Kielce v.0.8

Moda
Skąd czerpać inspiracje, czyli moda w sieci

 drukuj stron�
Moda Świat Cywilizacja
Wys�ano dnia 25-08-2012 o godz. 10:06:14 przez rafa 7568

Przeglądając stare fotografie stwierdzam, że w czasach mojego dzieciństwa ludzie sami kształtowali swój styl ubierania i nie zawsze dobrze im to wychodziło. Inspiracje modowe czerpano z zagranicznych kanałów telewizyjnych, teledysków, nielicznych gazet kobiecych bo stricte modowe nie istniały, bądź od sprzedawczyń w sklepie podróżujących na targi odzieżowe.Jeżeli chciałeś mieć modne ubranie, łatwiej było je zrobić samemu niż kupić. Od niedawna widzę, że na polskich ulicach jest coraz więcej modnie ubranych ludzi, a to za sprawa łatwego dostępu do informacji. Niestety jest też dużo osób goniących za trendami, nie posiadających własnego wypracowanego stylu, ale za sprawą szybkiego rozwoju Internetu i mediów mamy bardzo łatwy dostęp do informacji, a co za tym idzie do inspirujących pomysłów na samych siebie, na swój własny unikalny styl. Chciałabym Wam podpowiedzieć gdzie warto zajrzeć, by zaczerpnąć nie garść a worek inspiracji i dzięki temu być bardziej świadomym tego co dzieje się na rynku mody i gdzie można kupić wiele ciekawych ubrań i gadżetów.

Najlepszym barometrem tego co się dzieje w światowej modzie są blogi stylizacyjne tzw. szafiarskie. Bloga może prowadzić każdy, niezależnie od wieku, zawodu, ważne by mieć zacięcie do mody i chęć do dzielenia się z innymi swoim światem. Projektanci, marki odzieżowe podpatrują blogerów, ich styl ubierania, zapraszają na swoje pokazy a nawet do współpracy np. ostatnio Mango lub H&M.  Dlatego jeżeli interesujecie się modą oglądajcie blogi, zakładajcie własne, być może wasz styl będzie na tyle kreatywny, że zdobędziecie uznanie fascynatów mody.

Ja osobiście polecam blogi – kobiecej Karli – (http://www.karlascloset.com, goniącej za trendami Atlantic (http://atlantic-pacific.blogspot.com) oraz stylowej Alix – (http://www.thecherryblossomgirl.com). Polskę dumnie reprezentują Julia – (http://madamejulietta.blogspot.com), Alice - http://alicepoint.blogspot.com) oraz Tamara – (http://macademiangirl.blogspot.com). Zapraszam Was również na mój modowy blog Kolekcjonerka – (http://www.kolekcjonerka.pl)  .  

Kopalnie inspiracji znajdziemy w darmowych, internetowych magazynach o modzie. Z polskich tytułów zdecydowanie królują Dilemmas Magazine i Ultra żurnal. Magazyny zawierają ciekawe sesje fotograficzne, wywiady z ludźmi zajmującymi się modą na co dzień – projektantami, modelkami, fotografami. Oprócz tego znajdziemy ciekawe pomysły na DIY, czyli  stworzenie własnych ubrań, dodatków. Blogerzy piszący do magazynów podpowiadają jak łączyć rzeczy z sieciówek z vintage, jak zabłysnąć dobrze dobraną kreacją na imprezie, które trendy pomijać a które eksponować.  Jeżeli lubicie modę na wysokim światowym poziomie w sieci znajdziecie również wydania internetowe modowych miesięczników jak Elle, Glamour czy Vogue. Zdjęć i filmów ze wszystkich liczących się na świecie pokazów mody szukajcie na stronie Style.com (http://www.style.com)

Jeżeli chcesz wiedzieć o najnowszych kolekcjach popularnych sklepów takich jak H&M, Zara czy House koniecznie zajrzyj na portale modowe zajmujące się wyszukiwaniem  ubrań, dodatków, bielizny dostępnych w naszych sklepach. Przed zakupami warto obejrzeć jakie niespodzianki szykują dla nas odzieżowe butiki – wyczerpującą informacje znajdziesz na portalach – Groszki (http://www.groszki.pl), Lula (http://lula.pl/) czy Snobka (http://www.snobka.pl). Portale te spełniają swoją rolę znakomicie, gdy chcemy wybrać się na zakupy, możemy na nich sprawdzić asortyment, ceny, a także ciekawe połączenia ubrań i ruszać na polowanie.

Wystarczy odwiedzić parę stron o modzie, podpatrzeć jakie polaczenia stylizacyjne stosują inni, wybrać z całej masy trendów te nam odpowiadające, poszukać ubrań w sieci a potem założyć bloga i zostać modowym guru.

Powodzenia…


Żaneta Lurzynska, http://www.kolekcjonerka.pl


Komentarze

Error connecting to mysql