Kielce v.0.8

Literatura

  targi, giedy  

Książki na każdą kieszeń

InfoŚwiatowy Dzień Książki i Praw Autorskich  

Muzeum Narodowe w Kielcach z okazji Światowego Dnia Książki przygotowało kiermasz, na którym będzie można kupić wiele ciekawych wydawnictw po bardzo atrakcyjnych cenach. Rabaty wynoszą nawet do 60 procent! Zapraszamy w najbliższą niedzielę 22 kwietnia w godz. 10-16 na nasze stoiska oraz „Księgarni Pod Zegarem”.
              
Na placu Zamkowym przed Pałacem Biskupów Krakowskich oraz przed Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego przy ul Jana Pawła II będzie można kupić książki, które wprowadzą nas w arkana sztuki, pozwolą poznać wiele ciekawych szczegółów dotyczących historii regionu świętokrzyskiego i Polski, nawet nabyć wyjątkowe wydawnictwo pokazujące kielecki pałac w trzech wymiarach. Dużo interesujących pozycji na niedzielny kiermasz przygotowała również „Księgarnia Pod Zegarem”. Prawdziwą gratką dla miłośników muzyki będą z pewnością płyty z największymi polskimi przebojami z lat 50. 60 i 70. oraz albumy, przewodniki, wydawnictwa naukowe, czy literatura faktu.
              
Zachęcamy także do przynoszenia własnych książek, które już przeczytaliśmy, by wymienić je na inne ciekawe pozycje. Regał wymiany przygotowany zostanie w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. Natomiast na kiermaszu przed pałacem, przy zakupie książek będzie można otrzymać dodatkowe wydawnictwo w prezencie.   
A to jeszcze nie koniec atrakcji.
               O godz. 11.00 zapraszamy do pałacu na wykład „Historia książki i biblioteki”, podczas którego dowiemy się jak powstawały książki zanim wynaleziono druk, gdzie znajdowały się i jak wyglądały najwspanialsze biblioteki, kiedy wprowadzono urzędową ochronę praw autorskich i co ma wspólnego Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach z pierwszą książnicą Narodową - Biblioteką Załuskich w Warszawie. Wykład wzbogacony o multimedialny pokaz poprowadzi Paweł Grzesik, z Działu Historii MNKi.
            O godz. 12.00 w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego przeniesiemy dzieci wraz z rodzicami w zaczarowany świat baśni, a po ich wysłuchaniu wspólnie namalujemy kolorowe ilustracje.
Wstęp wolny.

Error connecting to mysql