Kielce v.0.8

Muzyka
Warsztaty – muzyka i vj-ing

 drukuj stronę
Muzyka
Wysłano dnia 30-07-2008 o godz. 14:15:36 przez rafa 3436

Zapraszamy na kolejny wakacyjny warsztat - tym razem uczestnicy poznają tajniki muzyki elektronicznej i vj-ingu.

Warsztaty, które w najbliższy piątek (1 sierpnia) odbywać się będą na terenie bazy Zbożowej w Kielcach (ul. Zbożowa 4) poprowadzą Darek Makaruk i Vj Joaquim.

To kolejny już z cyklu letnich warsztatów organizowanych przez Fundacje Kultury Wici. – Wszystkie dotychczasowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, mamy więc nadzieje, że i tym razem uczestnicy dopiszą – mówi Rafał Nowak, wiceprezes Fundacji Kultury Wici i przekonuje, że warsztaty mogą być nie tylko świetną odskocznią podczas wakacji spędzanych w mieście, ale także początkiem nowej przygody.

Co zrobić, by wziąć w nich udział? Napisać maila ze swoimi danymi na adres: warsztaty@wici.info Warto to zrobić od razu, bo liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia rozpoczną się o godz. 13. Potrwają do godz.17.

Warsztaty dofinansowane są przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Miasto Kielce

Tego samego dnia, o godz. 18 w Galerii Lakiernia w Bazie Zbożowej uroczyście otwarta zostanie wystawa „Media i Dokument” podsumowująca projekt „Użyteczne Media” realizowany przez Fundację Kultury Wici w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Co ważne – otwarcie wystawy odbędzie się w zupełnie nowym miejscu: kolejnym pomieszczeniu, o które wzbogaciła się Galeria Lakiernia. – Jego stan na razie jest surowy, ale ważne, że mamy miejsce, w którym możemy realizować kolejne pomysły – mówi Rafał Nowak. Otwarcie wystawy zakończy koncert Darka Makaruka, któremu towarzyszył będzie Vj Joaquim odpowiedzialny za wizualizacje.

----------------------------------

Muzyka elektroniczna – muzyka tworzona głównie lub wyłącznie za pomocą elektrofonów (elektromechanicznych i elektronicznych instrumentów muzycznych) oraz urządzeń elektronicznych przetwarzających dźwięki pozamuzyczne lub generowane przez tradycyjne instrumenty akustyczne.

Pierwszy raz termin "muzyka elektroniczna" pojawił się w 1951 w znaczeniu programowym w deklaracji grupy muzyków skupionych wokół kolońskiego studio RTF jako Elektronische Musik.

VJ lub veejay (od słowa Video Jockey, analogicznie jak disc jockey czyli DJ lub "deejay") to termin, który powstał we wczesnych latach 80. by opisać ludzi, którzy zaprezentowali klipy video dla MTV i MuchMusic. Słowo VJ reprezentuje również osobę, która tworzy wizualizacje na żywo do wszystkich typów muzyki.

zródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/VJ


Komentarze

Ocena: 2.9/5 (249)

Powiązane video

W temacie Muzyka

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260