Kielce v.0.8

Kielce
Rowerowa polityka Kielc

 drukuj stron�
Kielce Turystyka i Podróże
Wys�ano dnia 12-02-2005 o godz. 15:44:39 przez pala2 18154

Spotkanie poświęcone realizacji projektu "UrBike - rozszerzenie polityki rowerowej miast" odbyło się w Urzędzie Miasta. Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie dziewięciu miast europejskich: Florencji (Włochy), Drezna (Niemcy), Frederiksbergu (Dania), Eindhoven (Holandia), Budapesztu (Węgry), Xanti (Grecja), Itoni (Cypr), Sewilli (Hiszpania) jako partnera wiodącego oraz Kielc.

Głównym celem projektu jest integracja działań i metod zarządzania w zakresie kreowania miejskiej polityki rowerowej z uwzględnieniem doświadczeń poszczególnych partnerów.

UrBike w 75 % współfinansowany jest z Inicjatywy Wspólnotowej Unii Europejskiej, Interreg III C, strefa południe, a 25 % środków zapewniają partnerzy projektu. Budżet projektu dla jego "kieleckiej" części wynosi 100 tys. euro, w tym dofinansowanie z UE to kwota 75 tys. euro.

W dyskusji wzięli udział m.in. przedstawiciele: magistrackich wydziałów, spółek miejskich, Policji, Politechniki Świętokrzyskiej, Polskiego Klubu Ekologicznego oraz Świętokrzyskiego PTTK.

Jednym z elementów projektu ma być opracowanie wspólnego, opartego na doświadczeniach przewodnika z zakresu usług rowerowych w mieście, realizacja badań i imprez służących wzmocnieniu działań w zakresie polityki rowerowej, jak i kreowanie przyjaznego podejścia mieszkańców do roweru jako sposobu na rekreację i środka transportu.

Projekt UrBike powinien być realizowany nie tylko w szerokim partnerstwie na szczeblu międzynarodowym, ale jego konstrukcja powinna opierać się na stworzeniu mniejszych, lokalnych i regionalnych projektów oraz partnerstw, które zapewnią realizację celu nadrzędnego.


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

sonja 13-02-2005 o godz. 13:17:15
więcej ścieżek rowerowych!! koniecznie!! może wreszcie nawet ja odkurzę rower, bo jak na razie znam te nasze "trasy" na pamięć ;)
nowy_yo 13-02-2005 o godz. 13:44:25
niom teraz fajnie jest zrobione tam kolo zalewu :) jzu sie doczekac nie moge wycieczki :P oo albo znow tkai rajd wiciowy rowerowy :) a potem ognisko :P jak za dwanych dobyrch lat :P
mayki_jun 13-02-2005 o godz. 16:33:53
moze sie cos ruszy z tymi sciezkami... bo teraz ta co jest to mozna ja przejchac w 10-15 minut... :|
loppi 13-02-2005 o godz. 16:42:50
Ludzie, ja wiem, ze powinno sie cos zrobic, ze sciezkami rowerowymi, ale nie takim kosztem. Jak ktos chce pojezdzic na rowerze, to powinien sobie zabrac mape i heyah w okolice Kielc. Pomyslcie nad tym w czym tkwi przyszlosc. Popatrzcie na USA. Tam mlodziez, interesuje sie nie tylko nudny prykaniem na rowerze, ale trialem,bmxami,dirtem,dh.

Urzednicy powinni o tym pomyslec, bo przeciez zalezy im na tym, zeby mlodziez nie siedziala pod blokiem palac blanty i bijac kogo popadnie. Podczas gdy fani rowerowi w kielcach sa tak tepieni przez policje, ze jest to nie do opisania. I to ma byc rowerowa polityka Kielc? Zapraszam bikerow na strony www.ckbike.com i www.mtb.kielce.pl
dago83 13-02-2005 o godz. 18:32:42
Ścieżki rowerowe... co to da?? Kielce mają tak piękne okolice, lasy, górki szlaki. Jak ktoś chce się przejechać to niech wyjedzie poza Kielce, poza te zatłoczone ulice.

