Kielce v.0.8

Kielce
Rusza Szlachetna Paczka 2013

 drukuj stronę
Kielce
Wysłano dnia 14-11-2013 o godz. 23:26:45 przez bozena 1586

Wolontariusze Szlachetnej Paczki po raz kolejny wyruszą i głośno oświadczą w całej Polsce, że są gotowi mądrze pomagać. „Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska” – to hasło tegorocznej kampanii.  W sierpniu szukaliśmy wolontariuszy, teraz Ci ludzie pójdą szukać Darczyńców dla rodzin, którymi się opiekują. Marsz Szlachetnej Paczki łączyć będzie znowu 16 miast wojewódzkich w całej Polsce. Kielce oczywiście też nie pozostają w tyle.Liderzy zbudowali zespoły w rejonach. W całej Polsce zrekrutowano ponad 9600 wolontariuszy. Nasze województwo w swoich szeregach ma 520 pełnoletnich super bohaterów. Trenerzy poświęcali długie godziny, aby przeszkolić wolontariuszy, aby opowiedzieć im jak cudowna przygoda jest teraz przed nimi. Arkusz ankiety w dłoń, adres sprawdzony, więc czas na spotkanie. Długo wyczekiwane, i trochę na swój sposób stresujące. Nie wiemy, kogo spotkamy za drzwiami, ale wolontariusze wiedzą, że ich racjonalna ocena sytuacji może sprawić, że czyjeś życie w jednej chwili może się zmienić. Część wolontariuszy już ma za sobą wizytę u swojej rodziny. Trudna decyzja – czy faktycznie Ci ludzie powinni otrzymać „paczkę” czy też skrzywdzimy ich tym, że dalej będziemy pobłażać ich niezaradności, ale mając u boku swojego lidera i Drużynę decyzja jest dużo łatwiejsza.
Rodziny umieszczane są w bazie rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl , gdzie krótki opis będzie decydował o tym czyje serce zabije mocniej, oczywiście mamy tu na myśli serce Darczyńcy, który dając coś od siebie sam staje się Bohaterem.

Głośno, czerwono, paczkowo…
Kto nie zna w Kielcach ulicy Sienkiewicza? Najpiękniejsza i najczęściej przemierzana przez mieszkańców naszego województwa. W dniu 16 listopada o godzinie 11.00 zamieni się w uroczysty trakt gwarnej grupy wolontariuszy – bohaterów SZLACHETNEJ PACZKI. Głośno będziemy zawiadamiać o tym, że już można zmienić świat, bo od tego dnia każdy, kto tylko zechce będzie mógł znaleźć rodzinę, której zapragnie pomóc.
Przy dźwiękach muzyki wygrywanej przez Gminno – Szkolną Orkiestrę Dętą „Nowiny”, wśród czerwonych, paczkowych kolorów i okrzyków wolontariusze i ich znajomi przejdą ulicą Sienkiewicza aż pod pomnik Henryka Sienkiewicza z powiewającymi flagami z logo projektu. Białe serce na czerwonym tle powiewając do weekendu finałowego, tj. 6-8 grudnia, będzie przypominało, że można jeszcze wierzyć w dobroć drugiego człowieka.
To właśnie od soboty, tj. 16 listopada będzie można wybrać rodzinę z bazy i przygotować dla niej paczkę. Od tego dnia przez najbliższe 3 tygodnie będziemy łączyć biednych i bogatych udowadniając, że mądra pomoc jest realna.

Trochę historii
W zeszłym roku w naszym województwie pomogliśmy aż 915 rodzinom w 26 rejonach. Pełnoletnich wolontariuszy udało nam się zrekrutować ponad 480. Edycja 2012 zapadła w pamięci każdego z naszych wolontariuszy, a aż 68 % zaangażowanych osób powiedziało, że udział w projekcie był najważniejszym wydarzeniem w ich życiu.

Co wydarzy się w Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI 2013?

16 listopada. Otwarcie internetowej bazy rodzin i event „Marsz na otwarcie bazy” w 16 miastach wojewódzkich w całej Polsce! W trakcie wydarzenia wolontariusze, muzycy, tancerze i bębniarze oznajmią całej Polsce, że można już wybrać rodzinę i przygotować Paczkę. Zaczynamy o godzinie 11:00!

16 listopada – 6 grudnia. Przygotowanie paczek przez Gwiazdy. Wstępnie swój udział potwierdzili: Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, Mariusz Czerkawski, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Jerzy Dudek, Trio z Borussi Dortmund – Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorzy seriali: M jak Miłość, Ojciec Mateusz, Klan, redakcje mediów.

7 i 8 grudnia. FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków - darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w ponad 500 rejonach w Polsce. Relacje z FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI z całej Polski w TVP i na antenie radia RMF.

8 – 9 grudnia. RADOŚĆ PO FINALE – przekazujemy szacunkowe dane o pomocy (liczba osób, które się zjednoczyły aby wygrać z biedą, przybliżona wartość paczek – w ubiegłym roku było to 22 mln zł, w tym roku planujemy pobić kolejny rekord!).

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?

• Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób paczkę – baza rodzin dostępna będzie na www.szlachetnapaczka.pl od 16 listopada
• Wpłać darowiznę korzystając z internetowego formularza na www.szlachetnapaczka.pl lub na konto PKO BP 22 1020 2892 0000 5802 0469 5146
• Wyślij SMS o treści PACZKA pod numer 75465
• Wybierz dziecko z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i zaopiekuj się nim przez cały rok w akcji Kup Indeks
• Dołącz do klubu WiP WIOSNA i Przyjaciele i wspierając projekt regularnymi wpłatami www.wiosnaiprzyjaciele.pl
• Zgłoś się, by zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w kolejnej edycji projektu: www.superw.pl


Marlena Baradziej


Komentarze

Ocena: 3.6/5 (67)

Powiązane video

W temacie Kielce

Uniwersytet Świętokrzyski - projekt gotowy, AŚ jeszcze nie

UFO z pragotronem - dworzec autobusowy w Kielcach

Dziewczyny Playboya w Novej

Kielce nie mają już 200 tys. mieszkańców

Hasarapasa czyli Noc Kupały...

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260