Kielce v.0.8

Kielce

  festyny  

S.O.S. Kielce dla Afryki

InfoJuż 20 maja br. w sercu Kielc na „Placu dla Artystów”, powstanie wioska pigmejska. Zbudujemy prawdziwe pigmejskie domki, będziemy jedli maniok i najprawdziwszy miód prosto z Afryki. A to wszystko przy wtórze afrykańskich bębnów i w barwach strojów z „czarnego lądu”.

Wioska pigmejska na Placu dla Artystów będzie pełna życia. Stanie w sumie trzy chaty wybudowane, dokładnie tak, jak robi się to w Afryce (jedną z nich będziemy budowali podczas imprezy!). Każdy będzie mógł zajrzeć do ich wnętrza, aby sprawdzić, jak mieszkają i żyją Pigmeje. Będzie można także spróbować ich potraw: charakterystycznego miodu i manioku, który jest podstawowym pokarmem Pigmejów. Nie zabraknie zabawy – wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach tańca afrykańskiego, a po zmroku rozpocznie się impreza w świetle ognia i w rytmach tam-tamów. Dla odważnych zostanie przygotowana afrykańska przebieralnia – będzie można przymierzyć prawdziwą pigmejska spódniczkę i zrobić sobie w niej zdjęcie.

W tym dniu oczy całej Polski będą zwrócone na Kielce. W wielu parafiach będą głoszone homilie o afrykańskich misjach i zbierane datki na Centrum Edukacyjne w Czadzie. Podczas imprezy będzie się można spotkać z naszymi rodakami, misjonarzami, którzy przyjeżdżają do Kielc aby radować się Dniem misyjnym miasta.

Na scenie wystąpi KapBand, Bongo Bongo z Konga oraz Maleo Reggae Rockers jako gwiazda wieczoru.

Celem imprezy jest uzbieranie 200 000 PLN na budowę Centrum Edukacyjnego w Czadzie, dożywianie dzieci w miejscowości NZORO oraz wykopanie jednej studni. Do ofiarności na ten cel będą zachęcać misjonarze-kapucyni oraz wolontariusze. Przez cały dzień we w całym mieście wolontariusze ubrani w czerwone koszulki z czerwonymi puszkami, będą zbierać pieniądze na ten cel. W wielu Parafiach misjonarze będą głosić kazania i po mszach świętych zbierać ofiary do puszek.

Czadowe Kawiarnie w Kielcach
W weekend 18, 19 i 20 maja w niektórych kawiarniach kieleckich będziemy zapraszać na kawę cappuccino. Każdy, kto w tych dniach kupi kawę cappuccino w wybranych przez nas kawiarniach, wcześniej odpowiednio oznaczonych, będzie mógł wesprzeć nasz cel pomocy dla Afryki. Kawiarnie zobowiązały się, że oddadzą cały utarg za kawę cappuccino dla naszych misji.

Wypij kawę On-line
Dla tych, którzy zostaną w domach na naszej specjalnie przygotowanej stronie internetowej będziemy mogli wypić kawę cappuccino On-line. Małe, średnie i czadowe cappuccino na stronie www.cappuccinodlaafryki.pl  Pijmy spokojnie, nie zabraknie jej nawet gdyby całe Kielce zdecydowały się ją wypić.
OTO CZADOWE KAWIRNIE:
Pasja Cafe - ul. Duża 7
Coffee Shop - Galeria Echo - Poziom +1
Pod Aniołem - ul. Sienkiewicza 9b/1
Cube Cafe - ul. Sienkiewicza 28
Tapas - ul. Wesoła 10
Taboo - ul. Św. Leonarda 16
Blikle - ul. Sienkiewicza 29
Choco Obsession - ul. Św. Leonarda 15

Bracia Kapucyni z Kielc zapraszają na kawę cappuccino w rzeczywistości i w świecie wirtualnym. Każda kawa – każda złotówka to posiłek dla naszych sierot w Nim w RŚA.

Misje Afrykańskie Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów
Wiceprowincję Czadu i Republiki Środkowo Afrykańskiej (RCA) tworzy braterska wspólnota 70 braci. Pracujący tam kapucyńscy misjonarze pochodzą z: Włoch, Francji, Szwajcarii, Etiopii i Polski (od roku 1985). Kilkudziesięciu braci to rdzenni mieszkańcy tych krajów. Po formacji zakonnej zostają przydzielani do wspólnot międzynarodowych w ich ojczystych krajach. Ich posługa jest bardzo ważna ze względu na znajomość kultury i języka.
Obecnie w Afryce pracuje 10 misjonarzy z Krakowskiej Prowincji Kapucynów. Są obecni w 5 placówkach RCA i 2 placówkach w Czadzie. Posługa misjonarzy w tych dwóch krajach wymaga posługiwania się językami plemiennymi (RCA – sango, Czad – Mboum, Ngambay) oraz przystosowania się do odmiennych warunków klimatycznych, bytowych oraz kulturowych.
Misjonarze pracują w szkołach formacyjnych dla przyszłych katechistów (osoby świeckie odpowiedzialne za wspólnoty tam, gdzie misjonarz nie przebywa na stałe), w formacji przyszłych zakonników i kandydatów do kapłaństwa, posługują duszpastersko w bardzo wielu miejscowościach, które przynależą do misji. Zaangażowani są również w dziedzinie oświaty i wychowania młodzieży, a także na różne sposoby pomagają ludziom chorym (transport, pokrycie kosztów leczenia). Są budowniczymi: kaplic, studni, szkół, mostów. Mają wkład w przygotowaniu materiałów duszpasterskich w językach krajów misyjnych.
Ich posługa jest uzależniona od pomocy duchowej i materialnej każdego z nas.

Szczegółowych informacji udziela:

o. Benedykt Pączka OFM Cap
Dyrektor Sekretariatu Misyjnego
Braci Mniejszych Kapucynów
Tel. 504 225 267,
e-mail: bene77@poczta.onet.pl

o. Adam Sroka OFMCap
Proboszcz Parafii św. Franciszka z Asyżu
Tel: 604 089 979

Ocena: 3.2/5 (11)

Ocena: 3.2/5 (11)

DataStart

20 maja 2012 - niedziela, 14:00

MiejscePlac Artystów, Kielce wiecej informacji

Plac Artystów, Kielce

Kielce, Pl. Artystów
wiecej informacji o miejscu
Kalendarz   festyny  filmy  imprezy taneczne  klubowe  koncerty  konkursy  muzyka poważna  spektakle, przedstawienia  sport i rekreacja  spotkania, inne  targi, giełdy  warsztaty  wystawy 

Kielce więcej wydarzeń

W temacie Kielce

Uniwersytet Świętokrzyski - projekt gotowy, AŚ jeszcze nie

UFO z pragotronem - dworzec autobusowy w Kielcach

Dziewczyny Playboya w Novej

Kielce nie mają już 200 tys. mieszkańców

Hasarapasa czyli Noc Kupały...

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywaa mailem Spinacz - Newsletter z zapowiedziami wydarzeń, informacjami o zaproszeniach i nowościach na stronie Kielce... wpisz swój adres e-mail i potwierdź

 
ZAPISZ WYPISZ
74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260