Kolejna ścieżka rowerowa nic nie zmieni!!!. Nam jest potrzebny porządny skate park, a nie to co mamy teraz. Przydałby się też tor dirtowy. Proponuję wykorzystać z tych pieniędzy parenaście tysięcy i przebudować tor za exbudem. Zrobić z niego coś wyjątkowego. Połowa rowerzystów teraz to właśnie Ci jeżdżący wyczynowo i technicznie. Otwórzcie też oczy i odsłońcie uszy, żeby usłyszeć pragnienia i widzieć, czego nam wszystkim w Kielcach brakuje. Żeby młodzież nie siedziała pod blokami i paliła blanty jak to powiedział w swojej bardzo mądrej wypowiedzi "Loppi".

Co dwa kroki jest jakiś pub, bar, dyskoteka. To niestety nie jest to czego wszyscy potrzebują. My potrzebujemy inności, dobrego podejścia do nas ze strony władz miasta i policji.

Wszyscy jeżdżący na rowerach na to narzekają, brakuje nam środków na kupno dobrych rowerów, dobrych części i musimy sami robić sobie amatorskie "hopy" patrząc, żeby znów ktoś nas nie zobaczył i nie wezwał poilicji.

I tu następuje apel do władz miasta... Skierujcie swoje oczy na nas... nas jest bardzo dużo, brakuje nam sportu,. Młodzież Kielecka nie ma co ze sobą zrobić i z tego faktu wynikają pobicia, rozboje itp. Niestety nie chodzi tu o zwykłe kręcenie pedałami, bo to można robić wszędzie, a takie dyscypliny jak trial, dual, dirt, 4x, freeride są pożądane przez i widowiskowe. Już parę razy słyszałem od kilku starszych osób, żeby napisać list do władz miasta o dofinansowanie.. Teraz jest okazja... możecie coś dla nas zrobić... proszę, niech to będzie coś twórczego.Bartosz Orski
sonja 13-02-2005 o godz. 22:50:27
Rzeczywiście..macie rację. Ścieżki rowerowe mogłyby po prostu powstać przez wydzielenie z ulic pasów dla rowerzystów. Ale przydałby się jakiś skate park, miesjce, gdzie ludzie mogliby się wyżyć w pozytywny sposób - przez sport... Na dłuższa metę miasto mogłoby zarabiac na organizowaniu większych imprez, a przy okazji dałoby to dużą promocje miastu!!
Nie wiem czy mam rację, ale z deskami, bmx itp zawsze kojarzyła mi się kultura hip-hopu, a to z tego wlasnie są znane tak dobrze Kielce. Warto byłoby to rozwinąć, bo najważniejsze to mieć alternatywę.

W jedności siła, więc walczcie :)

Więc pozostaje
icu 13-02-2005 o godz. 23:45:49
Co racja to racja :P choc Bmx i dechy sie bardziej wiaza z innymi gatunkami muzycznymi :P ale wsumie w polsce z HH jak najbardziej :/ Szkoda tylko ze nasze posty i komentarze nic nowego pefnie nie wniosa :(
sonja 14-02-2005 o godz. 00:14:35
właśnie Icu o to chodzi, zeby nie tylko pisac,ale tez coś robić!!! Dlatego pisałam o jednoczeniu sił - z pewnoscią jedna osoba nie zdziała wiele, ale jakas petycja, listy, pomoc stowarzyszeń itp mogą wiele zdziałać!!
Najgorsze jest nicnierobienie, a widać, ze pomysł ma wielu zwolenników, ze to cos, na co wiele osób czeka. Teraz tylko pasjonaci muszą się zebrać i zacząć walczyć o swoje miejsce na mapie Kielc:)

Powodzenia :)
orf217 01-03-2005 o godz. 19:31:35
Również jestem za nowymi ścieżkami rowerowymi!
Error connecting to mysql