Kielce v.0.8

Sport i Rekreacja
TJS: Rajdowcy, Uwaga na Bartka!

 drukuj stron�
Sport i Rekreacja Recenzje
Wys�ano dnia 14-11-2010 o godz. 09:01:02 przez rafa 15193

W poniedziałek, 8 listopada 2010 na Torze Kielce w Miedzianej Górze odbył się TJS czyli Trening Jazdy Sportowej.„TJSy” regularnie organizuje zawodnik Grupy Rajdowo-Wyścigowej ScyZZor, Grzegorz „Waszka” Waszkowski. Służą one temu, by osoby, które dopiero zaczynają uczyć się jazdy sportowej mogły nabywać umiejętności ćwicząc u boku doświadczonych zawodników takich jak „Waszka”, Piotr „Ostry” Ostrowski czy uczestniczący w wyścigach górskich Tomasz Mikołajczyk.

Była to okazja by pogratulować „Ostremu”znakomitego wyniku w Rajdzie Żubrów i zwycięstwa w kategorii „Gość".

Uwaga osób obserwujących trening, a także pozostałych uczestników (w przerwach pomiędzy kolejnymi seriami okrążeń) skupiona była na innym zawodniku.

Dwudziestoczteroletni Bartek Ostałowski z Nowego Sącza kilka lat temu stracił w wypadku motocyklowym obie ręce. Nie stracił natomiast pasji. Jego wyposażone w automatyczną skrzynię biegów BMW E30 kierowane za pomocą nogi imponowało szybkością i efektownymi poślizgami. Młody kierowca jest pod tym względem pionierem: choć spotkał się z materiałami na temat ludzi prowadzących samochody wyłącznie za pomocą nóg, żadna z tych osób nie próbowała swych sił w sportach motorowych. Ambitnego nowosądeczanina już w tym miesiącu czeka egzamin na licencję wyścigową. O niewątpliwym talencie tego kierowcy miałem okazję przekonać się zasiadając w prawym fotelu jego auta. Wcześniej sam Bartek przejechał kilka okrążeń z zawodnikami ekipy Prodrift, którzy uprawiają wyczynową „jazdę bokiem”. Z kilku aut niemieckich i japońskich, którymi dysponują, na kielecki tor wybrali także BMW E30.

Jak podawało TVN 24 (m.in. w materiale Łukasza Jedlińskiego dla programu "Dzień po dniu"), oprócz jazdy Bartek, zajmuje się także przygotowaniem aut do sportu, z niewielką pomocą swego Taty. Obok pasji sportowej i technicznej młody zawodnik ma także zamiłowania artystyczne: swe emocje wyraża w malarstwie.

Młodemu kierowcy na torze towarzyszyła ekipa telewizji TVN kręcąca program Uwaga. Materiał z TJS zostanie wyemitowany prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.


Andrzej Szczodrak


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

Anonim 22-11-2010 o godz. 10:25:23
wielki człowiek
Anonim 22-11-2010 o godz. 23:02:46
Nie masz pojecia, to po co piszesz? Ani razu nie napisales, ze chodzi o "DRIFT" a wlaasnie o drift chodzi, a nie wyscigi i "licencje wyscgowa". Widze ze znowu gdzies pojechałes, cos napisales i malo sensownych rzeczy wynika z tego
Anonim 22-11-2010 o godz. 23:17:30
Primo: Pomimo zdolności drifterskich Bartosz ubiega się właśnie o licencję wyścigową, przy czym ten rodzaj sportów motorowych wybrał na początek (Jego bliscy postrzegają odbywające się na zamkniętym torze wyścigi jako bezpieczniejsze). Prawdziwym marzeniem tego kierowcy jest start w rajdzie. Secundo: Owszem, Bartosz obecnie wykazuje się głównie talentem do driftu, aczkolwiek użyte w artykule określenie "poślizg kontrolowany", obęjmujące zarówno drift jak i poślizgi z przednim napędem może więcej mówić Czytelnikom niezainteresowanym motoryzacją.
a_szczodrak 22-11-2010 o godz. 23:32:41
Komentarz powyżej jest mego autorstwa.
Anonim 23-11-2010 o godz. 09:43:53
a czemu tor nie jest dostepny dla zwykłych zjadczy chleba którzy tez chciali by sprawdzic swoje umiejetnosci???? tylko zeby wjechac trzeba miec kieszenie wypchane kasa??? moze młodzi ludzie woleli by sie wyszalec na torze a nie na ulicach miasta??? to jest paranoja wołac 600zł za godzine jazdy! panie prezesie ak nie kazdy zarabia tyle co pan za siedzenie i nicnierobienie, niech zacznie pan wpuszczac na tor młodych ludzi asfaltu nie ukradna!!!
a_szczodrak 23-11-2010 o godz. 11:46:59
Planujemy wywiad z przewodniczącym Koła Rajdowo Wyścigowego "ScyZZor". Mamy nadzieję, że przybliży on nas do odpowiedzi na powyższe pytania.
a_szczodrak 24-11-2010 o godz. 20:11:25
Mimo fatalnego błędu na stronie TVN (w tytule rajdy a chodzi o wyścigi), pozwolę sobie podlinkować: http://uwaga.onet.pl/40621,news,,bartek_zdal_egzamin_na_kierowce_rajdowego,reportaz.html
Anonim 28-12-2010 o godz. 21:54:36
"Planujemy wywiad z przewodniczącym Koła Rajdowo Wyścigowego "ScyZZor". Mamy nadzieję, że przybliży on nas do odpowiedzi na powyższe pytania." i jak ruszyło sie cos w temacie czy dalej cisza??
a_szczodrak 31-12-2010 o godz. 22:35:33
Kolejna impreza na Torze odbędzie się 15 I 2011. Wtedy postaramy się porozmawiać z p. Przewodniczącym.
a_szczodrak 31-12-2010 o godz. 22:39:21
Spełnienia marzeń wszystkim Czytelnikom Wici. Tym, których celem jest to aby Tor Kielce był bardziej dostępny dla amatorów postaram się pomóc.
Error connecting to mysql