Kielce v.0.8

Teatr
Literatura na scenie

 drukuj stron�
Teatr
Wys�ano dnia 21-10-2008 o godz. 11:00:00 przez sergio 4755

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im Stefana Żeromskiego i Teatr realizują projekt z zakresu edukacji teatralnej "Literatura na scenie" - projekt adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Wstęp na prezentacje jest sfinansowany przez Urząd Miasta Kielc.

Projekt zakłada możliwość poznania różnego typu dramaturgii , poszerzenia wiedzy o teatrze , konfrontacji wiedzy literackiej z możliwościami interpretacji scenicznej, a także zainteresowania szeroko pojętą sztuką.

Podczas spotkań na podstawie fragmentów znanych dramatów zaprezentowane zostaną trzy typy bohaterów. Będzie to Hamlet Williama Szekspira, Bohater "Kartoteki " Tadeusza Różewicza oraz Godot z "Czekając na Godota "Samuela Becketta. Są to postaci różnorodne. Hamlet nie jest bohaterem ślepo poddającym się losowi, to postać dynamiczna. Bohater z "Kartoteki" reprezentuje pokolenie Kolumbów, skupia wokół siebie wszystkie postacie dramatu. Kolejna postać to Godot Becketta - postać nierzeczywista, na którą się czeka, lecz która nigdy nie nadejdzie. Każda z tych prezentacji uzupełniona zostanie komentarzem naświetlającym kontekst utworu na tle twórczości danego dramaturga i jemu współczesnych.

Liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona

Informacje i rezerwacja miejsc w Impresariacie Teatru, tel. 041 34 47 500


Komentarze

Error connecting to mysql