Kielce v.0.8

Świętokrzyskie
Szukamy Miss Lata!

 drukuj stronę
Świętokrzyskie Cywilizacja
Wysłano dnia 23-06-2006 o godz. 09:00:00 przez pala2 15653

Nie masz pomysłu na wakacje? Nie wiesz, jak ciekawie spędzić czas? Dołącz do nas. Już za tydzień rusza letnia akcja Echa Dnia. Tradycyjnie już, także w tym roku, będziemy w największych kąpieliskach w województwie świętokrzyskim i znów wybierzemy Miss Lata oraz Miss Mokrego Podkoszulka. Dobra zabawa gwarantowana.

Tak się bawiliśmy rok temu

Najpierw wyłoniliśmy Miss Bałtowa. Tytuł ten przypadł osiemnastolatce z Kielc, Aleksandrze Necel. Potem w Sielpi jurorzy za najpiękniejsza uznali Monikę Brelak z Radlina koło Kielc. W Radzanowie palma pierwszeństwa przypadła siedemnastoletniej buszczance, Oldze Szcześniak, a na kąpielisku w Chańczy bezkonkurencyjna okazała się Kamila Giemza z Sitkówki - Nowiny.

Na zakończenia lata znów spotkaliśmy się w Bałtowie. Tysiące osób przybyły do Parku Jurajskiego by zobaczyć, która z dwudziestu pięknych dziewczyn, laureatek konkursu na poszczególnych kąpieliskach, zdobędzie tytuł Miss Lata 2005. Zaszczyt ten przypadł Oli Necel, która została też Miss Foto. Ale szczęście uśmiechnęło się również do Magdy Marczewskiej - I Wicemiss Lata, Wioletty Groszek - II Wicemiss oraz Ewy Działowskiej - Miss Publiczności.

Wybieraliśmy także Miss Mokrego Podkoszulka. Odważnych dziewczyn nie zabrakło, a najpiękniej zaprezentowały się Magda Marczewska, Marzena Opido, Justyna Młynarska i Monika Moskal.

Sprawdzone miejsca

W ubiegłym roku dwa razy gościliśmy w Bałtowie, raz natomiast w Sielpi, Radzanowie i Chańczy. We wszystkich tych miejscach organizatorzy zadbali o to, by nikt się nie nudził. I rzeczywiście, atrakcyjny program zwabił wiele osób, a obserwując reakcje publiczności, można było wysnuć wniosek, że nie żałowali swojej decyzji. - Najważniejsze były doznania estetyczne, jakich dostarczył widok tak pięknych dziewczyn - wspomina Jarosław Kuba z Parku Jurajskiego w Bałtowie, gdzie kandydatki prezentowały się w dwóch miejscach. W strojach kąpielowych pojawiły się na plaży, zaś finał przebiegał na scenie w światłach i laserach. Zainteresowanie budziła też wystawa fotografii, oczywiście z kobietami w roli głównej.

- Piękne dziewczyny, piękne dziewczyny, piękne dziewczyny! - podkreśla Marek Czech, który organizuje zabawę w Sielpi. Według niego to one są najważniejsze, zaś dobra muzyka i smaczne jedzenie to tylko dodatek do tej imprezy.

Pokazy mody: strojów kąpielowych i bielizny, występ fakira, karuzela - to niektóre z atrakcji ubiegłorocznej zabawy w Radzanowie. - Dopisała i piękna pogoda i publiczność - opowiada Mirosław Kumor. Z kolei w Chańczy, Urszula Medyńska, postawiła na zabawę dla wszystkich. Widz w każdym wieku znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło też dobrej muzyki.

