Kielce v.0.8

Kino
15. urodziny Heliosa

 drukuj stron�
Kino Kielce
Wys�ano dnia 09-07-2018 o godz. 22:36:39 przez bozena 8203

Już w tym tygodniu Kino Helios w Kielcach obchodzi swoje 15 urodziny!Przez 15 lat zmieniło się tu bardzo dużo! Technika kinowa, sam obiekt i jego otoczenie, ale co ważniejsze Widzowie i Ich wymagania. Oczywiście zmieniła się też nazwa kina z Kinoplex na Helios. Niezmienne jest nasze dążenie do zadowolenia Widzów i tworzenia atmosfery idealnej dla przeżywania niezapomnianych emocji, jakie dostarczyć może tylko film.

Otwarcie nowoczesnego, wielosalowego kina, 12 lipca 2003 roku było dużym wydarzeniem nie tylko dla miasta ale i całego regionu. Był to pierwszy tego typu obiekt w województwie. Jak się potem okazało otwarcie przypadło na bardzo ciężki okres, bo lata 2003-2004 okazały się jednymi z najtrudniejszych dla całej branży kinowej. Początki były tym trudniejsze, że Kielczanie nie byli specjalnie zainteresowani taką formą rozrywki. I to jest zmiana, która dziś robi największe wrażenie. W tej chwili frekwencja w naszym kinie jest na bardzo wysokim poziomie. Pod tym względem Kielce znajdują się w zdecydowanej czołówce krajowej. Co więcej doskonale widać, że nasze starania o wysoki standard techniczny, jakość obsługi i dobór repertuaru przynoszą świetne efekty w postaci coraz większego zaufania Widzów. Kielczanie niezmiennie, w pierwszej kolejności wybierają właśnie kino Helios. Jesteśmy z tego dumni!

Widzowie doceniają też to, że w repertuarze poza hitami i filmami rozrywkowymi od początku stałe miejsce ma kino artystyczne i projekty edukacyjne. Jako jedyna sieć kinowa w kraju przystąpiliśmy do programu Kultura Dostępna. W ramach tego projektu promujemy polskie filmy, na które bilety kosztują jedynie 10 zł! W Kinie Konesera niezmiennie pokazujemy niebanalne filmy, doceniane na najważniejszych festiwalach. Z młodzieżą szkolną poruszamy ważne i trudne tematy społeczne w programie Kino Na Temat. Stałe miejsce w naszym repertuarze mają też cieszące się ogromnym zainteresowaniem Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe oraz Poranki Filmowe.

W ciągu tych 15 lat zaszły również gigantyczne zmiany dotyczące techniki kinowej. Zaczynaliśmy od analogowych projektorów Cinemeccanica, które były wtedy najwyższej klasy sprzętem kinotechnicznym, a teraz stoją już zapomniane i używane tylko sporadycznie, na specjalne zamówienia. Cyfryzacja kin, którą w Kielcach zapoczątkowaliśmy już w 2008 roku bezpowrotnie wyparła taśmę filmową. Pojawiły się filmy w technologii 3D i gigantyczna zmiana jakości dźwięku oraz obrazu, jaką przyniosła technologia cyfrowa. Nieustannie inwestujemy w coraz to nowe rozwiązania techniczne. Helios nadal jest najnowocześniejszym kinem w regionie, ciągle też największym (1614 miejsc). Posiadamy największe ekrany i najwyższej klasy nagłośnienie, a także sprzęt kinotechniczny.

Na kolejne lata pragniemy zaoferować naszym Widzom przede wszystkim dobry repertuar. Jestem przekonany, że jeśli będziemy grać dobre filmy, miłośnicy kina nas nie zawiodą. Nadal będziemy robić wszystko, żeby goście czuli się u nas po prostu dobrze. Zrobimy wszystko by filmy wyświetlane w naszym kinie dostarczały Widzom emocji, silnych i żywych jeszcze długo po wyjściu z kina.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do wspólnego świętowania 15 urodzin kina Helios!


Marcin Odzimkowski Dyrektor kina Helios w Kielcach


Komentarze

Error connecting to mysql