Kielce v.0.8

Kultura

  spotkania, inne    Patronat Wici.Info  

7. Przegląd Filmów Edukacyjnych "Człowiek w poszukiwaniu wartości"

zobacz info Kultura 7. Przegląd Filmów Edukacyjnych

InfoOśrodek Kultury „Ziemowit” – filia DK „Zameczek” organizuje w dniach 29-31 V 2017r. 7. Przegląd Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”, skierowany do młodzieży szkolnej, studentów oraz nauczycieli i wykładowców.

Projekt nasz – którego współpomysłodawcą był nieżyjący już, ceniony filmoznawca i nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Andrzej Kozieja – ma na celu powszechną edukację kulturową, społeczną i obywatelską, jak również uwrażliwienie młodych odbiorców na pozytywne wartości i humanistyczne treści prezentowanych obrazów filmowych.

Organizatorzy Przeglądu, promując narodową kulturę filmową, pragną również docenić twórców, bohaterów filmowych, ludzi i instytucje wnoszące znaczny wkład w edukacyjną działalność filmową, przyznając im statuetkę „Filmowego Ziemowita”.

W tym roku „Filmowym Ziemowitem” chcemy uhonorować:
•    Wojciecha Staronia w kategorii TWÓRCA FILMOWY

•    Małgorzatę oraz Jana i Anielę Staroniów w kategorii BOHATEROWIE FILMOWI
•    Wytwórnię  Filmów  Dokumentalnych  i  Fabularnych  w  Warszawie  w  kategorii

EDUKACJA FILMOWA

•    Annę Karp, polonistkę Katolickiego LO im. św. Stanisława Kostki w Kielcach w kategorii LIDER SZKOLNEJ EDUKACJI FILMOWEJ.


Podczas Przeglądu odbędą się w kinie „Moskwa” spotkania z laureatami „Filmowych Ziemowitów”, projekcje filmów Wojciecha Staronia: „Syberyjska lekcja” i „Argentyńska lekcja”, prezentacja projektu filmowego WFDiF „Historia w ożywionych obrazach” – filmowej inscenizacji wybranych filmów Jana Matejki (projekt nominowany do Wydarzenia

Historycznego Roku 2016, organizowanego przez Muzeum Historii Polski), prowadzona przez Marka Brodzkiego - reżysera cyklu i Piotra Sobkowicza - koordynatora projektu.

Szczególnie do studentów i nauczycieli kierowane jest spotkanie w Ośrodku Kultury „Ziemowit”, przy ul. Mieszka I 79 w Kielcach, gdzie prezentację filmowych projektów edukacyjnych WFDiF w Warszawie (m.in. „Plan Filmowy” – wystawa i warsztaty,

„Cichociemni. Spotkania Filmowe”) poprowadzi Monika Soroka – Koordynator Projektów Edukacyjnych wraz z edukatorką Joanną Kacperczyk (ilość uczestników – do 50 osób).
 
W Katolickim Liceum im. św. Stanisława Kostki w Kielcach polonistka Anna Karp,

Liderka Filmoteki Szkolnej, zaprezentuje filmowe działania edukacyjne, jakie wspólnie z uczniami – realizowane są w Szkole od wielu lat.

W ramach 7. PFE odbędą się – prowadzone przez Wojciecha Staronia – warsztaty filmowe dla młodzieży „Z dokumentu do fabuły – z fabuły do dokumentu. Z doświadczenia operatora filmowego” (ilość uczestników do 15 osób) oraz współorganizowany z ZSP nr 1 w Kielcach, konkurs filmowy „Kielecki Klaps”.

Wszelkie szczegółowe informacje zawarte są w programie 7. Przeglądu Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”.

Wstęp jest wolny, po dokonaniu rezerwacji w Ośrodku Kultury „Ziemowit” – filii DK
„Zameczek”: tel. 41 345 20 63,  728 467 561,  t.orlikowska@zameczek-kielce.pl

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i młodzież do udziału w tym projekcie.

Teresa Orlikowska - koordynator Przeglądu, filmoznawca, kierownik Ośrodka Kultury „Ziemowit”

Error connecting to mysql