Kielce v.0.8

Kino
Przyjedź, bo pacyfiści mnie zabiją

 drukuj stronę
Kino Recenzje
Wysłano dnia 13-03-2010 o godz. 03:00:00 przez rafa 1065

Film ukazujący widzowi w interesujący sposób, że nawet najbardziej kryształowy na pozór polityk ma coś do ukrycia przed swoimi wyborcami.


Były premier brytyjski Lang pragnie napisać swoją biografię. Do pomocy wynajmuje pisarza, który ma za zadanie wyszukać ciekawe fakty na temat swojego bohatera i zgrabnie ująć je w słowa za niebagatelną sumę. Polityk znany z walki z terroryzmem, odkrywa swoje całkiem inne oblicze niż to, które zaprezentował swoim wyborcom.
Bohater w swojej pracy pisarskiej potyka się o początek, gdzie drąży, jak doszło do tego, że absolwent znanej uczelni, aktor i kusiciel damskich serc, postanawia zostać politykiem, do której to profesji nie ma ani predyspozycji ani zainteresowań. Oficjalnie sprawczynią jego kariery politycznej miała być bliska kobieta . Rzeczywistość była jednak inna, ale nikt nie miał prawa o tym wiedzieć. Tak samo , jak i to, że polityk ten był tylko marionetką w rękach tajnych służb. Każdy , kto działał na niekorzyść tej organizacji lub próbował odkryć jej tajemnicę podpisywał na siebie wyrok śmierci. I jeszcze jeden problem tu został podkreślony, oderwanie polityka od życia codziennego i nieświadomość jego trudu.
Malownicza sceneria wysp brytyjskich, ponura aura nawiązującą do filmów grozy, nieprzyjazne morze, wydmy, a przy tym wszystkim w sposób humorystyczny ukazany cieć z zabawną rezygnacją wymiatający piasek nawiewany przez silne wichry wiejące od morza - tak nietypowe dla thrillera - to wszystko przywołuje dość oryginalny obraz wyspy.
Zasługuje na uwagę zestaw aktorskich zachowań Pierce’a Brosnana w roli Langa, jak w kalejdoskopie zestaw szybko zmieniających się jak w kalejdoskopie , mimiki, gestów, zachowań w zależności od sytuacji sprawia wrażenie sztuczności. Natomiast inaczej postrzegany jest główny bohater Ghostwriter, bo daje się on poznać widzowi prawie wyłącznie poprzez swoje zachowanie.
Wniosków z filmu można wysnuć kilka. Pierwszy to taki, że politycy to wilki w owczej skórze, a ktoś , kto walczy o pokój na świecie , często dąży do wojny.
A czasem , by uchronić się przed niebezpieczeństwem warto jechać rowerem zamiast drogim autem z GPSem.

Recenzja filmu
reż. .R. Polański
Tytuł: „Autor widmo”


Komentarze

Ocena: 2.5/5 (16)

Powiązane video

W temacie Kino

Muliplex w Galeri Echo

Na co Polacy chodzą do kina?

Prosiaczek i przyjaciele

Jeszcze raz witajcie w naszej bajce

Szkoła uczuć

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260