Kielce v.0.8

Fotografia
Życie jest piękne...

 drukuj stron�
Fotografia Kielce
Wys�ano dnia 24-10-2012 o godz. 11:01:29 przez bozena 6846

Znamy już wyniki konkursu fotograficznego "Życie jest piękne". Jury obejrzało przeszło 1500 prac i wyłoniło 12 równorzędnych nagród głównych oraz 12 wyróżnień."Życie jest piękne" to Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny, którego pomysłodawcą jest Prezydent Kielc Wojciech Lubawski, a organizatorem Kieleckie Centrum Kultury. Celem konkursu jest zebranie prac fotograficznych, które poprzez swój wyraz artystyczny odpowiadają na pytanie "Czy życie jest piękne?". Pod koniec roku wydawany jest limitowany kalendarza (1000 egzemplarzy) składający się z 12 nagrodzonych zdjęć a zwycięskie fotografie - jak co roku - zawisną na gmachu Kieleckiego Centrum Kultury i będą cieszyć Kielczan i turystów przez kolejnych 12 miesięcy.

W tegorocznym składzie jury udział brali: Jolanta Rycerska (prezes Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików), Wojciech Wieteska (fotograf, historyk sztuki), Andrzej Borys (fotograf, szef ZPAF w świętokrzyskim), Ola Makowska (malarka, grafik komputerowy) i Leszek Skorupa (dyrektor Radia Plus i wydawnictwa jedność).

12 nagrodzonych prac wykonali:
Barbara Domańska
Artur Wysocki
Sławomir Przerwa
Ewelina Dziekan
Agnieszka Malińska
Jakub Ochnio
Justyna Dziedzic
Grzegorz Jezierski
Justyna Zalewska
Tomasz Jodłowski
Leszek Górski
Bartosz Paliga

Wśród laureatów są dwie osoby z województwa świętokrzyskiego: Justyna Zalewska i Justyna Dziedzic-Karpeta. Gratulujemy!

Jury przyznało również 12 wyróżnień, które otrzymali: Anna Rogulska, Anna Bors, Jacek Wójtowicz, Mateusz Mazur, Marek Wysocki, Krystian Dróżdż, Monika Marchewka, Maja Pikulska, Patryk Kos, Wiesław Mamoń, Anna Kopeć.

Wręczenie nagród i otwarcie wystawy odbędzie się 7 grudnia 2012 roku na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

foto: Justyna Dziedzic-Karpeta - Kielce


Komentarze

Error connecting to mysql