Kielce v.0.8

Fotografia
Wernisaż Kieleckie Inaczej 2013

 drukuj stron�
Fotografia
Wys�ano dnia 01-10-2013 o godz. 11:21:14 przez bozena 7556

„UFO, trakcja, deszcz, refleksje, psychodelia..." - tak rozpoczyna się wstęp do katalogu Konfrontacji Fotograficznych Kieleckie Inaczej 2013.



Fundacja Kultury Wici zaprasza 5 października 2013 r. (sobota) o godz. 17.00 do Galerii Lakiernia (Baza Zbożowa w Kielcach przy u. Zbożowej 4) na wystawę pokonkursową „Kieleckie Inaczej 2013”. Wstęp wolny!

Na wernisażu zostaną ogłoszone wyniki 9. edycji konkursu. Poznamy laureatów, których wyłoniło Jury a także najlepsze zdjęcie, które wybrali Internauci w głosowaniu na profilu facebook. Na gości czeka również bezpłatny katalog, w którym na wstępie czytamy:

"Laureaci tegorocznej, dziewiątej już edycji konkursu fotograficznego „Kieleckie Inaczej” utrwalają ruch, zdrapując z Kielc kojącą nudę. Fotografują to, co inni przeskakują w drodze do pracy, gdy pogodę pożarł pies, a wskazówka upadla się w bezruchu przy godzinie szóstej zero zero. Bez objazdów i ulgowego-godzinnego. Kielce się zmieniają. Powoli, bo powoli. Na gorsze, na lepsze. Ale zmieniają się. Bieda staje się kultowa, bogactwo - nieosiągalne. My zaś tkwimy wpół do marzenia, spaleni tysiącem oczu odlatującego spodka PKS.
Opowiadają o tym zdjęcia podsuwające nam pod tęczówkę teleskop skierowany na obcą planetę. Obcą, ale jakby znajomą. Znaną z widzenia, rzadziej z myślenia. Wszak „Kieleckie Inaczej” to patrzenie na Kielecczyznę w sposób niekomfortowy, niestraganowy i uwierający. Obserwowanie planety, na której często brakuje tlenu, ale zawsze jest życie. Mrowisko deszczu spływające po chodniku; monument Milesa poruszający się wtedy, kiedy my się poruszamy; blokowisko nagrobków rozpitych wiatrem.
Życie nie jest piękne. Ale warte jest opowieści. Zapraszamy Państwa na jej najnowszą odsłonę.”


Zapraszamy również na stronę konkursu http://www.kieleckieinaczej.wici.info, gdzie tuż po wernisażu ukażą się wyniki i galeria tegorocznych zdjęć. Tam też można prześledzić historię wszystkich dotychczasowych edycji konkursu.

Pomysłodawca i organizator: Fundacja Kultury Wici w Kielcach
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Kielce, Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
Patronat medialny: TVP Kielce, Radio Kielce
Nagrody ufundował: Master Foto Kielce
Wsparcie finansowe konkursu: Urząd Miasta Kielce i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego


Fundacja Kultury Wici


Komentarze

Error connecting to mysql