Kielce v.0.8

Muzyka
Record Store Day w KCK

 drukuj stronę
Muzyka Kieleckie Centrum Kultury,płyta winylowa,giełda płyt,
Wysłano dnia 11-04-2016 o godz. 13:44:58 przez rafa 4343

Record Store Day, czyli ogólnoświatowy dzień niezależnych sklepów muzycznych, zainaugurowano w 2007 roku. Inicjatywa, która z początku miała pomóc bankrutującym sklepom muzycznym w Stanach Zjednoczonych, przekształciła się w międzykontynentalny ruch i dała bodziec do systematycznego wzrostu sprzedaży płyt na światowym rynku wydawniczym.Drugą młodość otrzymały płyty winylowe, które wróciły do łask kolekcjonerów. Odkąd przykurzone maszyny tłoczni poddano renowacjom, wytwórnie mnożą kapitał na limitowanych wersjach premierowych albumów oraz reedycjach klasycznych nagrań, a portale aukcyjne puchną od wachlarzu możliwości zdobycia upragnionego tytułu.
Z każdym rokiem różnorodność wydarzeń organizowanych z okazji Record Store Day wykraczała ponad pierwotne założenia, nadając uroczystościom zupełnie frywolny charakter. Nie zmienił się jednak cel nadrzędny – pielęgnowania nawyków kolekcjonowania fizycznych nośników z muzyką.
Spotkanie „Płyty mojego życia” jest pierwsza próbą wpisania Kielc na listę miast biorących udział w obchodach Record Store Day. Szczegóły wydarzenia wciąż są w fazie ustalania, dlatego prosimy o chwilę cierpliwości – niebawem podamy nazwiska Gości, którzy zaakceptują nasze zaproszenie.
Tego samego dnia wystąpi również wychwalana na wielu frontach grupa Mikromusic, której koncerty budzą spore zainteresowanie w całym kraju. Profil zespołu mogą przeczytać Państwo poniżej.
Bądźcie z nami 16 kwietnia, do zobaczenia!

„Płyty mojego życia” – znani kielczanie prezentują perły swoich płytotek.
Mała Scena KCK – 18.00 / wstęp wolny
Mikromusic – koncert promujący album „Matka i żony”
Mała Scena KCK – 20.00 / Bilety w cenie 35 zł
Informacje:
Impresariat: 41 – 344-90-54
Kasa: 41-343-81-42

O Mikromusic:
Grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.
Na swoim koncie mają pięć płyt, w tym DVD koncertowe.
Na debiutanckim krążku z 2006 roku „Mikromusic” pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński i akordeonista Piotr Dziubek.
W 2008 roku ukazał się drugi album zespołu „Sennik”. Tytuł albumu odzwierciedla często powtarzający się w tekstach piosenek wątek snu. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii.
Jesienią 2010 roku pojawiła się w sklepach trzecia płyta zespołu zatytułowana „Sova” uznawana za najbardziej spójny i energetyczny album zespołu, za którą zespół otrzymał nagrodę̨ Warto, przyznawaną co roku przez Gazetę Wyborczą.
W 2012 roku zespół świętował swoje 10-lecie. Z tej okazji fani mogli posłuchać i obejrzeć koncert zespołu na płycie DVD „Mikromusic w eterze.”
Na początku 2013 światło dzienne ujrzał piąty krążek zespołu „Piękny koniec” zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów.
Ta wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością. Grupa została doceniona nominacją do Yacha za teledyski do utworów „Sennik” i „Oczko”.
Zespół ma również na swoim koncie nominację do Camerimage za teledysk do piosenki „Thank God I'm a Woman”, nominowanej obok takich wykonawców jak Depeche Mode i Coldplay.
Zespół napisał muzykę do czesko-słowackiej produkcji kinowej „Konfident” oraz do spektaklu muzycz- nego „Trzy wesołe krasnoludki” do słów Brzechwy dla Teatru Muzycznego Capitol.
Liderką zespołu jest Natalia Grosiak: utalentowana wokalistka, tekściarka i kompozytorka. Śpiewa zarówno jazz, jak też swobodnie porusza się w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej. W 2006 roku reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, co zaowocowało wieloma featuringami u zagranicznych artystów między innymi u Pascala Bideau zaśpiewała w muzyce do filmu „Grown ups”, w piosence „From women to women” na płycie Tor Cesay wydanej w Wielkiej Brytanii i Japonii, a także u Sofie Loisou, australijskiej producentki. W Polsce znana jest ze współpracy między innymi z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, Jankiem Młynarskim i L.U.C-iem.

Skład zespołu:
Natalia Grosiak - wokal
Dawid Korbaczyński - gitara
Robert Szydło - gitara basowa
Robert Jarmużek - piano
Adam Lepka - trąbka i instrumenty perkusyjne
Łukasz Sobolak - perkusja


Komentarze

Ocena: 4.0/5 (193)

Powiązane video

W temacie Muzyka

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260