Kielce v.0.8

Cywilizacja
''Wszystko o Miriam'' - reality show

 drukuj stron�
Cywilizacja Recenzje
Wys�ano dnia 18-01-2005 o godz. 08:00:00 przez pala2 99134

W niedzielną noc o 23.15 stacja TVN rozpoczęła emisję kontrowersyjnego, brytyjskiego reality show "Wszystko o Miriam". Sześciu mężczyzn stara się o względy pięknej meksykańskiej modelki i o nagrodę pieniężną. Przez 2 tygodnie muszą przypaść do gustu pięknej meksykance, modelce o imieniu Miriam... nie wiedzą jednak o tym że ma ona męskie genitalia...!!

Po wyjawieniu tajemnicy uczestnicy programu zbiorowo zaskarżyli producentów o szkody moralne i emocjonalne. Doszło jednak do ugody i show wznowiono. Uczestnicy dopiero na końcu usłyszą sekret modelki, ale widzowie znają go od pierwszego odcinka.

Miriam nie jest kobietą, tylko transseksualistą przed operacją zmiany płci, który powiększył sobie jedynie biust i przyjmował hormony. Większość reality shows preferuje zasadę zaskoczenia widza i uczestników. Coraz częściej chodzi w nich o przełamanie tabu, ale zwykle odbywa się to przy pełnym przyzwoleniu uczestników.

"Wszystko o Miriam" zmienia tę formułę - tylko uczestnicy nie wiedzą, w co się pakują, a zabawa odbywa się ich kosztem. Reality show przestaje tu być podglądactwem sztucznie inscenizowanych sytuacji imitujących życie i stawia na okrucieństwo ośmieszenia. A przy okazji program utwierdza fatalny stereotyp transseksualistów jako kłamców próbujących oszukać heteroseksualistów.

Zdaniem wielu ten reality show to rekord głupoty i cynizmu telewizyjnych producentów...
Osobiscie ogladam;)
Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

Hamster (hamsterek@gazeta.pl) 18-01-2005 o godz. 14:08:16
Dostałem na e-maila od znajomych fotki Miriam na waleta ze stojącym... :-DDDD
Anonim 22-01-2005 o godz. 20:37:56
dajcie obej
orf217 28-02-2005 o godz. 18:28:33
hmm nio coz kazdy moze miec podwojna osobowosc:P
Error connecting to mysql