Kielce v.0.8

Muzyka

  koncerty    Zaproszenia    Patronat Wici.Info    Polecamy  

Festiwal Firmament 2016

Kieleckie Centrum Kultury Muzyka Festiwal Firmament 2016

InfoW dniach 16-17 grudnia 2016 roku, po raz piętnasty odbędzie się w Kielcach kolejna edycja Festiwalu Firmament, wydarzenia które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz świętokrzyskiej zimy. Festiwal jest okazją do spotkań i wspólnego odkrywania nowych zjawisk ze świata dźwięku i obrazu.

Pierwszy dzień festiwalu (piątek, 16 grudnia) otworzy audiowizualny performance Dimesion N. Siłą tego międzynarodowego artystycznego przedsięwzięcia jest organiczne połączenie obrazu i muzyki w abstrakcyjny cyfrowy pejzaż nowego języka sztuki.

Kolejny podmiot muzyczny Rito to eksperyment z trójmiejskiej sceny muzycznej odwołujący się do obrzędów pierwotnych kultur prowadzących do transowych, mistycznych i uzdrawiających doznań.

Firmament to nie tylko muzyka, ale również sztuki wizualne. 16 grudnia od 18.00 swoje fotografie z pogranicza rzeczywistości i fantazji zaprezentuje Andrew Tarnawczyk.

Drugi dzień festiwalu (sobota, 17 grudnia) to kolejna wystawa z pogranicza fotografii modowej i konceptualnej. Wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat fragmenty kilku cykli przedstawi Wiktor Franko.

Część muzyczną drugiego dnia festiwalu rozpocznie Stara Rzeka, jednoosobowy projekt, którego idea narodziła się z kontemplacji natury w sercu Borów Tucholskich.

Na zakończenie Firmamentu wystąpi grupa Niechęć, która od kilku lat skutecznie wymyka się przed stylistycznym zaszufladkowaniem, klucząc między rockiem, a jazzem, myląc trop psychodeliczną improwizacją.


Koncerty i wystawy odbędą się w Foyer i na Scenie Kameralnej Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach przy placu Moniuszki 2b.

Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych zaproszenia dostępnych w kasie Kieleckiego Centrum Kultury od 5 grudnia 2016 r.

Przy okazji festiwalu, tradycyjnie prowadzona będzie akcja NASZA KARMA - czyli zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. W ubiegłym roku przyjaciele Festiwalu Firmament obdarowali psiaki i koty 120 kg smakołyków!
Dziękujemy i liczymy na pobicie kolejnego karmicznego rekordu.

Więcej informacji na stronie festiwalu www.firmament.wici.info
i fanpage’u https://www.facebook.com/FirmamentFestival

Organizatorzy Festiwalu Firmament 2016:
Fundacja Kultury Wici
Kieleckie Centrum Kultury


Festiwal Firmament odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Kielce i Wojewody Świętokrzyskiego.

Patronat medialny: Radio Kielce, TVP3 Kielce, Wyborcza.pl, Wici.Info

Partnerzy organizacyjni: Pizzeria Kilo Mąki, Bistro Ale Szama, Bike Cafe,


Linkhttp://www.firmament.wici.info

Error connecting to mysql