Kielce v.0.8

Sport i Rekreacja
Przewodnik roku. Kielce – krok po kroku.

 drukuj stronę
Sport i Rekreacja Recenzje
Wysłano dnia 09-12-2015 o godz. 17:51:46 przez bozena 11857

Jak zostać Przewodnikiem Roku? O tym przekonali się laureaci pierwszej edycji konkursu na „Przewodnika roku. Kielce – krok po kroku”. 7 grudnia podczas spotkania w Pałacyku Tomasza Zielińskiego wszyscy mogli poznać przewodnika roku.Pomysł na konkurs zrodził się już dawno temu, ale dopiero w czerwcu pojawił się regulamin konkursu, pojawił się fanpage na facebooku z informacjami bieżącymi. Wystarczyło zrealizować pomysł na swoją autorską wycieczkę po Kielcach, opisać ją i wysłać do PTTK Kielce. Całość mocno wspierał Urząd Miasta Kielce, który żywo włączył się w promocję konkursu.
Konspekty wycieczek napływały z różnych stron Polski aż do końca października. Część wycieczek została zrealizowana w terenie, gdzie w każdą niedzielę października i listopada każdy mógł bezpłatnie z przewodnikiem zwiedzać najciekawsze miejsca w Kielcach. Była gra terenowa, był wspomnieniowy spacer po mieście w stroju z epoki, wizyta w sanktuarium J. Piłsudskiego i wiele innych ciekawostek.Niezmiernie nam miło poinformować, że tytuł „Przewodnika Roku” w konkursie „Przewodnika roku. Kielce – krok po kroku” zdobyła Kol. Iwona Baran – przewodnik świętokrzyski. Natomiast wyróżnienie za autorski konspekt i świetne przygotowanie wycieczki zdobyły Kol. Renata Dudzik – Gruszka oraz Monika Łesyszak również przewodniczki świętokrzyskie.
Drugą cześć konkursu skierowana do najmłodszych miłośników turystyki dała efekt wyłonienia zwycięscy i tytuł „Młodzieżowego Przewodnika Roku” w konkursie „Przewodnik roku. Kielce – krok po kroku” dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach klasy I LC. Natomiast wyróżnienia w tej kategorii otrzymała Szkoła Podstawowa w Podchojnach klasa VI oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Słupi.
Wszystkie statuetki oraz dyplomy wręczał dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce Mieczysław Tomala wraz z prezesem Oddziału Świętokrzyskiego PTTK Kielce Marcinem Marciniewskim.
Zwycięzcy otrzymali bezpłatną wycieczkę do Kielc dla całej klasy ze zwiedzaniem najciekawszych atrakcji turystycznych. Natomiast przewodnik roku będzie miał okazje odpocząć po pracowitym sezonie turystycznym w jednym z kieleckich hoteli.

Całości towarzyszyła prezentacja Kol Jerzego Gorczycy – Międzynarodowego Przewodnika Górskiego UIMLA – „Opowieść o niezwykłych górach”.

Raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom i już dziś zapraszamy na kolejną edycję przewodnika roku !!!


Beata Milewicz, PTTK Kielce


Komentarze

Ocena: 4.2/5 (1356)

Powiązane video

W temacie Sport i Rekreacja

Świętokrzyskie stoki narciarskie

Futbolowa inicjatywa w Kielcach!

Odchudzanie? Nic prostszego!

MTB - kielecka mania rowerowa

Brazylijskie Jiu-Jitsu

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260