Kielce v.0.8

Muzyka
Transmisje oper z Nowego Jorku w Kielcach

 drukuj stron�
Muzyka Filharmonia Świętokrzyska,opera,
Wys�ano dnia 10-10-2012 o godz. 14:12:14 przez rafa 12972

Filharmonia Świętokrzyska wykupiła prawa do transmisji spektakli operowych z Nowego Jorku w jakości HD. Cena biletów 45 zł.Już od 13 października – raz w miesiącu – widzowie będą mogli podziwiać największe sławy świata opery, najlepsze inscenizacje z najsłynniejszego teatru operowego świata, czyli z Metropolitan Opera. Sezon otworzy „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego, opera komiczna w dwóch aktach w reżyserii Bartletta Shera. W roli pięknej Adiny zaprezentuje się gwiazda międzynarodowego formatu Anna Netrebko, której towarzyszyć będzie m.in. znakomity Mariusz Kwiecień jako arogancki i zarozumiały sierżant Belcore.

W sezonie 2012/2013 odbędzie się 12 transmisji przedstawień, wśród których znajdzie się 7 premier. Będzie można zachwycać się kreacjami takich artystów, jak m.in.:
Renée Fleming – amerykańska śpiewaczka klasyczna (sopran), laureatka Grammy, solistka największych scen operowych świata,
Elina Garanča – łotewska mezzosopranistka, której rozległej skali głosu mogą pozazdrościć największe gwiazdy,
Matthew Polenzani – jeden z najsłynniejszych amerykańskich tenorów lirycznych,
Olga Borodina – rosyjska śpiewaczka (mezzosopran), zdobywczyni prestiżowej nagrody Opera News za wyjątkowe osiągnięcia na scenie muzycznej,
George Gagnidze – gruziński baryton, w MET zasłynął jako Rigoletto i odtąd święci triumfy na światowych scenach operowych.
A także:
Piotr Beczała – znakomity tenor liryczny o urzekającej barwie głosu i niezwykłym talencie aktorskim,
Mariusz Kwiecień – baryton, o którego biją się najlepsze teatry operowe świata.


Komentarze

Error connecting to mysql