Kielce v.0.8

Sztuki plastyczne
Przedwiośnie rozstrzygnięte

 drukuj stron�
Sztuki plastyczne
Wys�ano dnia 20-07-2010 o godz. 14:52:49 przez rafa 6660

17 lipca 2010 rozstrzygnięto organizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach konkurs plastyczny „Przedwiośnie 33”.Na konkurs zgłoszono 223 prace 77 autorów a do wystawy pokonkursowej wybrane zostały 93 prace 51 autorów.

Jury obradowało w składzie: prof. Jerzy Fober (artysta rzeźbiarz-przewodniczący jury), prof. Wojciech Kujawski  (artysta rzeźbiarz), prof. Tomasz Psuja (artysta malarz), dr Piotr Rosiński (krytyk sztuki), prof. Jacek Rykała (artysta malarz) oraz prof. Krzysztof Tomalski (artysta grafik).

Przyznano następujące nagrody:

- Stanisława Zacharko - Łagowska za zestaw fotografii - Nagroda   Marszałka Województwa     Świętokrzyskiego

- Henryk Królikowski za linoryt–   Nagroda Wojewody  Świętokrzyskiego

- Artur Bartkiewicz za  zestaw obrazów- Nagroda Prezydenta Miasta Kielce

- Marta Lipowska za obraz - Nagroda Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego  w Kielcach

- Jarosław Pajek za rzeźbę  Nagroda Prezesa Targów Kielce

- Wojciech Domagała za zestaw fotografii – Nagroda Urzędu Miasta i Gminy Busko Zdrój

- Marek Pokutycki za grafikę  -Nagroda Dyrektora Wodociągów   Kieleckich

- Antoni Myśliwiec za zestaw fotografii - Nagroda Domu Środowisk Twórczych w Kielcach

- Marek Wawro za obraz - Nagroda Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach

- Tomasz Suszczyński za  zestaw obrazów - Nagrodę Świętokrzyskiego Miesięcznika Kulturalnego „Teraz” – dla młodego twórcy -  prezentacja na łamach pisma oraz organizacji wystawy promocyjnej.


Ponadto został rozstrzygnięty konkurs na statuetkę oraz plakat „Przedwiośnie 33". Spośród trzech projektów jury wybrało do realizacji statuetkę Sławomira Micka, natomiast projekty plakatów zostały odrzucone.


Julita Sochanowska


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

Anonim 16-09-2010 o godz. 15:25:18
Headlinerami tegorocznego konkursu są Pani Zacharko i Pan Wawro(to nazwisko przewija się jak makaron przez widelec)...odnoszę wrażenie, że nagrody przyznają sobie wzajemnie:)i jak pozostali uczestnicy lansują nowy kierunek w uprawianej przez siebie pseudosztuce nazwany przeze mnie brzydzizmem. Apeluję, swoimi szkicami miernej próby artystycznej zasilajcie autorskie szkicowniki, zajmijcie się czymkolwiek, byle nie kreacją sztuki. To co robicie to stemple z ziemniaków na zajęciach zpt.
Anonim 16-09-2010 o godz. 15:59:35
...cała wystawa to jedna wielka kserokopia, nikt niczym się nie wyróżnia...została stworzona przez jednego człowieka? Peleton pseudoartystyczny bez "ucieczek" poza schemat, który nie stoi w kontrapoście do jarmarcznego kiczu - grawituje z nim, aż ideał sięga bruku( to jest właściwe motto z Norwida dla tej "idei"). For exemplum: praca made in Marek Wawro: to nie są archetypy Jungowskie, ani mandale tego formatu, to nie są filozoficzne rozważania Aldousa Huxleya nad fałdami sztruksu, to nie jest demoniczność Bacona. To powielacz. Niniejszym proponuję zacząć od zmiany nazwy konkursu na "przedrostek" albo "przedramię"...jakkolwiek...klimat się zmienia, wchodzimy w strefę tropikalną. "Przedwiośnie" - takiej pory roku już nie ma. Później rewolucja z góry na dół, bo bardziej inspirujące są sklepy z dywanami. stay negative.
Anonim 30-09-2010 o godz. 09:03:41
Kto się tego spodziewał, ten się nie rozczarował. Zgadzam się, że tu pomogłaby tylko rewolucja.
Error connecting to mysql