Kielce v.0.8

Muzyka
Anja Rubik wystąpiła w teledysku Mister D

 drukuj stron�
Muzyka Polska Anja Rubik,Mister D.,Dorota Masłowska,Kultura
Wys�ano dnia 26-03-2014 o godz. 09:58:10 przez rafa 16933

Mister D. to muzyczne wcielenie Doroty Masłowskiej. Album to autor­ska, domowa mieszanka rapu, punka i muzyki tanecz­nej. W war­stwie tek­stowej to psychodeliczny zlep opowieści z popular­nej prasy, wyrażony statystycz­nie pol­skim językiem i właściwym mu spo­sobem rozumowania.Jak przy­znaje Masłowska, wyjście z literatury w świat piosenek stało się gestem otwierającym nie tylko nowe możliwości retoryczne, ale też uwalniającym:

Moim gatun­kiem macierzystym pozostaje słowo, ale literatura jako branża bardzo mnie zmęczyła. Uważam że pol­skie społeczeństwo jest bardzo niemiłe. Ale nie mogę o tym napisać książki, bo nienawidzę literatury zaangażowanej. A tu nagle mogłam wyrazić wszyst­kie swoje ponure reflek­sje o tirówkach, alfon­sach, hajsie i jeżdżeniu Audi. Czułam się wolna i szczęśliwa.
Debiutancki album Mister D. miał swoją premierę pod­czas wystawy “Społeczeństwo jest niemiłe”, której pozostaje integralną częścią. Pierw­szy kon­cert Mister D. odbył się 22 lutego 2014 roku w barze Studio w Warszawie.


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

Krolik_78 22-05-2014 o godz. 16:23:33
Fakt, że Masłowska się tym projektem uszczęśliwia jakoś nie poprawia jego odbioru. Niemiły ze mnie człowiek, ale co tam...
Error connecting to mysql