Kielce v.0.8

Targi
Andrzej Mochoń prezesem Targów Kielce

 drukuj stronę
Targi Kielce
Wysłano dnia 23-01-2006 o godz. 13:00:00 przez pala2 7295

Nowy szef propozycję od władz miasta bycia szefem Targów, udziałowca w Targach Kielce, otrzymał w piątek po południu - potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Wieczorem zebrała się rada nadzorcza i jeszcze przed północą jej członkowie jednogłośnie zgodzili się, by prezesem został Andrzej Mochoń.

Zastąpił Tomasza Raczyńskiego, który w ostatni wtorek zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Nie sprawdził się czarny scenariusz, że przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich będą chcieli obsadzić na stanowisku prezesa swojego kandydata.

- Nie ukrywam, że to dla mnie duże wyzwanie. Po odejściu członków zarządu i kierownictwa sytuacja w spółce nie jest łatwa, wierzę jednak, ze wszystko dobrze się ułoży. Nie jestem osobą nową w tej branży - powiedział nam Andrzej Mochoń. Nie chce jeszcze zdradzać planów. - Więcej będę mógł więcej powiedzieć po rozmowie z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim, gdy wróci ze Stanów Zjednoczonych - twierdzi nowy prezes Targów Kielce.

Pomysłów na przyszłość Targów Kielce jest kilka. Najczęściej mówi się o konieczności przejęcia udziałów MTP w spółce (mają decydujący głos w Targach Kielce, drugim wspólnikiem jest miasto Kielce). Koncepcje są dwie: albo zrobi to Ministerstwo Skarbu, albo kupi je miasto, które potem mogłoby sprzedać udziały inwestorowi. Rozmowy w tej sprawie w Ministerstwie Skarbu od kilku miesięcy prowadzi świętokrzyski poseł Przemysław Gosiewski. - Próbuję przekonać przedstawicieli ministerstwa, że warto wykupić udziały w kieleckiej spółce od Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pozwoliłoby to na stabilizację, bo jednak obaj udziałowcy w pewnej mierze są konkurentami - twierdzi Gosiewski.

W sobotę napisaliśmy, że z Targów odchodzi nie tylko ich prezes - Tomasz Raczyński zabiera ze sobą swych najbliższych współpracowników z zarządu i kierownictwa spółki. Najprawdopodobniej wszyscy przeniosą się do Katowic.

- Pod bokiem może nam urosnąć konkurent, który bardzo dobrze zna Targi Kielce. Powinniśmy się skoncentrować na pracy, a nie rozważaniach o tym, co może się zdarzyć - mówi Mochoń.

----------------------
Andrzej Mochoń

Nowy prezes Targów Kielce jest doktorem geologii. Urodził się w 1956 roku w Jarosławiu. Ukończył Uniwersytet Wrocławski, tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim. Do Kielc przyjechał w 1980 roku, wykładał geologię w WSP. Zakładał jedną z pierwszych niepublicznych szkół wyższych w mieście - dzisiejszą Wyższą Szkołę Administracji Publicznej. Przez kilka lat pracował w Świętokrzyskiej Agencji Rozwoju Regionu, był jej wiceprezesem i prezesem. W 1996 roku przez kilka miesięcy pełnił funkcję prezesa Centrum Targowego Kielce, dzisiejszych Targów Kielce. Jest jednym z twórców Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, sztandarowej imprezy targowej w Kielcach. Ostatnio był dyrektorem Geopraku. Żona Małgorzata jest germanistką. Mają czworo dzieci. Andrzej Mochoń lubi chodzić po górach, interesuje się fotografią (miał dwie indywidualne wystawy).


Anna Roży Gazeta Wyborcza


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, prosze sie zarejestrować

Agape 23-01-2006 o godz. 13:07:25
A kto weźmie osierocony Geopark?

Ocena: 3.4/5 (131)

W temacie Targi

Unia zainwestuje w Targi Kielce?

Kulturalne Sacro Expo

Andrzej Mochoń prezesem Targów Kielce

Chińskie targi w Kielcach

Targi Zdrowia, Natury i Niezwykłości

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260