Kielce v.0.8

Kielce
3,2,1...Sylwester z Markowską

 drukuj stron�
Kielce Muzyka
Wys�ano dnia 24-11-2011 o godz. 18:24:10 przez rafa 14400

Kielczanie ostatnie minuty do Nowego Roku odliczą na nowszym Rynku, w rytm najnowszego repertuaru Patrycji Markowskiej.Gwiazdą tegorocznego "Sylwestra pod Gwiazdami" będzie polska wokalistka popowa, autorka 5 albumów studyjnych, Patrycja Markowska. Najpierw wystąpi około godziny 23., a później zaśpiewa w części drugiej - punkcie kulminacyjnym o północy, zaraz po noworocznych życzeniach prezydenta Wojciecha Lubawskiego.

Poza Markowską, na rozpoczęcie i zakończenie imprezy wystąpi rosyjski zespół BackUp, pop-rockowa formacja z Sankt Petersburga, która zaprezentuje sylwestrowiczom własne interpretacje światowych przebojów.

Sylwester po raz pierwszy odbędzie się na wyremontowanym Rynku. Między występami artystów zaplanowano jak zwykle konkursy z nagrodami oraz karaoke. Tuż po godzinie dwunastej miasto zalśni pokazem sztucznych ogni mającym odbyć się na parkingu przy ulicy Bodzentyńskiej.

Mimo wiszącego w powietrzu kryzysu, Kielce nie zrezygnowały z organizacji imprezy - w przeciwieństwie do np. Krakowa. Na organizację wydarzenia stolica świętokrzyskiego wyda 200 tysięcy złotych.

– Nasza impreza nie jest tak huczna i kosztowna jak w innych dużych miastach, zawsze była dość skromna i tak będzie w tym roku. Nie ma powodu jej odwoływać – informuje Mieczysław Tomala, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kielcach.

W poprzednich latach na "Sylwestrze pod Gwiazdami' wystąpili m.in. De Mono, Vintage i Elektryczne Gitary.


grol


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

Anonim 24-11-2011 o godz. 21:23:40
ojej jaka gwiazda!
Error connecting to mysql