Rzut telefonem komórkowym

drukuj stron�
Sport i Rekreacja Åšwiat
Wys�ano dnia 25-08-2009 o godz. 22:05:32 przez rafa 3043

Na 79,6 metra rzucił komórką zwycięzca 10 międzynarodowych mistrzostw w rzucaniu telefonem komórkowym, które odbyły się w sobotę w Punkaharju w Finlandii.

Wśród kobiet zwyciężyła zawodniczka, której telefon pokonał dystans 37,05 metra. W kategorii juniorów (do 12 lat) zwycięski wynik to 44,77 m. We wszystkich kategoriach zwyciężyli obywatele Finlandii. Z informacji podanych na stronie internetowej Savonlinnafestivals.com wynika, że w kategorii "free style" zwyciężyła śpiewająca grupa z Japonii Team Happi. Kanadyjka Tracy Belcourt (4. miejsce wśród kobiet) to jedyne cudzoziemskie nazwisko w czołówce pozostałych kategorii - w tegorocznych mistrzostwach generalnie tryumfują Finowie.

Podstawowa dyscyplina to rzut, w którym liczy się uzyskana odległość, natomiast w kategorii "free style" oceniane jest ogólne wrażenie i estetyka.

Pierwsze mistrzotwa odbyły się w 2000 roku w mieście Savonlinna. Jak zauważa w sobotę portal BBC News, to jedne z wielu oryginalnych zawodów rozgrywanych w Finlandii. Można tam również sprawdzić swoje możliwości w rzucaniu butem, niesieniu żony, zabijaniu komarów i wytrzymałości w saunie.

źródło: Gazeta Wyborcza, 15 VIII 2009