Kielce v.0.8

Targi
''Plastpol'' na najwyższym poziomie

 drukuj stronę
Targi
Wysłano dnia 02-06-2005 o godz. 10:00:00 przez pala2 3599

Ponad 600 firm z 25 państw świata przyjechało do Kielc na IX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych "Plastpol", jakie zostały otwarte w halach Targów Kielce. Impreza tak bardzo się rozrosła, że mimo wybudowania kolejnego pawilonu, znowu trzeba było dostawić trzy tymczasowe.

"Plastpol" to największa i najbardziej znacząca impreza tego typu w Europie Środkowowschodniej. Targi "Plastpol" to jedna z wizytówek Targów Kielce, ale też samych Kielc, bo dzięki tej imprezie nasze miasto znane jest w wielu krajach zagranicą.

Tylko w tym roku przyjechały nad Silnicę firmy i biznesmeni z 25 krajów świata, w tym tak odległych, jak Chiny, Japonia czy Korea Południowa. Tradycyjnie nie zabrakło Niemców, Włochów, Amerykanów, Austriaków, Belgów, Francuzów, Czechów, Hiszpanów, Szwedów, Izraelczyków, Szwajcarów, Brytyjczyków, Malezyjczyków, Węgrów, Ukraińców, Turków i Hindusów.

Branża wyrobów z tworzyw sztucznych kwitnie i w Kielcach widać ten rozkwit. Nie dość, że pokazano kilka najnowocześniejszych na świecie urządzeń, nie dość, że aż dwieście maszyn można oglądać w ruchu, to jeszcze wielu wystawców szukało na targach... pracowników. Niektórzy już przed wejściem do hal wywieszali ogłoszenia o zatrudnieniu inżynierów od zaraz.

Warto odwiedzić "Plastpol", choćby dlatego, aby obejrzeć gigantyczne i kosztowne stoiska niektórych wystawców, którzy nie zawahali się zbudować piętrowych konstrukcji, aby tylko zmieścić swoje ekspozycje. W tym roku na okres wystawy dostawiono kolejny tymczasowy pawilon, mimo że przecież dopiero co oddano do użytku nową wielką halę C, a część wystawców przeniosła się na targi "PlastUkraina" w Kijowie. Mimo to "Plastpol" pęka w szwach i jeśli Targi Kielce szybko nie powiększą swoich hal, to trudno będzie w przyszłym roku wszystkich zmieścić.

Oby tylko w tym planie nie przeszkodziły działania jednego z współwłaścicieli Targów Kielce, czyli Międzynarodowych Targów Poznańskich, które ostatnimi czasy zaczęły czynić zakusy na zyski, jakie generuje kielecka spółka targowa. Na szczęście interwencję w tej sprawie już zapowiedział prezydent Kielc, Wojciech Lubawski i wypada tylko trzymać za niego kciuki. "Perełki" w postaci Targów Kielce nikt nie powinien nam odebrać, zwłaszcza że wciąż pozostają jednym z nielicznych przedsięwzięć, jakim możemy się pochwalić.


Jarosław PANEK Echo Dnia


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, prosze sie zarejestrować

tuzmen 02-06-2005 o godz. 23:03:50
Dziwi mnie tylko tytuł: "na najwyższym poziomie". Pracuje na targach i jestem świadkiem jak podczas pracy urządzeń nagle brakowało prądu, a niektórzy wystawcy nie mogli prezentować swych produktów ponieważ targi odmówiły dostarczenia im energii. Kieleckim targom jeszcze dużo brakuje, a ceny wystawy są astronomiczne..

Ocena: 4.0/5 (187)

W temacie Targi

Unia zainwestuje w Targi Kielce?

Kulturalne Sacro Expo

Andrzej Mochoń prezesem Targów Kielce

Chińskie targi w Kielcach

Targi Zdrowia, Natury i Niezwykłości

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260