Kielce v.0.8

Sport i Rekreacja
Wspinanie po Kaziową Igłę

 drukuj stronę
Sport i Rekreacja Świętokrzyskie
Wysłano dnia 26-01-2006 o godz. 14:00:00 przez pala2 3095

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny zaprasza wszystkich chętnych na zimową wspinaczkę. Już po raz trzeci alpiniści ze stowarzyszenia organizują turniej gier drytool'owych "O Kaziową Igłę". Imprezę zaplanowano na weekend 4-5 lutego w kamieniołomie Stokówka w gminie Piekoszów.

-Drytooling to dyscyplina, w której typowo "zimowych" narzędzi alpinistycznych używamy do wspinaczki. Czekany i raki przydają się w miejscach, gdy szczeliny są za małe, za wąskie na dłonie, palce. Dodatkowo w zimie dzięki nim możemy się przytrzymać np. zamarzniętej trawy. - opowiada prezes klubu alpinistycznego Paweł Michalski.

Poprzednie turnieje cieszyły się sporym zainteresowaniem. W ubiegłym roku do Stokówki przyjechało 50 zawodników, w tym profesjonaliści z renomowanych klubów wspinaczkowych z Warszawy, Łodzi, Lublina. - Wymagania uczestników są coraz wyższe. Chcemy w tym roku przygotować tyle tras, aby wykorzystać wszystkie możliwości wspinaczkowe Stokówki - opowiada prezes.

Będą też trasy dla amatorów, ludzi, którzy chcą się sprawdzić w zimowej wspinaczce. - Wystarczy przyjechać do kamieniołomu, zgłosić się i ruszyć na prostą trasę. Właściwie każdy dorosły może wziąć udział. Od dzieci będziemy wymagać pisemnej zgody obu opiekunów. Wspinaczka to nie prosta sprawa, więc oczywiście będziemy asekurować śmiałków - dodaje.

Śmiałkowie będą walczyć o "Kaziową Igłę". Skąd nazwa? Kazimierz Woźniak to mieszkający w naszym regionie alpinista i producent sprzętu alpinistycznego w latach 70-80. Produkował czekany, igły, które razem z alpinistami trafiły nawet na Mount Everest.

Organizatorzy przygotują także ognisko, a dla chętnych miejsce do biwakowania. Liczą na to, że pogoda nie zrobi im psikusa. - Im zimniej, tym lepiej. Imprezę będziemy musieli odwołać, jeśli będzie za ciepło - zapowiadają. Po raz kolejny imprezie patronuje wójt gminy Piekoszów.

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny działa od 2004 roku. - Chcemy zintegrować środowisko ludzi kochających góry, nie tylko tych, którzy się wspinają. Planujemy, co prawda, budowę profesjonalnej ściany wspinaczkowej, ale także lżejsze formy, np. narciarskie wycieczki. Zbieramy się raz na 2 tygodnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 przy ul. Gagarina. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą do nas dołączyć.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.skwj.wz.cz - zachęca prezes Michalski.


Komentarze

Ocena: 1.8/5 (5)

Powiązane video

W temacie Sport i Rekreacja

Świętokrzyskie stoki narciarskie

Futbolowa inicjatywa w Kielcach!

Odchudzanie? Nic prostszego!

MTB - kielecka mania rowerowa

Brazylijskie Jiu-Jitsu

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260