostałymi mieszkańcami Stumilowego Lasu. Jest praktyczna, cierpliwa i kochająca. Jak na prawdziwą matkę przystało, potrafi przewidzieć każde niebezpieczeństwo, które zagraża jej dziecku i jego przyjaciołom.

KRZYŚ

Krzyś jest uroczym małym chłopcem, który w oczach Puchatka i jego przyjaciół reprezentuje głos rozsądku. Wziął na siebie rolę opiekuna mieszkańców Stumilowego Lasu, którzy widzą w nim doradcę, powiernika i rozjemcę.


Na podstawie materiałów dystrybutora


Komentarze

Ocena: 3.8/5 (859)

Powiązane video

W temacie Kino

Muliplex w Galeri Echo

Na co Polacy chodzą do kina?

Prosiaczek i przyjaciele

Jeszcze raz witajcie w naszej bajce

Szkoła uczuć

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260