W tych czterech miejscach będziemy gościć również tego lata. Aż trzy razy odwiedzimy Bałtów. Organizatorzy już szykują niespodzianki. Znów wspólnie wybierzemy Miss Lata i Miss Mokrego Podkoszulka. - Pozostaje nam sobie życzyć by nie zabrakło pięknych dziewczyn, chętnych na dobrą zabawę - mówi Urszula Medyńska. A my wierzymy, że tak będzie.

i nowe kąpieliska

Będą sprawdzone miejsca, ale odwiedzimy też nowe kąpieliska. Po raz pierwszy będziemy w Rejowie. Pierwszy raz też odwiedzimy Cedzynę. Tu zresztą rozpoczniemy naszą letnią zabawę, a nastąpi to w niedzielę 2 lipca. Wtedy wybierzemy Miss Cedzyny, a kiedy wrócimy tu ponownie 16 lipca, wyłonimy Miss Mokrego Podkoszulka. - Będzie pokaz mody ślubnej i wieczorowej, nie zabraknie konkursów i nagród, a wszystko to w pięknej oprawie muzycznej - zapowiada Mariusz Matachowski. Jednocześnie uspakaja wszystkich miłośników wody: - Z tej strony kąpielisko jest bezpieczne, czyste i przygotowane do sezonu. Mamy decyzję Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który dopuszcza zbiornik do użytku.

Oni są z nami

Naszą letnią akcję poparły też władze samorządowe, które najczęściej mówią o niej, jako o znakomitej promocji poszczególnych regionów i województwa świętokrzyskiego - Jest to impreza, na której bawią się nie tylko te osoby, mieszkające w pobliżu kąpieliska, ale też przyjezdni. Busko Zdrój jest miejscem, do którego przyjeżdża wielu kuracjuszy. To dobrze, że mają dodatkową atrakcję - mówi zastępca burmistrza Miasta i Gminy Busko Zdrój, Bożentyna Pałka - Koruba. A wicestarosta buski, Janusz Rozborski dodaje: - Jest to impreza, w której mogą wziąć udział kuracjusze, turyści i nasi mieszkańcy. Sam nawet byłem na ubiegłorocznej imprezie w Radzanowie i podobało mi się. Ciekawa zabawa, która przy okazji promuje miasto Busko Zdrój i powiat.

Z kolei starosta kielecki, Zbigniew Banaśkiewicz wyjaśnia: - Świetna zabawa, podczas której można podziwiać piękno w różnej postaci, a przy okazji wypoczywać. Na dodatek promowane są nasze zbiorniki wodne i piękne zakątki ziemi świętokrzyskiej.

Zapraszamy

Zapraszamy więc wszystkich do wspólnej zabawy. Dziewczyny zachęcamy, by chętnie zgłaszały się do konkursów Miss. Warto. Świetna zabawa gwarantowana, a przy okazji można wygrać cenne nagrody rzeczowe, łącznie z zagranicznymi wczasami.

Ci, którzy nie dotrą na kąpieliska, a są ciekawi tego co się działo, informujemy, że o tym wszystkim co się będzie działo napiszemy w Echu Dnia. Wiele informacji znajdą też Państwo na antenie radia Tak FM, patrona medialnego naszej akcji.
Do zobaczenia!

Terminy wyborów:

W te wakacje odwiedzimy: 2 lipca - Cedzynę, 8 lipca - Chańczę, 16 lipca - Cedzynę, 22 lipca - Bałtów, 30 lipca - Radzanów, 5 sierpnia - Bałtów, 13 sierpnia - Sielpię, 20 sierpnia - Rejów, 26 sierpnia - finał w Bałtowie.


Patronat honorowy sprawują: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Powiatu Kieleckiego, Starosta Powiatu Koneckiego, Starosta Powiatu Buskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Busko Zdrój.
Partnerem naszej akcji jest radio TAK FM, gdzie usłyszycie o całej zabawie dużo ciekawych informacji, relacji i zapowiedzi. Słuchajcie na częstotliwościach 98 i 106,5 FM
Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, prosze sie zarejestrować

Anonim 14-09-2010 o godz. 23:15:37
Panu J. Rozborskiemu to wszystkie panie sie podobaja, szczegolnie do ...

Ocena: 3.8/5 (626)

W temacie Świętokrzyskie

Park Jurajski w Bałtowie

Młyn w Morawicy popularnym miejscem weselnym

Tajemnice Świętego Krzyża

Bałtów - nie tylko dinozaury

Słopiec

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260