Kielce v.0.8

Sport i Rekreacja
W zdrowym ciele, zdrowy duch

 drukuj stron�
Sport i Rekreacja Taniec
Wys�ano dnia 13-01-2012 o godz. 14:45:36 przez rafa 13675

Obecnie coraz częściej słyszymy o kampaniach propagujących zdrowy styl życia! Przeciwdziałanie otyłości jest coraz powszechniejsze, media zalewają nas sposobami na odchudzanie i dbanie o naszą kondycję. A więc jak zadbać o siebie w naszym mieście?Kielce są bogate w baseny, takie jak np. pływalnia FOKA. To całkiem nowy obiekt na mapie Kielc oddany od użytku we wrześniu 2010 roku. Hala basenowa obejmuje dwa baseny: duży o wymiarach 25x12,5 metra, mały o wymiarach 12x6 m. Idealnym uzupełnieniem oferty pływalni jest sauna fińska. Ponadto pływalnia MORS czy ORKA przy Kujawskiej. Myśląc o sobie, może warto również zadbać o dzieci – już od najmłodszych lat. Nie odbiegając od tematyki basenowej, warto wspomnieć o kieleckiej szkole pływania dla niemowląt – DELFIN. Jest to placówka doświadczona, bo funkcjonująca od 2002 roku (jedna z pierwszych w Polsce). Tańszymi opcjami mogą okazać się jogging, rower lub bardzo modny w ostatnim czasie nordic walking, czyli forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami.

Z Zachodu przybywają do nas nowe trendy na poprawę kondycji: pilates, fitness, aerobik, taniec. Poszukując bardziej zorganizowanej formy ruchu, pod okiem specjalisty, możemy udać się nie na nudną siłownię czy aerobik, ale na powszechnie dostępne studia tańca, otwarte na potrzeby klientów idących z duchem czasu i poszukujących nie tylko ruchu, ale i rozrywki. Amerykańską modę chłoniemy jak gąbka. Ale Kielce mogą być z siebie dumne. Jak grzyby po deszczu powstają nowe studia tańca, kluby fitessu i odnowy biologicznej. A więc pytanie brzmi: gdzie i na co możemy wybrać się w Kielcach, aby podreperować swoją kondycję?

Pod lupę wzięliśmy nowo otwarte Studio Verso, mieszczące się przy ulicy Piotrkowskiej 6, które ma wiele nowatorskich pomysłów. Wiadomo, aerobik, fitness to standard, który ciężko zastąpić, ale można je urozmaicić. To proste, tańcem! Nudne, powtarzające się ćwiczenia można zamienić na elementy różnych stylów tańca jazzowego i nowoczesnego. Bogactwo figur tanecznych w połączeniu z prostotą kroków aerobiku składa się na wyjątkowo efektywny trening, pozwalający spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, jednocześnie poprawiający ogólną sprawność całego ciała. Power dance fit jest niezwykle wysiłkowy, a zwieńczeniem każdych zajęć jest zestaw ćwiczeń wzmacniających i rozciągających poszczególne partie mięśni.

Doświadczenie instruktorów ze Studia Tańca Verso ułatwiło stworzenie zajęć, które do tej pory stanowiły pewien standard w większych miastach, a w Kielcach nadal nie mogliśmy z nich korzystać. Dwa style – pozornie bardzo różne, a świetnie ze sobą współgrające, połączyły się w latino jazz mix. To wyjątkowa mieszanka ekspresji, dynamiki i zmysłowej harmonii. Podczas tych zajęć możemy poznać podstawy techniki tanecznej, zadbać o swoją sylwetkę oraz kondycję fizyczną. Świetna zabawa połączona z efektywnym wysiłkiem – a wszystko w gorących rytmach latino.

Poza nowinkami z pogranicza fitness i tańca możemy poszukać czegoś odpowiedniego dla siebie w klasyce. Lirycal dance, broadway jazz czy hip-hop – to propozycja dla tych, którzy w tańcu cenią jego widowiskowość oraz emocjonalny przekaz.

Aby odnaleźć równowagę i skupić się na wnętrzu, można spróbować jogi. Pomoże w wyciszeniu, uspokojeniu i sprawi, że na wiele spraw człowiek spojrzy inaczej. W dzisiejszej pogoni za pieniędzmi, w dobie braku czasu, wszechobecnym stresie i napięciu joga jest cudownym lekarstwem!

Wiadomo jak ważne jest, by dziecko miało swoją pasję. Dlaczego nie miałby być to taniec? Nauczy się systematyczności, pozna nowych kolegów i koleżanki, spędzi czas na treningach zamiast przed komputerem, a przede wszystkim rozwinie się tanecznie pod okiem zdolnych i profesjonalnych instruktorów i choreografów.

Więc chyba nie warto zaniedbywać siebie, czy bezsensownie katować się nowinkami dietetycznymi, tylko poszukać oryginalnego sposobu rekreacji. Jedno jest pewne – nasz organizm nam za to podziękuje.


Agata Majcher


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

Anonim 13-01-2012 o godz. 15:40:26
mody na fitness przychodzą i odchodzą, najlepiej znaleźć sobie hobby na całe życie ja polecam www.shotokan-kielce.pl o ile można tu dać adres strony, najwyżej mnie wykasują ;-)
Anonim 13-01-2012 o godz. 23:37:48
Studio Tańca VERSO ma nową siedzibę: ul Św. Leonarda 15 ! Serdecznie zapraszamy
Anonim 14-01-2012 o godz. 01:38:56
To jest artykuł, czy artykuł sponsorowany? Jeśli mimo wszystko autorka nie miała w zamiarze napisać darmowej reklamy wyżej wymienionym, mogła to ubrać w mniej marketingowe zdania, albo zwiększyć ilość podmiotów.
Anonim 14-01-2012 o godz. 11:27:49
może to zachęta do promowania się. Temat ciekawy na czasie a fitnesów jak mrówków wiec pewnie są lepsze i gorsze. Warto to wiedzieć zanim wpakujesz się na minę.
Anonim 18-01-2012 o godz. 00:43:52
Najlepszą opcją w Kielcach będzie otwierany w kwietniu PURE PLATINUM KORONA KIELCE. Prowadzimy przedsprzedaż karnetów w cenach 150 zł (na dzień 18 stycznia)- nielimitowany czasowo dostęp do wszystkich klubów w Polsce o dowolnej godzinie, na wszystko: *sauna, łaźnia parowa, basen, fitness, taniec, sztuki walki, siłownia, wypożyczalnia DVD, kafejka internetowa, kawa gratis - wszystko w cenie karnetu. Im bliżej otwarcia, tym drożej, także śpieszcie się z zapisami! Paweł Cichoń Konsultant PURE PLATINUM KIELCE 510-488-813
Anonim 18-01-2012 o godz. 09:13:29
Drogo jak skurczybyk. zróbcie coś dla ludzi a nie pustych lasek które nie mają na co wydać kasy i lansują się na fitnessie
Anonim 18-01-2012 o godz. 09:15:48
A ten Pure w Tesco nie wypalił, cienizna i drożyzna
Error connecting to mysql